آناتولی: رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین نمایش قدرت به آمریکاست

به گزارش مجله پارمیسفان، تحلیلگران و کارشناسان مسائل سیاسی و ژئوپلیتیک، رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین را نمایش قدرت علیه آمریکا و نشان دهنده افزایش مرزهای پدافند دریایی ایران دانستند.

آناتولی: رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین نمایش قدرت به آمریکاست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری آناتولی در گزارشی تحلیلی به آنالیز رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین در اقیانوس هند پرداخته و نوشت این رزمایش نمایش قدرت علیه آمریکا است.

آناتولی با بیان اینکه این رزمایش، اولین در نوع خود بعد از انقلاب اسلامی در ایران است، نوشت: تحلیلگران و کارشناسان سیاسی این رزمایش را، که کمربند امنیت دریایی نام گذاری شده، پیغام ایران به آمریکا در بحبوحه تنش های بین واشنگتن با تهران بر سر برنامه هسته ای [ایران] می دانند.

این خبرگزاری به نقل از تحلیلگران شرح داد: ایران نمی خواهد [در برابر آمریکا] غافلگیر گردد. پس جهت آماده شدن برای هر اتفاقی، مهم است که آب های خلیج فارس امن باشد و این دقیقا کاری است که ایران به همراه متحدانش می خواهد انجام دهد.

آناتولی همچنین نوشت: با اینکه تاریخ مشخصی برای این رزمایش اعلام نشده اما منابع آگاه انتظار دارند که این رزمایش در تاریخ بیست وهفتم دسامبر (ششم دی) در اقیانوس هند و دریای عمان برگزار گردد. با اینکه پکن و مسکو علناً درباره این رزمایش اظهار نظر نکرده اند، همکاری ها بین سه کشور جهت عادی کردن اجرای چنین رزمایش هایی برای مدت مدیدی در دستور کار بوده است.

این خبرگزاری زمان بندی این رزمایش را در واکنش به کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه ایران دانسته و توضیح داد: مشارکت چین و روسیه در این رزمایش دریایی، با توجه به اتحاده همیشگی مسکو با تهران و بیشترین خرید نفت ایران از سوی پکن، حائز اهمیت است.

آناتولی با بیان اینکه چه رزمایش مذکور نمایشی از حمایت روسیه و چین از ایران در زمان درگیری نظامی باشد چه یک همکاری نظامی معمول، به نقل از یک کارشناس مسائل ژئوپلتیک نوشت: این [رزمایش] شاید سلطه جهانی آمریکا را به چالش نکشد اما در حال حاضر، ظرفیت ها و گزینه های استراتژیک آمریکا در آسیا و شمال آفریقا را محدود می نماید.

بر این اساس، تحلیلگران با توصیف این رزمایش به عنوان نمایش قدرت ایران و متحدانش علیه ائتلاف دریایی آمریکا با انگلیس، عربستان سعودی و امارات، می گویند: ایران در حال تغییر تاکتیک پدافند نظامی است و می خواهد این پیغام را به غرب بدهد که مرزهای پدافند دریایی آن در حال توسعه است و به همین دلیل خلیج فارس را برای این رزمایش انتخاب نکرده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 634

به "آناتولی: رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین نمایش قدرت به آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آناتولی: رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین نمایش قدرت به آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید