بایدن :عملکرد ترامپ باعث شیوع کرونا شد

به گزارش مجله پارمیسفان، داوطلب دموکرات ریاست جمهوری آمریکا در دفاع از عملکرد دولت پیشین این کشور، گفت تصمیم های ترامپ باعث شد تا آمریکا در مواجهه با این همه گیری آمادگی نداشته باشد.

بایدن :عملکرد ترامپ باعث شیوع کرونا شد

جو بایدن عصر شنبه در پاسخ به ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که گفته بود دولت گذشته سیستم آزمایشگاهی شکسته ای را به ما تحویل داد، این مطلب را گفت.

وی اضافه کرد: ما یک کتاب هدایت را فراهم کردیم اما او آن را نادیده گرفت. ما یک دفتر آمادگی برای همه گیری ایجاد کردیم اما او آن را بست.

معاون اول باراک اوباما و داوطلب ریاست جمهوری آمریکا ادامه داد: ما یک مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها را در چین داشتیم تا شیوع بیماری ها را شناسایی و مهار کند اما او آنها را از آنجا خارج کرد.

بایدن توضیح داد: ترامپ می تواند کوشش کند و سرزنش را به سمت هرکسی که می خواهد متمایل سازد اما واقعیت این است که اقدامات او باعث شد که آماده نباشیم.

ترامپ در روزهای اخیر تکرار نموده است که دولت های پیشین به ویژه باراک اوباما آزمایش های شکسته را برایشان باقی گذاشته است در حالیکه این ویروس پس از سه سال از رفتن آنها ایجاد شد.

خبرنگار سی ان ان روز پنج شنبه از ترامپ پرسید که چرا رئیس جمهوری پیشین را مقصر می داند در حالیکه سه سال از خاتمه کارشان می گذرد.

وی اضافه کرد چگونه از آزمایش های شکسته سخن می گویید در حالیکه این ویروس به تازگی ایجاد شده است و چگونه ممکن است آنها آن را خراب نموده باشند.

بعضی از منابع خبری در رد اظهارات ترامپ عنوان می نمایند در سال 2009 و در پی شیوع آنفلوآنزای ان1 اچ1 تنها 12 هزار و 500 نفر جان باختند در حالیکه شیوع ویروس کرونا در مدت چهار ماه، بیش از 61 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

بر اساس آخرین گزارش های منتشر شده، تا این ساعت تعداد یک میلیون و 126 هزار و 519 نفر گرفتار کووید-19 در آمریکا شناسایی شده اند و تعداد 66 هزار و 51 نفر هم جان خود را از دست داده اند.

ترامپ ادعا نموده بود بر اساس اقدامات بسیار خوب دولت وی، جان باختگان ناشی از کرونا در آمریکا بیش از 60 هزار نفر نخواهند بود. وی پس از آنکه رقم مرگ ومیر به 55 هزار نفر رسید، گفت این تعداد بین 60 تا 70 هزار نفر خواهد بود.

کارشناسان بهداشتی آمریکا پیش بینی نموده بودند جان باختگان کرونایی آمریکا، بین 100 تا 200 هزار نفر خواهد بود.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1028

به "بایدن :عملکرد ترامپ باعث شیوع کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن :عملکرد ترامپ باعث شیوع کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید