چرا آرایش پاستلی برترین سبک آرایش برای فصل بهار است؟

به گزارش مجله پارمیسفان، آرایش پاستلی با ظرافت، جذابیت و تطبیق پذیری رنگ های ملایم، شما را در کانون توجه قرار می دهد. در دنیای آرایش با رنگ های پاستلی هر رنگ احساس و داستانی را بیان می نماید و ظاهری رویایی و رمانتیک را به وجود می آورد. از آنجا که زمانی بهتر از فصل بهار برای آرایش صورت با رنگ پاستلی نیست، در اینجا ما درباره تمام اطلاعاتی که برای اجرای این روند احتیاج دارید، صحبت می کنیم.

چرا آرایش پاستلی برترین سبک آرایش برای فصل بهار است؟

ویژگی های آرایش پاستلی چیست؟

در آرایش پاستلی از رنگ های بسیار ملایم اما در عین حال پر جنب و جوش استفاده می گردد. رنگ های پاستلی با شدت کم خود، تجربه بصری منحصر به فردی را ایجاد می نمایند. این رنگ های ظریف که به لطافت و سبکی شناخته می شوند، طیفی از بنفش اسطوخودوسی آرام بخش و هلویی روشن تا آبی روشن، نعناعی دلپذیر و صورتی پودری را شامل می شوند.

تطبیق پذیری، ویژگی شاخص آرایش پاستلی است. فرقی نمی نماید شما یک طرف دار آرایش جسورانه باشید یا عاشق ظرافت های کلاسیک، رنگ های پاستلی پالتی همه کاره ارائه می دهند که به طور یکپارچه با استایل شما سازگار می شوند. این رنگ ها بعلاوه با انواع تناژ پوست به خوبی تطابق می پذیرند و به راحتی میکاپ روزانه و شبانه زیبایی ایجاد می نمایند.

اجرای آرایش پاستلی

برای اجرای آرایش زیبای پاستلی، باید ابزار های مناسبی داشته باشید. بعلاوه به خوبی معنای رنگ های مختلف و نحوه استفاده از آن ها بر اساس استایل، آندرتن و روحیات خود بدانید و کمی هم با تکنیک های آرایشی آشنا باشید.

محصولات و ابزار آرایشی مناسب

استفاده از محصولات و ابزار های آرایشی مناسب، میکاپی آسان تر، سریع تر و حرفه ای تر را برای شما به ارمغان می آرود. برس های با کیفیت بالا برای داشتن ترکیبی یکدست، میکاپی حرفه ای را تضمین می نمایند و جلوه آرایش پاستلی شما را طبیعی تر نشان می دهند.

علاوه بر این برای اجرای این سبک میکاپ بهتر است در پی پالت های سایه چشم پاستلی باشید که طیفی از رنگ های پاستلی مورد علاقه شما در خود داشته باشد. برای زیبایی لب هم می توانید از رژ لب های مخملی و مات گرفته تا رژ های براقی که حسی از درخشندگی و مجذوب کنندهیت را به لب های شما می بخشند در نظر بگیرید. وقتی نوبت به رژگونه می رسد، بهتر است گزینه هایی را انتخاب کنید که درخشندگی ملایم و طبیعی ایجاد می نمایند.

انتخاب طیف رنگی مناسب

در انتخاب رنگ ها باید استایل، آندرتن و روحیه خود را در نظر بگیرید. در ادامه نکاتی را در این زمینه توضیح می دهیم.

انتخاب رنگ پاستلی برای آرایش مطابق با احساسات

برای داشتن ظاهری رمانتیک می توانید به سراغ طیف های مختلف هلویی و صورتی پاستلی بروید و اگر در پی داشتن جلوه ای آرام بخش هستید، آبی روشن را انتخاب کنید. در صورتی که ظاهر و حال و هوای کلاسیک مورد علاقه شماست، بهتر است به جای انتخاب چندین رنگ برای ترکیب سایه چشم، تنها یک سایه لیموی ملایم را روی چشم ها اجرا کنید. رنگ غالب میکاپ پاستلی خود را با طیف رنگ انتخابی تکمیل کنید تا مجذوب کنندهیت آرایشتان را افزایش دهد.

انتخاب رنگ پاستلی بر اساس آندرتن

اگر چهره روشنی دارید، سایه های آبی مناسب تر هستند و پوست بسیار روشن شما را تکمیل می نمایند. پوست های با ته رنگ گرم با تناژ میکاپ کلی و سایه چشم های رنگ زرد قناری یا هلویی بهتر بنظر می رسند و رنگ طلایی طبیعی پوست شما را افزایش دهند. اگر ته رنگ پوست شما تیره است، می توانید تقریباً هر رنگی از پالت آرایش پاستلی امتحان کنید. اسطوخودوسی، یاسی، صورتی و سبز نعناعی از برترین گزینه ها برای پوست شما خواهند بود.

آرایش پاستلی هماهنگ با استایل

برای هماهنگی بیشتر آرایش زیبای پاستلی با استایلتان، به خاطر داشته باشید که آرایش صورتی روشن با لباس آبی روشن، آرایش پاستلی قهوه ای با لباس خاکستری و تناژهای نارنجی با لباس زرد روشن و پاستلی به خوبی هماهنگ می شوند.

استفاده از تکنیک های مختلف

هنگام اجرای این سبک آرایش، روی ویژگی های مختلف صورت تمرکز کنید تا ظاهری متعادل داشته باشید. یک استراتژی مؤثر این است که چشمانتان را در کانون توجه قرار دهید و از یک آرایش ساده برای سایر قسمت های صورت پیروی کنید.

برای در مرکز توجه قرار دادن چشم ها بهتر است رنگ های پاستلی روشن تری نسبت به سایر بخش ها انتخاب کنید. اگر می خواهید جلوه ای آرامش بخش تر و کم سن تر ایجاد کنید، می توانید مژه ها را به حالت طبیعی ر ها کنید. اما اگر آرایش پاستلی جسورانه تری می پسندید مژه های خود را با ریمل رنگی مجذوب کننده تر کنید یا خط چشم بگشید.

در آرایش پاستلی لب های شما می توانند با برق لب یا رژ لب های رنگ ملایم در مرکز توجه قرار بگیرند و یک نقطه کانونی مجذوب کننده ایجاد نمایند. با لمسی از رژگونه ای رنگ پاستلی هم می توانید سرزندگی ملایمی به گونه هایتان اضافه کنید و میکاپ خود را به سرانجام برسانید.

نکات و ترفند هایی برای آرایش پاستلی

  • برای دستیابی به ظاهر سرانجامی نرم و صیقلی، روی تکنیک های ترکیب تمرکز کنید. با لایه بندی سایه های پاستلی مختلف به صورت استراتژیک، عمق و بعد ایجاد کنید.
  • آرایش پاستلی به مناسبت های خاص محدود نمی گردد و برای تمام فصول و تمام سنین مناسب است. می توانید آن را برای ظاهر روزمره خود انتخاب کنید تا حسی از مجذوب کنندهیت و طراوت داشته باشید.
  • برای داشتن ظاهری ظریف و در عین حال چشم نواز در هر بار که صورت شما در مقابل نور قرار می گیرد، استفاده از هایلایتر را از قلم نیاندازید. می توانید از هایلایتر اسطوخودوسی در بالای استخوان گونه را امتحان کنید.
  • این نوع میکاپ به آرایش پایه مناسب و بدون چربی احتیاج دارد و بین تمام مواد آرایشی باید تعادل و هماهنگی وجود داشته باشد.
  • برای آرایش پاستلی به BB یا CC کرم مناسب احتیاج دارید. اگر آرایش پایه عمومی کافی نبود، از تکنیک نقطه ای استفاده از کانسیلر برای تک تک جوش ها یا لک ها بهره ببرید.
  • لاک های پاستلی می توانند به خوبی با این سبک میکاپ هماهنگ شوند و لوک سرانجامی شما را شیک و مجذوب کننده نمایند. پس از لاک های پاستلی غافل نشوید.
  • هنگام انتخاب خط چشم پاستلی، باید قدرت ماندگاری، داشتن رنگدانه های قوی و کاربرد روان را در نظر بگیرید تا خط چشم به راحتی با پوست ترکیب گردد.
  • میکاپ پاستلی زمانی برترین کاربرد را دارند که ابرو های مرتبی داشته باشید تا تمرکز از چشمانتان منحرف نگردد.

2 اشتباه رایج که باید از آن ها اجتناب کنید

در حالی که آرایش پاستلی همه کاره است، 2 اشتباه رایج می تواند قدرت جادویی آن را کاهش دهد. اول اینکه از زیاده روی در رنگ های پاستلی خودداری کنید. زیبایی این سبک آرایش در ظرافت آن نهفته است. استفاده چندین رنگ پاستلی، هدف کلی آرایش را خراب می نماید و باید از آن اجتناب کرد. تنها چیزی که احتیاج دارید 2-3 رنگ پاستلی است که به خوبی ترکیب شده اند. چه صورت شما باشد و چه چشم ها، استفاده از رنگ های کمتر نتایج بهتری به شما می دهد.

اشتباه دوم آن است که هنگام انتخاب رنگ میکاپتان، مطابقت با ته رنگ پوست خود را نادیده بگیرید. باید حتما آندرتن خود را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید رنگ های انتخابی زیبایی طبیعی شما را تکمیل می نمایند. داشتن ترکیب رنگ مناسب برای یک سرانجام منسجم بسیار مهم است.

سخن آخر

آرایش پاستلی فقط یک فرایند آرایش نیست. بلکه به شما امکان می دهد چهره خود را با احساسات خود رنگ کنید. این سبک آرایش یک زمین بازی عالی برای کسانی است که می خواهند طیف زیبایی خود را بدون به خطر انداختن ظرافت، به نمایش بگذارند. با تجربه کردن این میکاپ درک خواهید کرد که چشم های خسته چقدر شاداب تر به نظر می رسند.

فرقی نمی نماید به نبال ظاهری ظریف در روز باشید یا ظاهری خاص در شب، آرایش پاستلی بدون زحمت با احتیاج های شما سازگار می گردد. جادوی آرایش پاستلی را در آغوش بگیرید اجازه دهید خلاقیت شما جاری گردد، چیزهای مجذوب کننده را امتحان کنید و اجازه دهید زیبایی شما در درخشش ملایم رنگ های آن بدرخشد.

منابع: mobilestyles, awomansconfidence, lorealparis

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2333

به "چرا آرایش پاستلی برترین سبک آرایش برای فصل بهار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا آرایش پاستلی برترین سبک آرایش برای فصل بهار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید