بهترین جاهای دیدنی جنوب ایتالیا؛ از کاپری تا تروپیا

به گزارش مجله پارمیسفان، جنوب ایتالیا یکی از بهترین مکان های تاریخی و در عین حال طبیعی این قاره سبز محسوب می گردد که هر توریستی را به سمت خود فرا می خواند.

بهترین جاهای دیدنی جنوب ایتالیا؛ از کاپری تا تروپیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

منطقه Mezzogiorno به ناحیه جنوبی کشور ایتالیا گفته می شود که یکی از مهم ترین جاهای دیدنی ایتالیا محسوب می شود و بنا به نقل قول های تاریخی روزگاری این منطقه قسمتی از یونان باستان بوده است. اهمیت تاریخی این منطقه باعث شده تا توریست ها و گردشگران بسیاری به سمت آن جذب شوند، درحالی که بعضی دیگر به دنبال آب و هوای گرم و مطلوب مدیترانه ای و زندگی جزیره ای در این شهر هستند. شما در اینجا شاهد 10 مقصد برتر از نظر گردشگری در جنوب این کشور زیبای اروپایی خواهید بود که نام شما را صدا می زند.

10. ماراتی (Maratea)

توصیف جاذبه های این شهر بسیار آسان است. از موقعیت صخره ای آن در سواحل مدیترانه گرفته تا شهر قرون وسطایی و لنگرگاه بسیار شیک و زیبا، این منطقه یکی از بهترین مکان های موجود در قسمت جنوب ایتالیا است. بی شک برای اقامت تابستانی در این شهر شما احتیاج به یک برنامه از قبل مشخص شده دارید، چراکه بسیاری از هتل ها و اقامتگاه ها حدود یک سال قبل و شاید هم پیش تر رزرو شده باشند. ناگفته نماند که ماراتی یک مکان فصلی است و از ماه اکتبر تا مارس در تعطیلی کامل به سر می برد. وجود حمام آفتاب، ورزش های آبی و لطافت بالا تنها بخشی از دلایلی است که این مکان را به یک فضای مورد علاقه برای توریست ها تبدیل نموده است.

9. سورنتو (Sorrento)

شهر سورنتو ترکیبی عالی از محله ای برگزیده و یک شهر قدیمی ایتالیایی است. شما به راحتی می توانید با قطار از شهر Naples به آنجا سفر کنید، درحالی که دارای فضایی است که برای گردشگران آرامش به دنبال می آورد؛ البته ناگفته نماند، در این شهر قدیمی عتیقه های بسیار با ارزش نیز به فروش می رسد. در این محل می توانید سوار قایق شده و به جزیره کوچک Capri و از آنجا به Pompeii بروید. سورنتو برای خوراک بسیار لذیذ، محله های مسکونی صخره ای فاقد ساحل و منظره حیرت انگیز Mt Vesuvius خود بسیار شهرت دارد.

8. پاستوم (Paestum)

پاستوم، شهر باستانی یونانی در حقیقت معروف به Poseidonia یا همان خدای دریا است. در آنجا شما شاهد سه معبد یونانی با شرایط نگهداری بسیار عالی خواهید بود. قدیمی ترین این معابد همان معبد هرا (Hera) است که توسط یونانی های باستان در 550 سال قبل از تولد مسیح ساخته شده است. از آنجا که محل های مختص گردشگران محدود است، از این شهر به صورت سفر یک روزه بازدید می شود. در کنار این سه معبد باستانی یونانی یک موزه و چندین مزرعه بوفالو دلربا وجود دارد. البته از آنجایی که هتل ها و غذاهای این محل بسیار لذیذ و خوشمزه هستند، یک شب ماندن در پاستوم خالی از لطف نیست.

7. البروبلو (Alberobello)

البروبلو، یک شهر افسانه ای و یکی از بهترین نمونه های معماری Trullo است. خانه های دارای معماری Trullo برای داشتن سقف های سنگی مخروطی شکل مشهور هستند، درحالی که در ساخت آنها از هیچ ساروجی استفاده نشده است. این سازه های سنگی ساخته دست حکاک های سنگ محلی هستند که البته همگی پس از قرن چهارده ساخته شده اند. اگرچه شما در مناطقی دیگر همچون Itria Valley واقع در Apulia نیز شاهد چنین خانه های خواهید بود، اما حقیقتا البروبلو تنها شهری است که به صورت کامل از چنین بناهایی بهره می برد. علاوه بر خانه های مخروطی خیره نماینده، گردشگران می توانند در آن ها اقامت نموده و از مغازه های مخروطی نیز خرید نمایند.

6. تروپیا (Tropea)

این شهر تاریخی و حیرت انگیز در میان سواحل شنی شکری و صخره های رگه ای واقع شده است. بر اساس بعضی از باورها این شهر توسط هرکول ها (Hercules) بنا شده، درحالی که زیبایی طبیعی آن همچنان باقی مانده و به معنای واقعی برای دوستداران شن و خورشید است. چیزی که شما دیدن آن را فراموش نخواهید کرد دو کلیسای معروف شهر یعنی Santa Maria delIsola است؛ کلیسایی ساخته دوران قرون وسطا که بر روی جزیره کوچک خود، کمی دورتر از ساحل بنا نهاده شده است.

البته ناگفته نماند، گذر سال ها و تشکیل جلب های فراوان باعث شده تا پلی از جنس زمین در بین این جزیره کوچک و ساحل ایجاد شود. کلیسای دوم، کلیسای جامع محلی است که دو بمب منفجر نشده از جنگ جهانی دوم را در جلوی درب ورودی خود جای داده است. مردم بر این باور هستند که این کلیسا توسط روحانی مقدس آنجا حفاظت می شده است.

5.ساسی دی ماترا (Sassi di Matera)

منطقه ساسی دی ماترا محله ای متشکل از مسکن های غار شکل است که در شهر قدیمی Matera در منطقه Basilicata واقع شده است. در حقیقت گذشته ساسی به یک محل زندگی در دوران ما قبل تاریخ بازمی شود و به عبارتی دیگر جزو اولین محل های زندگی ساخته شده به دست بشر در کشور ایتالیا است. ناگفته نماند، بسیاری از این خانه ها در میان صخره های توفا (Tufa) واقع شده اند و در حقیقت حفره ای بیش نیستند؛ در قسمتی از شهر نیز سقف خانه ها بخشی از خیابان ها را شکل می دهند. ساکنان این خانه های غار شکل کشاورزان و حیوانات اهلی آنان بوده که تا دهه 50 میلادی ادامه داشته است. امروزه شلوغی حاصل از خانه های سنگی و طراحی داخلی غار شکل آنها به منطقه ای بسیار زیبا و در عین حال جذاب تبدیل شده است.

4.ناپلس (Naples)

ناپلس یا همان ناپلی از نظر بزرگی سومین شهر ایتالیا محسوب می شود. از یک نظر ناپلس شهری بزرگ، کثیف، مملو از جنایت های پنهان و در حال فروپاشی است، اما برای بعضی از افراد شهری با اتمسفری خاص است. بی شک این شهر ساحلی جنوبی بعضی از ویژگی های مخصوص خود را نیز دارا است. بسیای از غذاها خوشمزه ایتالیایی از این شهر نشات گرفته و به عبارتی سرشار از پیتزا و اسپاگتی است. در ناپلس این غذاها از اهمیت بسیار خاصی برخوردار بوده و اغلب متشکل از عناصر محلی، تازه و رسیده هستند.

از جاذبه های توریستی این شهر می توان به قلعه های بسیار بزرگی که ساخت آنها به قرون وسطا بازمی شود، قلعه Nuovo و قلعه ساحلی Castel delOvo را نام برد. لازم به ذکر است، شهر مذکور در کنار کوه Vesuvius، تنها کوه آتشفشان فعال قاره اروپا واقع شده است.

3.کاپری (Capri)

کاپری در حقیقت جزیره ای کوچک واقع در خلیج ناپلس است که از نظر افسانه شناسی و تاریخی بسیار غنی است. بر اساس افسانه ها، در این محل پریان دریایی با خواندن آوازهای دلفریب، ملوانان را به کام مرگ می کشاندند. همچنین امپراتور رومی یعنی تیبریوس (Tiberius) تا زمان مرگ خود یعنی سال 37 پس از میلاد مسیح در این شهر زندگی می نموده است. منطقه Villa Jovis، اقامتگاه امپراتور یکی از محبوب ترین و جذاب ترین جاذبه های این جزیره محسوب می شود.

همچنین مشهورترین جاذبه طبیعی کاپری Blue Grotto است؛ غار آب نمایی که هنگام وجود جز و مد مناسب با قایق قابل دسترسی است. البته محل های دیگری همچون تلکابین Seggiovia در شهر آناکاپری (Anacapri) به منظور دسترسی به قله Monte Solaro یکی دیگر از جاذبه های این منطقه زیبا است. این سفر 15 دقیقه ای به شما منظره بسیار منحصر به فردی از جزیره و دریا را می دهد.

2. پامپی و هرکیولانئوم (Pompeii & Herculaneum)

در دامنه و زیر سایه کوه آتشفشان Vesuvius چندین شهر ساخته رومی ها وجود دارد که در سال 79 پس از تولد مسیح توسط یک فوران ناگهانی نابود شدند. معروف ترین آنها شهر پامپی است؛ شهری که ویرانه های آن به صورتی کاملا آشکار قابل مشاهده است. تاکنون باستان شناسان پیروز به کشف 3000 حفره سنگر شکل از 20.000 حفره موجود شده اند؛ این پناهگاه ها به دست ساکنینی ساخته شده که از فرار کردن اجتناب نموده و در نهایت بهای آن را نیز پرداختند. آتش تمام شهر را سوزانده، اما به طریقی دیگر روزی را در زمان رم باستان به نام خود ثبت کردند.

در کنار آن شهر کوچک تر اما ثروتمندتر هرکیولانئوم وجود دارد که البته از سرنوشتی مشابه بهره می برد. جمعیت آن نسبت به پامپی کمتر و حدود 300 نفر بوده است، اما خانه ها مثال های بسیار بهتری برای نحوه زندگی ثروتمندان آن دوران است. بی شک این شهر ارزش دیدن را دارد.

1. ساحل آمالفی (Amalfi Coast)

برای هر فردی که به دنبال تجربه تعقیب و گریزهای فیلم جیمز باند در ساحل است، اجاره یک دستگاه خودروی کروک و رانندگی با آن در جاده های ساحلی آمالفی، واجب است. جنگل های باشکوه و درهم آمیخته، صخره های عمودی جواهر شکل مدیترانه ای منظره ای خیره نماینده و آشنایی است که در بسیاری از فیلم های کلاسیک هالیوودی دیده شده است. برای اقامت در این منطقه شهرهای کوچک بسیار زیادی وجود دارد که با داشتن دیواره های سنگی سفید و زیبا محل بسیار مناسبی برای صرف غذا و خرید است. همچنین برای آن دسته از افرادی که نگران رانندگی در جاده های ساحلی و بسیار باریک هستند، گردش دریایی میان شهر سورنتو و سالرنو (Salerno) راهی دیگر و بسیار آسان و زیبا برای گذراندن زمان است.

اگر قصد سفر به جنوب ایتالیا را دارید، می توانید با مشاهده لیست تور ایتالیا در مجله پارمیسفان، بهترین آفر تور را از میان آژانس های مسافرتی همکار مجله پارمیسفان را انتخاب نموده و به راحتی تور مورد نظر خود را با پایین ترین قیمت خریداری کنید.

منبع: کجارو / touropia.com
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 467

به "بهترین جاهای دیدنی جنوب ایتالیا؛ از کاپری تا تروپیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین جاهای دیدنی جنوب ایتالیا؛ از کاپری تا تروپیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید