توکن کد منبع وب جهانی 5.4 میلیون دلار فروش رفت

به گزارش مجله پارمیسفان، یک توکن مبتنی بر بلاکچین که حاوی اطلاعات کد منبع وب جهانی (WWW) نوشته شده به وسیله تیم برنز لی، خالق وب بود، در حراجی آنلاین ساتبیز 5.4 میلیون دلار فروخته شد.

توکن کد منبع وب جهانی 5.4 میلیون دلار فروش رفت

این کد منبع به شکل یک توکن غیرقابل معاوضه (NFT) - نوعی دارایی دیجیتالی که سوابق مالکیت اقلام دیجیتالی را نشان می دهد، فروخته شد.

این توکن غیرقابل معاوضه برای نخستین بار در سال 2021 به وسیله برنز لی، دانشمند انگلیسی ایجاد شد و مالکیت اقلام دیجیتالی مختلف را از زمانی که وی وب جهانی را در سال 1989 ابداع کرد، نشان می دهد.

خود وب جهانی فروخته نشده بلکه آنچه فروش رفته است سوابق مالکیت فایل های حاوی کد منبع اصلی وب جهانی بوده است. قیمت نهایی پنج میلیون و 434 هزار و 500 دلار بود و نیمی از پیشنهاد دهندگان در ساتبیز افراد جدیدی بودند.

وب جهانی سیستمی برای مرور و دسترسی به اطلاعات در اینترنت است.

این توکن غیرقابل معاوضه از سوی بعضی ارزشمند به تعداد می رود، زیرا بلاک چین تایید می نماید که در نوع خود منحصر است و رسما به وسیله خود برنز لی ایجاد یا استخراج شده است.

کاساندرا هاتون، مدیر جهانی علم و فرهنگ عامه در ساتبیز گفت: این حقیقت که توکن غیرقابل معاوضه از سوی خالق عرضه می گردد، آنها را ارزشمند می نماید و افراد زیادی هستند که این اقلام را به دلایل مذکور جمع آوری می نمایند. این توکن در یک محفل عمومی با قیمت پایه هزار دلار عرضه شد و اجازه داده شد بازار درباره ارزش آن تصمیم بگیرد. پیشنهاد دهندگان متعددی وجود داشتند که همگی قبول داشتند این توکن ارزشمند است.

فروش این توکن جدیدترین نمونه از فروش داراییهای دیجیتالی از سوی حراجیهای سنتی است که از رشد انفجاری محبوبیت آنها در اوایل سال 2021 استقبال نموده اند.

بر اساس گزارش رویترز، در ماه مارس توکن غیرقابل معاوضه یک کلاژ دیجیتالی متعلق به هنرمند آمریکایی بیپل 69.3 میلیون دلار در حراجی کریستیز به فروش رفت که نخستین فروش یک اثر هنری دیجیتالی به وسیله یک حراجی مشهور بود.

جک دورسی، مدیرعامل توییتر هم نخستین توییت خود را در قالب یک توکن غیرقابل معاوضه به مبلغ 2.9 میلیون دلار فروخت.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1751

به "توکن کد منبع وب جهانی 5.4 میلیون دلار فروش رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکن کد منبع وب جهانی 5.4 میلیون دلار فروش رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید