پایان دادن به ایدز، با همراهی جوامع میسر می گردد

به گزارش مجله پارمیسفان، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی ایدز، سرانجام دادن به ایدز را نیازمند همراهی جوامع مطرح کرد.

پایان دادن به ایدز، با همراهی جوامع میسر می گردد

به گزارش مجله پارمیسفان و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در پیغام آنتونیو گوترش آمده است: انتها دادن به همه گیری ایدز تا سال 2030، همانگونه که متعهد به انجام آن بر اساس آرمان های توسعه پایدار هستیم، احتیاجمند کوشش مداوم مبتنی بر همکاری خواهد بود.

سازمان ملل متحد، دولت ها، جامعه مدنی و سایر شرکا با همکاری یکدیگر برای افزایش دسترسی به خدمات سلامت همچنین، جلوگیری از گسترش موارد جدید اچ آی وی کوشش کردند. بیش از 23 میلیون انسان که با اچ آی وی زندگی می نمایند، در 2018 خدمات درمانی دریافت کردند.

جوامع بشری در سراسر دنیا در بطن این پاسخ قرار دارند، یاری به مردم برای احقاق حقوق شان، افزایش دسترسی به خدمات اجتماعی و سلامت عاری از انگ، تضمین اینکه خدمات به افرادی برسد که از همه آسیب پذیرتر و به حاشیه رانده شده ترند و فشار آورده گردد تا قوانین تبعیض آمیز تغییر نمایند. همانگونه که موضوع روز دنیای ایدز سال جاری به درستی تاکید دارد، جوامع تفاوت ایجاد می نمایند.

در عین حال احتیاجهای برطرف نشده هنوز باقی است. به عبارت دیگر رقم بی سابقه بالغ بر 38 میلیون انسان با اچ آی وی زندگی می نمایند؛ در حالی که سال گذشته منابع مورد احتیاج برای پاسخ به همه گیری، یک میلیارد دلار کاهش یافت. بیش از هر زمان دیگر، احتیاج به بهره بردن از نقش سازمان های جامعه محوری است که مدافع همتایان خود هستند، خدمات اچ آی وی ارائه می دهند، از حقوق بشر دفاع و حمایت می نمایند.

جایی که جوامع فعال هستند، شاهد تغییر هستیم، می بینیم که سرمایه گذاری نتیجه می دهد و نظاره گر برابری، احترام و کرامت هستیم.

با همراهی جوامع می توانیم به ایدز انتها دهیم.

این پیغام در مراسم روز دنیای ایدز که در ستاد وزارت بهداشت برگزار گردید، توسط اوگوچی دنیلز - هماهنگ نماینده و نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران قرائت شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 654

به "پایان دادن به ایدز، با همراهی جوامع میسر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایان دادن به ایدز، با همراهی جوامع میسر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید