آنالیز موضوع ناوالنی در نشست شورای خارجی اتحادیه اروپا

به گزارش مجله پارمیسفان، به گزارش خبرنگاران، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز یکشنبه در پیامی توییتری به تکرار مواضع مداخله جویانه غرب درباره پرونده الکسی ناوالنی پرداخت.

آنالیز موضوع ناوالنی در نشست شورای خارجی اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با قیمت تورهای اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با نقض منشور ملل متحد در مورد لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل نوشت: دادگاه های روسیه همچنان به بی توجهی به حکم دادگاه حقوق بشر اروپا درباره پرونده الکسی ناوالنی ادامه می دهند.

جوزف بورل در این باره ادامه داد: در نشست (فردا) دوشنبه شورای امور خارجی، ما با وزرای 27 کشور عضو اتحادیه اروپا درباره اقدامات اتحادیه اروپا صحبت خواهیم کرد.

این در حالیست که فرجام خواهی الکسی ناوالنی مخالف غربگرای دولت روسیه دیروز شنبه از سوی دادگاهی در مسکو رد شد.

این دادگاه درخواست فرجام خواهی الکسی ناوالنی به حکم دادگاه بدوی برای حبس 3 و نیم سال او را رد کرد؛ اما دوره زندان وی را 6 هفته کاهش داد.

با کاهش 6 هفته ای حکم حبس ناوالنی، مخالف غربگرای دولت روسیه باید 2 سال و 8 ماه را در زندان سپری کند.

الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت دولت روسیه، چند هفته پیش به محض بازگشت از آلمان در فرودگاه بازداشت شد. او اواخر تابستان گذشته در پی مسمومیت ادعایی با گاز اعصاب نوویچوک به آلمان منتقل شده بود.

وی اخیراً از سوی دادگاهی در مسکو به 3 سال و نیم حبس محکوم شد.

مسمومیت ادعایی و بازداشت وی عاملی شد تا بار دیگر کشورهای غربی حملات تندی را علیه روسیه انجام داده و مسکو را عامل مسمومیت ناوالنی معرفی نمایند. روسیه دست داشتن در مسمومیت این منتقد را تکذیب نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1501

به "آنالیز موضوع ناوالنی در نشست شورای خارجی اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز موضوع ناوالنی در نشست شورای خارجی اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید