حاج زمانی: فدراسیون شنا با کدخدامنشی با برخی تیم ها همکاری کرد، آزمایشگاهی که تست دادیم مورد تایید وزارت بهداشت است

به گزارش مجله پارمیسفان، سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی گفت: به نحوه برخورد فدراسیون با ما و سایر تیم ها معترض هستیم، چون برخی تیم ها با کدخدامنشی بازی کردند.

حاج زمانی: فدراسیون شنا با کدخدامنشی با برخی تیم ها همکاری کرد، آزمایشگاهی که تست دادیم مورد تایید وزارت بهداشت است

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

امید حاج زمانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره اتفاقات اتفاق افتاده در لیگ برتر واترپلو و اعتراض به برخورد فدراسیون شنا در برگزار نشدن دو بازی تیمش گفت: در زمان قرعه کشی 5 تیم حضور داشتند. قرار شد همگی تست کرونا بدهند و قرنطینه شده و در یک هفته مسابقات برگزار شود. قرار شد وسط مسابقات هم تست کرونای دیگری انجام دهیم.

وی به تغییر زمان بندی مسابقات اشاره کرد و گفت: در جلسه قبل از آغاز لیگ یعنی روزی که قرار بود تیم ها وارد قرنطینه شوند، تغییراتی در زمان بندی مسابقات بوجود آمد و قرار شد فاصله ای که روز آخر یعنی جمعه در لیگ داده بودند را برداشته و بازی فینال و رده بندی لیگ روز جمعه برگزار شود. تست PCR دیگری هم بین این مسابقات قرار دادند، یعنی تیمی که تست PCR می داد، وارد قرنطینه می شد و دو مسابقه برگزار می کرد و دوباره تست کرونا می داد و مسابقه ادامه پیدا می کرد.

سرمربی تیم رعد پدافند هوایی با بیان این مطلب که تست کرونای شاگردانش در بازی سوم فاقد اعتبار شناخته شد، مطرح نمود: تست کرونا داده و سپس در بازی اول تیم مقاومت را 20 بر یک شکست دادیم و برابر تیم نوفلاح نتیجه را با چهار گل اختلاف واگذار کردیم. پس از این دو بازی باید دوباره تست می دادیم تا در محل برگزاری مسابقات حاضر شویم. ساعت 8 شب تست دادیم و ساعت 11 صبح فردا هم بازی داشتیم که متاسفانه تست کرونای تیم ما پس از بررسی های اجرا شده توسط کمیته فنی مسابقات فاقد اعتبار تشخیص داده شد. بعد از بیست دقیقه فرصتی که به ما دادند. تیم دانشگاه آزاد محل مسابقه را ترک کرد و از بلندگو اعلام شد که زمان برگزاری مسابقات متعاقبا اعلام خواهد شد، اما بدون اینکه به ما زمانی بدهند، بازی را مجددا برگزار کنند یا بخواهند تصمیم دیگری بگیرند، حدود ساعت 3، 4 بعدازظهر نتیجه بازی را 5 بر صفر به نفع دانشگاه آزاد اعلام کردند و عملا شانس فینالیست شدن تیم ما گرفته شد.

حاج زمانی به کدخدامنشی که درخصوص یکی دیگر از تیم ها رخ داد، معترض شد و گفت: تیم ما که ترکیبی از بازیکنان سرباز و ملی پوش است، شانس رفتن به فینال را از دست داد و شاید دیگر چنین فرصتی برای تیم ما بوجود نیاید. نکته ای که اعتراض ما را به دنبال داشت، این بود که تست کرونای یکی دیگر از تیم ها فاقد اعتبار تشخیص داده شد، اما نمی دانم چگونه هماهنگی انجام شد و آزمایشگاهی در مسابقات از بازیکنان تست سریع گرفت، در حالی که تست PCR با تست سریع متفاوت است، چون جواب تست PCR چند ساعت زمان لازم دارد تا اعلام شود. قرار بود در جریان مسابقات این تست گرفته شود، اما از آن تیم تست سریع گرفته و مسابقه شان برگزار گشت و خیلی جالب است که فردای آن روز که دو تیم نوفلاح و مقاومت که بازی کرده بودند، تست مقاومت مورد قبول واقع نشد، یعنی بعد از بازی تست شان فاقد اعتبار بوده است و نوفلاح هم که با تست سریع بازی کرده بود. در واقع شرایطی برای تیم های دیگر فراهم شد تا هماهنگی برای انجام مسابقه شان انجام شود، در حالی که برای تیم ما که مدعی عنوان قهرمانی بود، این هماهنگی فراهم نشد و تیم ما راهی بازی رده بندی شد.

وی درباره بازی با نفت امیدیه و دیر اعلام کردن تایید یا عدم تایید تست کرونای شاگردانش گفت: بازی آخر مرحله مقدماتی تیم ما با نفت امیدیه تستی را شب به مسئول کمیته فنی مسابقات ارائه دادم چیزی به ما نگفتند و فردا ساعت 12 که ما 14 و 30 بازی داشتیم اعلام کردند که این تست فاقد اعتبار است. گفتند در آزمایشگاه هایی که از طرف فدراسیون اعلام شده است انجام نشده است. این در حالی است که آزمایشگاهی به ما اعلام نکردند و پس از این موضوع، سریع دو فایل برای ما ارسال و آزمایشگاه های مورد تائیدشان را همان لحظه به ما اعلام کردند. فکر نمی کنم یک ساعت مانده به آغاز مسابقه می توانستم کاری انجام دهم فقط کاری که کردم درخواست تست رپید دادم و حتی کیت هایش را فراهم کردم، اما لحظه ای که رسیدم ساعت 15 و نیم ساعت از زمان برگزاری مسابقات گذشته بود و بار دیگر بازی ما را 5 بر صفر اعلام کردند و راهی بازی رده بندی شدیم.

حاج زمانی با گلایه از شرکت تیمش در لیگی که فقط دو بازی انجام داده و قهرمانی را از دست داده است، گفت: در لیگی شرکت کردیم که بازی اول را 20 بر یک بردیم، بازی دوم را شکست خوردیم، بازی های سوم و چهارم را به دلیل مشکل تست کرونا 5 بر صفر اعلام کردند و راهی بازی رده بندی و 16 بر 6 پیروز شدیم. تیمی که قهرمان شد، دو بازی برگزار کرد و دو بازی دیگرش به دلیل شرایط کرونا 5 بر صفر به ثبت رسید و در فینال هم پیروز و قهرمان شد. متاسفانه بازیکنان تیم ما که هر کدام شاید یک سال بعد از نرفتن به المپیک و برگزار نشدن انتخابی المپیک منتظر بودند توانایی خودشان را نشان دهند مقام سوم را کسب کردند. شاید در بوجود آمدن بخشی از این اتفاقاتی مقصر مجموعه ما بود، اما درباره سایر تیم ها کدخدامنشی و با آنها همکاری شد.

سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی همچنین از معتبر بودن آزمایشگاهی که تست کرونای شاگردانش گرفته شده، گفت: احساس من بر این است که این شرایط همکاری و مساعدت با تیم ها در مورد ما شکل نگرفت و از این فرصتی که پیش آمد نتوانستیم استفاده کنیم. آزمایشگاهی که در آن تست دادیم مورد تائید وزارت بهداشت است. دانشگاه علوم پزشکی تهران این تست را به ما داده و در سامانه هم ثبت شده اشت. یعنی هر کسی می تواند با وارد کردن رمز عبور وارد شود و اطلاعات و درستی و نادرستی تست های کرونا را ببیند، اما رمز عبور در دسترس فدراسیون ما نبود حتی آزمایشگاه آمد و رمز عبور را زد اما متاسفانه فدراسیون این آزمایش را مورد تائید قرار نداد و گفت جزو آزمایشگاه های مورد تائید ما نیست.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1573

به "حاج زمانی: فدراسیون شنا با کدخدامنشی با برخی تیم ها همکاری کرد، آزمایشگاهی که تست دادیم مورد تایید وزارت بهداشت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاج زمانی: فدراسیون شنا با کدخدامنشی با برخی تیم ها همکاری کرد، آزمایشگاهی که تست دادیم مورد تایید وزارت بهداشت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید