ثبت 100 هزار متقاضی کارت اعتباری با پشتوانه سهام عدالت

به گزارش مجله پارمیسفان، مدیر طرح کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از زمان اجرای طرح توثیق سهام عدالت (اسفندماه 99) تا به امروز، بیش از 100 هزار نفر برای دریافت کارت اعتباری ثبت نام نموده اند.

ثبت 100 هزار متقاضی کارت اعتباری با پشتوانه سهام عدالت

به گزارش خبرنگاران، سمیه محمدی، مدیر طرح کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره تعداد بانک هایی که اقدام به اعطای کارت های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت کردند، افزود: از اسفند 99، دو بانک ملی و تجارت زیر ساخت های لازم را برای پرداخت کارت های اعتباری به مشمولان سهام عدالت فراهم نموده اند و در حال پرداخت کارت اعتباری هستند.

وی افزود: تا به امروز 15 بانک دولتی و خصوصی برای اعطای کارت اعتباری مذکور درخواست خود را به شرکت سپرده گذاری مرکزی ارسال نموده اند.

محمدی با اشاره به اینکه مشمولان می توانند با داشتن حساب در این دو بانک و بدون مراجعه حضوری اقدام به ثبت نام نمایند گفت: هدف از اجرای این طرح، افزایش نقدینگی سهامداران سهام عدالت است تا در زمان احتیاج به نقدینگی، بدون فروش سهام خود از این کارت های اعتباری استفاده نمایند.

مدیر طرح کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: مشمولان می توانند 50 درصد از دارایی سهام قابل معامله خود را تسهیلات دریافت نمایند.

وی گفت: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد باید نظارت کند تا بانک های که در این طرح فعالیت می نمایند به تعهداتشان عمل نمایند.

محمدی افزود: طرح توثیق سهام هم از جمله اقدامات شرکت سپرده گذاری مرکزی در راستای تامین اقتصادی سهامداران است که براساس آن ثبات به بازار سرمایه حاکم می گردد و همه سهامداران می توانند به پشتوانه سهام خود از بانک تسهیلات دریافت نمایند. وی ادامه داد: توثیق اوراق بهادار در مرحله تعامل و بین شرکت سپرده گذاری و بورس است و به محض اینکه اطلاعات در اختیار بانک ها قرار گیرد این طرح عملیاتی می گردد.

منبع: خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1776

به "ثبت 100 هزار متقاضی کارت اعتباری با پشتوانه سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 100 هزار متقاضی کارت اعتباری با پشتوانه سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید