اگر به جای پرتره های رنگ و رو رفته؛ عکس هایی از شخصیت های مهم تاریخ داشتیم و لباس کنونی به تن می کردند &hellip

به گزارش مجله پارمیسفان، یک گرافیست به نام Becca Saladin چند سالی است که یک سرگرمی جالب را دنبال می نماید. این سرگرمی، جان دوباره بخشیده به شخصیت های تاریخی است.

اگر به جای پرتره های رنگ و رو رفته؛ عکس هایی از شخصیت های مهم تاریخ داشتیم و لباس کنونی به تن می کردند &hellip

او از کودکی به طراجی و نقاشی علاقه داشت. همزمان والدینش برای او داستان های تاریخی زیادی تعریف می کردند، به همین خاطر او عظیم تر که شد تصمیم گرفت که با توجه به تصوراتش و معدود پرتره های وقاعی یا تخیلی شخصیت های تاریخی، کوشش کند، تصاویر دقیقی از آنها بسازد، آن هم با ظاهر و رخت و لباس کنونی!

با هم تعدادی از این عکس ها را مرور می کنیم:

حَتشـِپسوت (به معنای سرآمد بانوان آزاده) پنجمین فرعون از دودمان هجدهم پادشاهی مصر باستان بود که برای 22 سال مقام فرعون مصر را برعهده داشت و آن سرزمین را به یک کشور مقتدر تبدیل کرد دوره حکومت حتشپسوت اوج قدرت و شکوفایی مصر در هر زمان دیگری بود که بیشتر به عنوان عصر طلایی تاریخ مصر نیز شناخته می گردد.

حتشپسوت میان سال 1481 تا 1479 و به عنوان قدرت پشت تخت بجای شوهرش توتمس دوم بر مصر فرمان راند.

مادام پمپادور (1721-1764) که بیشتر به نام مارکیز دوپمپادور شهرت یافته است از زنان زیبای عصر خود و معشوقهٔ شدیداً محبوب و موردعلاقه اصلی لوئی پانزدهم پادشاه فرانسه بود. مادام پمپادور در سن بیست و سه سالگی به دربار فرانسه راه یافت و تا هنگام مرگ از نفوذ بسیار زیادی در پادشاه فرانسه برخوردار بود و قدرتی هم تراز با نخست وزیر داشت. دخالت های بسیار وی در امور کشور باعث ضعف حکومت فرانسه، شکست در جنگ ها و نارضایتی عمومی شد.

آن بولین (Anne Boleyn) (متولد 1501 یا 1507 - درگذشت 19 مه 1536 در ارگ لندن) دومین همسر و شهبانوی هنری هشتم پادشاه انگلستان از تاریخ 28 مه 1533 تا 17 مه 1536 بود که در برج لندن به اتهام زنا و خیانت به همسر خود (هنری هشتم) گردن زده شد؛ گناهی که هیچگاه صحت آن اثبات نشد.

لویی شانزدهم

کلئوپاترا

تابلوی ونوس

مارک آنتونی:

لوکرزیا بورژا (سرالیش را ندیده اید؟!)

ریچارد سوم:

چنگیز خان

نفر تی تی

ژولیوس سزار

ملکه الیزابت اول

اسکندر

جین آستین

آبراهام لینکلن:

کالیگولا:

ناپلئون

بنجامین فرانکلین

هنری هشتم

مونالیزا

ماری آنتوانت

بتهوون

جورج واشنگتن:

جین سیمور:

ارسطو:

کوروش کبیر

شاه دنیا:

کاترین دو مدیچی

حرم سلطان

کلئوپاترا:

منبع: یک پزشک
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1313

به "اگر به جای پرتره های رنگ و رو رفته؛ عکس هایی از شخصیت های مهم تاریخ داشتیم و لباس کنونی به تن می کردند &hellip" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر به جای پرتره های رنگ و رو رفته؛ عکس هایی از شخصیت های مهم تاریخ داشتیم و لباس کنونی به تن می کردند &hellip"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید