بازنشستگان تحت پوشش آموزش های سلامت قرار می گیرند

به گزارش مجله پارمیسفان، بر اساس اعلام تامین اجتماعی استان زنجان بازنشستگان، مستمری بگیران تحت پوشش آموزش های ارتقای سطح سواد سلامت قرار می گیرند که این دوره ها با توجه به برنامه ریزی و برنامه زمان بندی صورت گرفته برای گروه های هدف برگزار می گردد.

بازنشستگان تحت پوشش آموزش های سلامت قرار می گیرند

به گزارش مجله پارمیسفان به نقل از ایرنا، مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان در این خصوص گفت: سازمان تامین اجتماعی با تحت پوشش داشتن اکثریت بازنشستگان و مستمری بگیران کشور در رتبه اول دستگاه های اجرایی و متولی امور مربوط به این قشر واقع شده است و بر این اساس در راستای تحقق راهبردهای کلان سازمان با سیاستگذاری و برنامه ریزی لازم، مسائل و هزینه های مربوط به این گروه از مخاطبین سازمان را با افزایش سطح آگاهی، دانش و توانمندسازی در حوزه خود مراقبتی، بهداشت و سلامت، مدیریت می نماید.

مسعود علیاری افزود: بر اساس بخشنامه مشترک معاونت های فرهنگی و اجتماعی و درمان سازمان تامین اجتماعی، تمامی مدیریت های درمان و ادارات کل بیمه ای با همکاری آحاد کانون های بازنشستگی سراسر کشور، باید نسبت به برگزاری نشست های ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران اقدام نمایند.

به گفته وی، تمامی بازنشستگان، مستمری بگیران (از کار افتادگان کلی، همسران بازمانده) تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی مشمول این طرح هستند که طبق برنامه ای مدون اجرا می گردد.

علیاری افزود: با توجه به بخشنامه اعلام شده، شناسایی و احصای موضوعات مهم قابل طرح در نشست های ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان متناسب با بیماری های شایع در دوران سالمندی، شناسایی و معین اساتید مجرب متناسب با موضوع نشست های ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان به لحاظ استفاده حداکثری فراگیران، تهیه و تنظیم تقویم سالیانه به منظور معین زمان و محل برگزاری نشست ها براساس سهمیه های معین شده از جمله وظایف اعلام شده است.

  • برگزاری دوره های آموزشی ارتقای سلامت هزینه درمانی را کاهش می دهد

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان نیز در این ارتباط، یکی از مهمترین مسائل مبتلابه فعلی کشور را انتقال ساختار سنی جمعیت از جوانی به سالخوردگی بیان کرد و گفت: بر این مبنا، برگزاری سمینار آموزشی می تواند به رشد و ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران استان منجر گردد و هزینه های درمانی آنان را نیز به مراتب کاهش دهد.

دکتر علی محمدی افزود: آموزش و پیشگیری بسیار کم هزینه تر از درمان است و در این نوع سمینارهای یکروزه آموزشی کوشش می گردد، سبک زندگی سالم در سالمندی به منظور پیشگیری از ابتلای به بیماری های شایع دوران سالمندی با موضوع (ورزش، تحرک، تغذیه سالم) توسط پزشک طب سالمندی ارائه گردد.

وی یادآوری کرد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته سومین دوره از نشست آموزشی ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران استان 6 آذر مسال برای گروه های هدف برگزار می گردد که شرکت برای عموم آنان آزاد بوده و در خاتمه نیز کنترل فشار خون و قند خون بصورت رایگان انجام خواهد شد.

به گفته این مسئول، دوره اول و دوم این نشست، سال گذشته با موفقیت و با استقبال بی نظیر بازنشستگان در زنجان برگزار گردید.

تامین اجتماعی استان زنجان 45 هزار بازنشسته، مستمری بگیر تحت پوشش دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 644

به "بازنشستگان تحت پوشش آموزش های سلامت قرار می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنشستگان تحت پوشش آموزش های سلامت قرار می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید