اولین جنگل عمودی در چین، شگفتی دیگر این کشور

به گزارش مجله پارمیسفان، جنگل عمودی در چین

چین کشور شگفتی هاست، این موضوع را پیشرفت این کشور در همه زمینه ها نسبت به چند سال قبل نشان می دهد و اینطور یه نظر می رسد که در چین هیچ چیز غیر ممکن نیست! جنگل عمودی در آسیا یکی دیگر از ان شگفنی هایی بود که یک بار دیگر این موضوع را ثابت کرد. برای اولین بار در قاره آسیا و در کشور چین جنگلی عمودی ساخته شده است که 3000 گیاه در آن وجود دارد و می تواند روزانه، گاز دی اکسید کربن (CO2) را به 132 پوند اکسیژن تبدیل کند. در ادامه همراه خبرنگاران باشید تا از این جنگل های منحصر بفرد عمودی بیشتر بدانید:

اولین جنگل عمودی در چین، شگفتی دیگر این کشور

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

یک ایده بسیار جالب که در شهر نانجینگ چین (Nanjing) عملی شده است، جنگل های عمودی است که می تواند روزانه حدود 60 کیلوگرم اکسیژن فراوری کند و به پاک تر شدن هوای شهر یاری کند. مزیت دیگر این جنگل ها، کم جا بودن آن است که باعث می گردد برای فضای شهری بسیار مناسب باشد. به این جنگل های عمودی، برج های نانجینگ گفته می گردد و همینکه در سال 2018 ساخت آنها به انتها برسد، به عنوان اولین جنگل های عمودی آسیا شناخته می شوند.

آرشیتکت و معمار ایتالیایی Stefano Boeri این جنگل ها را طراحی نموده است و طول هر کدام از این جنگل های عمودی حدود 656 فوت می گردد. سعی شده تا در هر کدام از این جنگل های عمودی، حدود 1000 درخت و 2300 گیاه که از 23 گونه مختلف هستند، کاشته گردد. البته این برج ها به جز یاری به داشتن هوای پاک تر، کاربری دیگری هم دارند مثلا بلندترین برج، یک موزه، چند اداره و یک مدرسه سبز دارد در حالیکه برج کوچکتر دارای یک استخر سقفی در آخرین طبقه است و 247 اتاق دارد.به نظر می رسد در این دنیا شلوغ و آلوده، این طراح های سبز، ریه های واقعی شهرها هستند.

جنگل عمودی در چین که 1000 درخت و 2300 گیاه خواهد داشت

23 گونه مختلف درخت و گیاه در این برج ها قرار است فراوری روزانه 60 کیلوگرم اکسیژن فراوری نمایند

برجی که توسط آرشیتکت ایتالیایی Stefano Boeri طراحی شده است و در سال 2018 به اتمام می رسد

برج های مشابه و در واقع جنگل های مشابه توسط این معمار ماهر قرار است برای کشور سوییس هم طراحی گردد

جنگل های عمودی میلان را در تصویر زیر می توانید ببینید

بالکن اتاق های این برج ها، منظره خیره نماینده ای به برج های سبزی دارند که با هدف یاری به محیط زیست ساخته شده اند. قبلا هم در مقیاس خیلی کوچک تر، در کشور سنگاپور، باغچه های عمودی کوچکی ساخته شده بود که علاوه بر زیبایی و خاص بودن، جلوه خاصی به مناطق آن داده بودند. البته این ها اولین جنگل های عمودی ای نیستند که Stefano Boeri طراحی نموده است. در حال حاضر دو جنگل مشابه دیگر در شهر میلان در ایتالیا طراحی و ساخته است و قرار است تا این پروژه را در سوییس هم اجرایی کند.

منبع: الی گشت
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 397

به "اولین جنگل عمودی در چین، شگفتی دیگر این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین جنگل عمودی در چین، شگفتی دیگر این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید