کمبود این ویتامین در بدن باعث مرگ می گردد

به گزارش مجله پارمیسفان، محققان استرالیایی در مطالعه جدیدی دریافتند: خطر مرگ و میر، به طور قابل توجهی با افزایش غلظت ویتامین D کاهش می یابد.

کمبود این ویتامین در بدن باعث مرگ می گردد

محققان دانشگاه استرالیای جنوبی در مطالعه ای که روی بیش از 300 هزار بزرگسال در بریتانیا انجام شد، یک رابطه علی میان کمبود ویتامین D و مرگ و میر پیدا کردند. این یافته ها، اهمیت طراحی و توسعه استراتژی های بهداشت عمومی برای حفظ سطح سالم ویتامین D در جمعیت را برجسته می نماید.

ویتامین D ویتامین بسیار مهمی است که تاثیر زیادی روی چند سیستم بدن دارد و تک تک سلول های بدن، گیرنده ای برای آن دارند.

محققان، یک مطالعه تصادفی را روی حدود 300 شرکت نماینده در Biobank بریتانیا انجام دادند تا شواهد ژنتیکی مربوط به نقش دلیل کمبود ویتامین D، در مرگ و میر را ارزیابی نمایند. پژوهشگران، سطح 25 هیدروکسی ویتامین D و سایر داده های ژنتیکی شرکت نمایندگان را مقدار گیری کردند. آن ها بعلاوه داده های مربوط به علل مرگ و میر را ثبت و تجزیه و تحلیل کردند.

محققان، در طی یک دوره پیگیری 14 ساله، دریافتند که خطر مرگ و میر، به طور قابل توجهی با افزایش غلظت ویتامین D کاهش می یابد.

دانشمندان اظهار داشته اند، یافته های ما بر پتانسیل تأثیر قابل توجه کمبود سطح ویتامین D بر مرگ زودهنگام و احتیاج مداوم به کوشش برای حفظ سطح سالم این ویتامین تاکید می نماید.

یافته های تحقیقاتی این مطالعه در Annals of Internal Medicine منتشر شده است.

منبع: مشرق نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 9 تیر 1402 بروزرسانی: 9 تیر 1402 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2290

به "کمبود این ویتامین در بدن باعث مرگ می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود این ویتامین در بدن باعث مرگ می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید