خاتمه خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال

به گزارش مجله پارمیسفان، به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در ملاقات نوروزی با روسای فدراسیون های ورزشی، با تبریک سال جدید گفت: امیدواریم سال 1400 سال سرانجام تحریم های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران و ریشه کنی کرونا در سراسر دنیا باشیم. در امسال دو انتخابات مهم پیش رو داریم. فارغ از اینکه چه جناح و تفکری پیروز گردد، مهم آن است که حضور و مشارکت گسترده مردم، پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مستحکم تر می سازد.

خاتمه خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال

وی در ادامه با اشاره به اتفاقات پیش روی جامعه ورزش گفت: تا به امروز سهمیه های متعدد، عناوین خوب و مدال های ارزشمندی به دست آمده است. جامعه ورزش چند آوردگاه عظیم پیش رو دارد که مهم ترین و حساس ترینِ آنها، بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو است. امیدواریم در این مسابقات شاهد درخشش ورزشکاران کشورمان باشیم و سهمیه ها در رویدادهای پیش رو افزایش یابد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مرحله مقدماتی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا گفت: موضع گیری های سیاسی و تحریم ها، فراز و نشیب هایی را درخصوص محل برگزاری این رقابت ها ایجاد کرد. به طور مثال AFC طی نامه­ ای، فراهم نشدن شرایط لازم درباره مسائل بازرگانی، لجستیکی و حق پخش را از دلایل عدم میزبانی کشورمان دانسته است.

وی تأکید کرد: تجربه نشان داده تیم ملی فوتبال کشورمان حتی اگر در شرایط سخت هم قرار گرفته باشد، با تعصب و غیرتی مثال زدنی کوشش می نماید و نتایج و دستاوردهای خوبی را به ارمغان می آورد. امیدوارم با کوشش مجموعه مدیران ورزش کشور، اعضای تیم و دعای خیر مردم به نتیجه مطلوب برسیم.

سلطانی فر در ادامه با اشاره به تغییرات سیاسی آمریکا و فرایندی که طی ماه های اخیر اجرا شده است، توضیح داد: نشانه های خوبی به دست آمده و امیدواریم شاهد حل مسائل مرتبط با تحریم ها و بازگشت طرفین به برجام باشیم که نتیجه آن، کاهش فشارهای معیشتی و مالی به کشور و مردم مان خواهد بود. در سه سال گذشته با جنگ مالی گسترده روبرو بودیم. آمریکایی ها با همه ابزارها سعی کردند عرصه را تنگ نمایند. مردم سختی کشیدند، اما امیدواریم فرایند پیش رو در برطرف تحریم ها موجب شرایط بهتر مالی و رفاه مردم گردد.

وزیر ورزش و جوانان درخصوص شرایط جامعه ورزش در دوران شیوع ویروس کرونا بیان نمود: طی هماهنگی که با وزارت بهداشت صورت گرفت، تمامی ورزشکاران و کادر فنی که سهمیه المپیک را کسب نموده اند یا به دنبال کسب سهمیه هستند، واکسینه می شوند.

وی اضافه نمود: سال گذشته ویروس منحوس کرونا، شرایط را برای ورزشکاران مان سخت کرد. با این وجود 14 فدراسیون انتخابات خود را انجام دادند و لیگ 21 فدراسیون نیز با هماهنگی وزارت بهداشت و معاونین ذی ربط برگزار گردید. انتخابات فدراسیون فوتبال از مهم ترینِ این رویدادها بود. اساسنامه فدراسیون فوتبال بعد از 14 سال بلاتکلیفی در این دوره با تأیید فیفا به تصویب رسید و شاهد انتخاباتی بدون حاشیه در سال 1399 بودیم.

سلطانی فر با اشاره به محل جدید فدراسیون های ورزشی گفت: با هماهنگی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، زمین هایی در مجموعه آزادی در نظر گرفته شده و انتظار داریم فدراسیون ها عملیات اجرایی خود را شروع نمایند که توسعه زیرساخت ها، موجب اعتلای ورزش کشور می گردد.

وی تأکید کرد: در عرصه زیرساخت ها، دستاوردهای خوبی در دولت تدبیر و امید داشتیم و ورزشگاه ها و مجموعه های عظیم و مناسبی در استان ها و شهرهای مختلف کشور احداث و افتتاح شده است. خانه های ورزش روستایی و زمین های چمن مصنوعی با رشد چشمگیری نسبت به ابتدای سال 92 در سراسر کشور ایجاد شده و به بهره برداری رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان با تقدیر از کوشش مدیران و مسئولان ورزش کشور گفت: اگر کارنامه قابل قبولی در ورزش وجود دارد و دستاوردهای خوبی در دولت تدبیر و امید به دست آمده، مرهون کوشش مدیران ستادی، روسای فدراسیون ها، مدیران استانی و تک تک همکاران مان در وزارت ورزش و جوانان بوده است.

سلطانی فر با تأکید بر آرامش و همدلی به وجود آمده در مجموعه مدیریتی ورزش گفت: کوشش کردیم آرامش، همدلی و همگرایی در تمام سطوح مدیریتی ایجاد گردد. هماهنگی بین مدیران کمیته­ های ملی المپیک و پارالمپیک، ستادی، استانی و فدراسیون ها در این دوره بی نظیر است و موفقیت های کسب شده نتیجه همین همدلی و هم افزایی به وجود آمده است.

وی اضافه نمود: از دیگر دستاوردهای وزارت ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید، جوانگرایی در بین مدیران است. کادر مدیریتی آینده کشور در این دوره شناسایی شدند و رشد یافتند. اکنون خیال مان راحت است که تا 2 دهه آینده، این مدیران جوان تأمین نماینده آینده کشور در حوزه های ورزش و جوانان هستند.

وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: کوشش می کنیم در چند ماه آینده با تخصیص منابع و امکانات و حمایت، تعامل و همکاری بیشتر ورزشکاران، روسای فدراسیون ها، مربیان و دست اندرکاران کاروان ورزش کشورمان در بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو، افتخارآفرینی بیشتری برای ورزش کشور به دست بیاید. به خصوص که بخش قابل توجه اعتبارات فدراسیون های المپیکی در چند ماه آینده تخصیص می یابد و آیین نامه پاداش قهرمانان نیز اصلاح می گردد تا انگیزه خوبی برای ورزشکاران کشورمان باشد.

وی با اشاره به پرداخت یاری هزینه به ورزشکاران دارای سهمیه توکیو 1+2020 گفت: تمامی پاداش های قهرمانان تا خاتمه سال 98 پرداخت شده است.

سلطانی فر درباره خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز گفت: این دو مجموعه ورزشی در 4.5 سال گذشته بدون حتی یک ریال اعتبار دولتی، با اتخاذ تصمیمات درست و فعالیت کارگزاران خبره توانستند به خوبی جذب سرمایه نموده و بخش عمده بدهی های خود را پرداخت نمایند. مراحل خصوصی سازی سرخابی ها از طرف وزارت ورزش و جوانان به اتمام رسیده است و حالا سازمان خصوصی سازی باید مراحل خاتمهی را انجام دهد. امیدواریم تا خاتمه دولت دوازدهم، فرایند رسمی خصوصی سازی شروع گردد.

وزیر ورزش و جوانان در خاتمه گفت: می بایست تمامی پروژه های نیمه تمام تا خاتمه فعالیت دولت تکمیل گردد و کارنامه واقعی کوشش ها و دستاوردهای دولت تدبیر و امید را در حوزه ورزش و جوانان ارائه دهیم. این دستاوردها مرهون کوشش جامعه ورزش و جوانان است که با کسب افتخارات و موفقیت ها در رویدادهای امسال توامان خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1583

به "خاتمه خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید