پراید به زیر 100 میلیون بازگشت ؛ جدیدترین قیمت ، دلایل آشفتگی بازار خودرو

به گزارش مجله پارمیسفان، آنالیز میدانی بازار خودروی پایتخت حاکی است از ظهر روز گذشته سه شنبه 18 شهریور قیمت خودروهای داخلی با یک شیب نزولی در راستا کاهش نهاده شد و پراید به زیر 100 میلیون بازگشت.

پراید به زیر 100 میلیون بازگشت ؛ جدیدترین قیمت ، دلایل آشفتگی بازار خودرو

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، به طور نمونه امروز هر دستگاه پراید 111 که در ابتدای هفته به 104 میلیون تومان قیمت خورده بود به 98 تا 99 میلیون تومان، پراید 131 به 93 میلیون تومان، همچنین تیبا صندوق دار و ساینا از 113 به کمتر از 110 میلیون تومان نزول کرد.

  • جزئیات طرح تبدیل حواله های دنا پلاس اتوماتیک توربو به سایر محصولات

کارشناسان هرچند علت خاصی برای این موضوع ذکر نمی نمایند، اما می گویند: در بازار کسی برای خرید خودرو صف نکشیده و تنها عده ای با شیطنت به دنبال قیمت سازی هستند.

به گفته یکی از فعالان بازار، تازه چند روزی است تحویل خودروی دنا پلاس اتوماتیک شروع شده و هنوز تحویل آنها به تعداد انگشتان دو دست نرسیده، اما در عرض چند ساعت بیش از 30 آگهی فروش از این خودرو در سایت ها به چشم می خورد.

وی معتقد است: همین مساله ثابت می نماید قیمت گذاری ها صوری است و عده ای با هماهنگی یکدیگر قیمتی خاص و بالا برای یک خودرو در نظر می گیرند.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت نیز معتقد است: اظهارنظر مثبت بعضی مسوولان در روزهای گذشته مبنی بر کنترل بازار و تکافوی تولیدات داخلی برای پاسخگویی به احتیاج واقعی بازار، بر شیب کاهشی قیمت ها تاثیرگذار بوده است.

امروز سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: قیمت های بازاری خودروها غیرواقعی است و تفاوت قیمت کارخانه ای و بازاری خودروها نباید این قدر زیاد باشد.

جعفر سرقینی اضافه کرد: گرانی خودرو در بازار، بیشتر یک امر روانی است و مردم دوست دارند پول های در دست خود را تبدیل به کالا نمایند.

وی تاکیدکرد: برای رسیدن مردم به خودروی مورد احتیاجشان نیز دستور داده شده تا برنامه ثبت نام خودرو به طور مداوم و با برنامه های بیشتر ادامه یابد و در صورت تداوم و افزایش ثبت نام ها، قیمت خودروها بیش از پیش افت خواهد نمود و شانس افراد برای خودرودار شدن بیشتر خواهد شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت خاطرنشان کرد: وقتی قیمت ها بالا اعلام می گردد، در عمل خریداری وجود نخواهد داشت.

موتمنی، نوک پیکان قیمت سازی ها را به سمت افرادی که خودرو از خودروسازان تحویل گرفته اند نشانه رفت و گفت: این افراد با سوء استفاده از شرایط بازار و همچنین التهابات در سایر بازارهای موازی، به ارائه قیمت های دلخواه خود می پردازند تا سود بیشتری از این آشفته بازار به جیب بزنند.

وی در عین حال تاکید نمود: افزایش فروش فوری خودروسازان در این شرایط می تواند به تعادل هر چه بیشتر بازار و کاهش قیمت ها یاری کند.

  • واکنش سرپرست وزارت صمت به گرانی خودرو پس از دستور روحانی | جای نگرانی نیست!
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1226

به "پراید به زیر 100 میلیون بازگشت ؛ جدیدترین قیمت ، دلایل آشفتگی بازار خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پراید به زیر 100 میلیون بازگشت ؛ جدیدترین قیمت ، دلایل آشفتگی بازار خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید