در مدارس پرتو بچه ها کار چه می گذرد؟

به گزارش مجله پارمیسفان، سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اعلام نمود: همزمان با ارائه آموزش رایگان و مهارت آموزی به بچه ها کار در مراکز پرتو، شرایط سلامت جسمی و روحی آنها نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

در مدارس پرتو بچه ها کار چه می گذرد؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش شهر، سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: چندسالی است که شهرداری تهران مدارس پرتو را با هدف دفاع از حق تحصیل و آموزش بچه ها کار و خیابان تأسیس نموده که با مشارکت سازمان های مردم نهاد اداره می گردد.

در این مراکز اطلاعات مربوط به بچه ها کار ثبت شده و سپس شرایط سلامتی آنان از جمله شرایط بیماری های زمینه ای، سلامت دندان ها، جراحت و آسیب دیدگی و حتی شرایط روحی مورد ارزیابی قرار می گیرد. با کسب این اطلاعات فرآیند سوادآموزی و آموزش به بچه ها از سوی معلمان و مربیان آموزش دیده شروع می گردد.

همزمان با ارائه آموزش به بچه ها که کاملا رایگان انجام می گردد و ایجاد فرصت و فضایی برای بازی آنان تیم های مددکاری اقدام به شناسایی خانواده این بچه ها نموده تا در صورت امکان آنان را تحت خدمات حمایتی خود شامل آموزش و توزیع بسته های معیشتی قرار دهند. همزمان کوشش می گردد تا رضایت والدین بچه ها برای ادامه حضور در مراکز پرتو اخذ گردد.

اولویت مدارس پرتو ارتباط گیری با خانواده بچه ها کار است، همزمان با این اقدامات و تداوم آموزش ها، متخصصان حاضر در این مراکز اقدامات خود برای کشف استعداد و مهارت های بچه ها را شروع می نمایند، تا با شناسایی این استعدادها کودک در کنار ادامه تحصیل مهارت موردعلاقه خود را نیز فرا بگیرد.

به گزارش فارس، بعد از سرانجام تحصیلات، حمایت مراکز پرتو از بچه های که حالا در آستانه ورود به جوانی قرار دارند ادامه پیدا می نماید تا آنها بتوانند به وسیله مهارتی که آموخته اند وارد بازار کار شده و درآمد مناسبی کسب نمایند. با حمایت های صورت گرفته این افراد حتی امکان ورود به دانشگاه را نیز پیدا می نمایند.

با معرفی بچه ها کار و خیابان به این مراکز شهروندان هم می توانند در ساختن آینده بهتر برای این بچه ها سهیم باشند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1263

به "در مدارس پرتو بچه ها کار چه می گذرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مدارس پرتو بچه ها کار چه می گذرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید