بهترین داستان های سریال ابرقهرمانی میراث مشتری ناگفته ماند

به گزارش مجله پارمیسفان، تنها پس از یک فصل و یک ماه پخش، نتفلیکس سریال ابرقهرمانی میراث مشتری را برای همواره کنسل کرد. این سریال که اقتباسی لایو اکشن بر اساس کمیک مارک میلار و فرانک کوئیتیت بود، به طور کلی با استقبال و نقدهای ضعیفی روبه رو شد و به نظر می رسد در اولین ماه پخش از نتفلیکس، افراد کافی جذب آن نشدند. با ناتمام ماندن سریال، امکان ادغام آن با بعضی از عظیم ترین داستان های کمیک سریعا ملغی شد.

بهترین داستان های سریال ابرقهرمانی میراث مشتری ناگفته ماند

این مجموعه، داستانی چند نسلی را درباره چگونگی شکل دریافت اتحادیه عدالت در دهه 30 میلادی روایت می نماید. این اتحادیه شامل اولین تیم ابرقهرمانی است که در این دنیای خارق العاده تشکیل شد و نسل فرزندان آن ها تا حدودی این میراث را تا امروز حفظ نموده اند. میراث مشتری در مقایسه با سایر سریال های ابرقهرمانی، آغاز بسیار متفاوتی داشت.

بیشتر فصل اول برای ساختن نبردهای اولیه صرف شد، اما این فرایند کند پیش رفت. در پایان فصل، بیشتر داستان های اصلی کمیک بوک اصلا پوشش داده نشده بود و خیانت والتر و وخیم شدن رابطه شلدون با پسرش برندون (معروف به پاراگون)، موضوعی است که می توانست احتمالا در فصل 2 میراث مشتری روایت گردد.

با انصراف نتفلیکس از ادامه یافتن سریال، میراث مشتری قبل از اینکه فرصتی پیدا کند تا بتواند چند داستان مهم و جالب از کتاب های کمیک را برای روایت اقتباس نماید، این فرصت را از دست داد.

خیال پرور در مقابل پسرش

فصل اول میراث مشتری، تنش بین شلدون سامپسون (معروف به خیال پرور) و برندون را نمایش داد. فصل 1 نشان داد که برندون و شلدون خیلی به هم نزدیک نیستند اما هنوز احساساتی وجود دارد و او می خواهد پدرش را راضی کند و انتظاراتی را که قبلا از او داشت برآورده نماید، به خصوص از آنجا که خواهرش کلوئی کاملا راستا متفاوتی را در زندگی خود انتخاب نموده بود. محور اصلی درگیری پاراگون و خیال پرور این مسأله بود که برندون با کشتن یک فرد مشابه بلک استار، سنت اخلاقی اتحادیه عدالت که نکشتن افراد حتی گناه کار است، را زیر پا گذاشت.

با این حال، برندون نمایش بسیار متفاوتی از شخصیت کمیک خود داشت که نگرش و عاطفه بسیار بیشتری نسبت به پدرش دارد. برندون پایان تحت فشار قرار می گیرد تا به والتر بپیوندد و به پدر و مادرش ضربه سختی زد و آن ها را کشت، البته قبل از اقدام به قتل خواهرش پیش از اینکه او فرار کند تا از برندون و عمو والتر دور گردد. با لغو این سریال، هواداران دیگر نمی توانند جنگ برندون با شلدون را ببینند و اینکه آیا این سریال به همان راستا پیش می رود یا خیر، همواره معلق خواهد ماند. به نظر می رسد ایده بازگویی قتل پدر توسط پاراگون با توجه به داستان میراث مشتری، کاملا پیچیده باشد و برای همواره یک مسأله حل نشده خواهد بود.

پیچش های داستان

میراث مشتری با نشان دادن والتر به عنوان ضدقهرمان سریال پایان یافت. برنامه های او کاملا پیچیده بودند. برنامه هایی شامل گستردن شرارت شدید و همچنین به اشتباه انداختن و فریب اسکای فاکس غایب که زمانی عضوی از اتحادیه عدالت بود برای افزایش تنش بین براندون، شلدون و نسل جدید قهرمانان. طبیعت و ذات بد والتر خیلی دیر در سریال تعیین می گردد.

در حالی که این یک راستا جذاب برای ادامه داستان در فصل 2 به نظر می رسید، لغو مجموعه مانع از این شد که پیچش و تنش بالقوه به وجود بیاید. والتر که به عنوان مغز متفکر بیشتر وقایع فصل اول نمایش داده می گردد، می توانست کل راستا آینده سریال را تغییر دهد اما در نتیجه ادامه نیافتن فرایند ساخت، خیلی از چیزها از جمله قتل دختر والتر به دست او و تفرقه افکنی بین تیم و اعضای خانواده اش هرگز در این لایو اکشن آنالیز نخواهد شد.

این مجموعه ابرقهرمانی، عمده هشت قسمت اپیزود فصل اول را صرف ایجاد ساختار کرد اما حالا تمام جنبه های جالب طرح ناقص می ماند، مانند کوتاهی خیال پرور هنگام جنگ برندون با بلک استار، کوشش هاچ برای پیدا کردن اسکای فاکس مرموز و اهداف بعدی والتر و خود سریال که مدت زمان زیادی لازم داشت تا به هسته اصلی طرح خود برسد.

این سریال بسیار متمرکز بر شلدون و راستای بود که اعضای مؤسس اتحادیه برای به دست آوردن اختیارات و قدرت خود در دهه 30 میلادی طی کردند. داستان زمان زیادی را صرف روایت حال نکرد و بیشتر از اینکه به زندگی شخصیت ها بپردازد، رمز و راز های کلی را بیان می کرد. به همین منظور، میراث مشتری همواره یک داستان ناقص خواهد بود که با ماهیت آهسته خود مانع از دستیابی به هرگونه حرکت جذاب در طرح آن می گردد و پیچش داستانی خیلی دیر اتفاق می افتد تا مقدمات تعطیلی فصل دوم فراهم گردد.

کمیک میراث مشتری حرف های بیشتری برای گفتن داشت

کمیک میراث مشتری بسیاری از داستان ها و موضوعات مختلف را شامل می گردد، از جمله مسائل مالی و سیاسی که به معنای نفوذ و قدرت ابرقهرمانان در دنیا است که فراتر از توانایی های فوق بشری، سرمایه داری و اختلافات ایدئولوژیک آن ها با یک دیگر است. این سریال فقط به موضوع آخر پرداخت و حتی این نوع روایت آن هم چنگی به دل مخاطبان نمی زند. کمیک ها این مضامین را بسیار بهتر از این لایواکشن بیان می کردند، زیرا در واقع در داستان های خودشان عمیق می شدند. این مجموعه درباره سنت اخلاقی سختگیرانه ای که خیال پرور و اتحادیه بر سر آن مجادله داشتند، روایات و مفاهیم خود را ارائه داد اما باز هم نمی توان با آن ارتباط برقرار کرد. زیرا به خوبی به آن پرداخته نمی گردد و فقط به صورت سطحی باقی می ماند.

این امر به ویژه درباره جدایی ابرقهرمانان از دنیای معمول صادق است، در حالی که باید بخشی از آن باشند. عظیم شدن در سایه والدین ابرقهرمان چگونه است و چه حس و حالی دارد؟ میراث مشتری در واقع به سؤالی که کمیک ها پاسخ می دهند، پاسخی نداد. زیرا کمتر زمانی را صرف توسعه روابط برندون و خواهرش با والدینشان می نماید.

علاوه بر این، کمیک ها فقط ایده های خود را ارائه نمی دهند، بلکه کاملا و متفکرانه با آن ها درگیر می شوند. در این کمیک ها اعتقاد والتر مبنی بر اینکه ابرقهرمانان باید کاری فراتر از نجات بشر انجام دهند، به خوبی نمایان شده بود و کوشش های او برای ایجاد نفوذ ابرقهرمانان در مقیاس ملی و دنیای واضح بود. در آخر اینکه در دنیای میلار در کمیک های میراث مشتری، حس زندگی بیشتری وجود دارد و موضوعات عمیق تری در آن مطرح می شوند.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1715

به "بهترین داستان های سریال ابرقهرمانی میراث مشتری ناگفته ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین داستان های سریال ابرقهرمانی میراث مشتری ناگفته ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید