خبرنگاران تعداد شهدای حمله به مرکز آموزشی در کابل به 85 نفر رسید

به گزارش مجله پارمیسفان، کابل - خبرنگاران - معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان به تلویزیون آریانای افغانستان گفت که شمار شهدای حمله تروریستی به مدرسه سیدالشهدای غرب کابل به 85 نفر رسید و تعداد زخمی ها نیز 150 نفر می باشد.

خبرنگاران تعداد شهدای حمله به مرکز آموزشی در کابل به 85 نفر رسید

به گزارش خبرنگاران، آریانا نیوز افغانستان امروز دوشنبه بیان نمود که محمدسرور دانش در گفت وگوی با این تلویزیون تائید کرده است که شمار شهدا به 85 نفر افزایش یافته و 150 نفر نیز در اثر این حادثه تروریستی زخمی شده اند.

در نخستن لحظات انفجار که ساعت 16 و 30 دقیقه بعد از ظهر روز شنبه رخ داد، شمار شهدا 6 نفر و شمار زخمی ها نیز 13 نفر اعلام شد اما از آن روز تا به امروز به تدریج تعداد شهدا افزایش یافته است.

تا به امروز هیچ گروهی مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده نگرفته است اما این حمله واکنش گسترده داخلی و خارجی را برانگیخت و برخی افراد خارجی و داخلی این حمله را نمونه آشکار نسل کشی خاموش هزاره های افغانستان عنوان کرده اند.

در کنار کنندگی های سیاسی و سفارتخانه های خارجی در کابل، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان نیز حمله به مدرسه در کابل را یک عمل غیرانسانی نامید.

مجلس افغانستان نیز امروز این حمله را نسل کشی و جنایت ضد بشری عنوان کرده و از سازمان ملل متحد خواست که در این باره تحقیقاتی را انجام دهند و مجلس افغانستان هیأتی را موظف کرد که بصورت مستقل این حادثه را بررسی کند.

سومین روز پس از این حمله در حالی سپری می شود که هنوزهم یکی از دانش آموزان این مدرسه به نام شکریه ناپدید است و خانواده وی پیروز نشده اند جسد و یا نشانه ای از وی را دریافت کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1661

به "خبرنگاران تعداد شهدای حمله به مرکز آموزشی در کابل به 85 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعداد شهدای حمله به مرکز آموزشی در کابل به 85 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید