مناسب سازی سایت های اینترنتی خرید بلیط مسافرتی برای نابینایان

به گزارش مجله پارمیسفان، تهران (پانا)-رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت الزام شده است تا سایت های اینترنتی مربوط به خرید بلیط هواپیما، راه آهن، قطار و اتوبوس برای مسافرت های جاده ای برای افراد دارای معلولیت نابینایی مناسب سازی شوند.

مناسب سازی سایت های اینترنتی خرید بلیط مسافرتی برای نابینایان

برای سفر با تورهای نوروزی پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش ایسنا، وحید قبادی دانا اضافه نمود: سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور امروز (5 آبان ماه) در وزارتخانه راه و شهرسازی با حضور دکتر اسلامی-وزیر راه و شهرسازی، معاونان او و اعضای ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که در سطح معاونان وزارتخانه ها و دستگاه های مربوطه تشکیل می گردد، برگزار گردید. در این جلسه آنالیز وظایف وزارت راه و شهرسازی در قبال مناسب سازی و دسترس پذیری راه ها، پایانه های مسافرتی، مکان ها و مجتمع های بین راهی در راهداری جاده ای و شرایط فرودگاه ها و پایانه ها و امکانات راه آهن و ریلی کشور آنالیز شد.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز کارهای خوبی در حوزه های مختلف این وزارتخانه در این زمینه اجرا شده است، گفت: طبق گزارشی که دکتر رسولی - مدیرعامل راه آهن - ارائه داد از 137 ایستگاه مسافربری، در حدود 50 ایستگاه که بیشترین حمل و نقل مسافر در آن صورت می گیرد و بیش از 95 درصد مسافران را جابه جا می نماید، شرایط لازم برای مناسب سازی و دسترس پذیری برای افراد دارای معلولیت و سالمندان اجرا شده وشرایطی مانند رمپ یا آسانسور، پارکینگ اختصاصی برای افراد دارای معلولیت، سرویس بهداشتی مناسب سازی شده است همچنین کوشش گردد حداقل یک کوپه از هر قطار برای افراد دارای معلولیت مناسب سازی و شرایطی فراهم گردد که مسئولان مربوطه آگاه شوند، فرد دارای معلولیت بلیط را برای سفر خود اخذ می نماید.

قبادی دانا تاکید نمود: گزارش هایی از شرایط مناسب سازی شده 110 مجتمع بین راهی و اینکه مجتمع های در حال ساخت نیز بدون انجام الزامات مناسب سازی افتتاح نخواهند شد، ارایه شد.

وی در بخش دیگری اظهار کرد: همچنین الزام شد تا برای خرید بلیط هواپیما و بلیت راه آهن، قطار و اتوبوس برای مسافرت های جاده ای، سایت های اینترنتی مربوطه برای افراد دارای معلولیت نابینایی مناسب سازی شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین گزارشی از فعالیت ها در فرودگاه ها در ارتباط با این امر ارائه شد.

به گفته وی، طبق مصوبه این شورا و دستور اکید وزیر راه و شهرسازی، قرارشد تا هیات های ممیزه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی در این اماکن مانند ایستگاه راه اهن، فرودگاه ها، پایانه های مسافرتی بین شهری و مجتمع های بین راهی حضور پیدا نمایند و کارهایی که اجرا شده را ممیزی نمایند. طبیعتا ریزه کاری هایی وجود دارد که افراد دارای معلولیت می توانند این را بهتر ببینند و کارهایی که اجرا شده مورد تایید قرار بگیرد و بعد از آن اطلاع رسانی مناسب صورت گیرد.

قبادی دانا اضافه نمود: در هیات های ممیزه از سازمان های مردم نهاد و تشکل های افراد دارای معلولیت و از افراد دارای معلولیت در گروه های مختلف معلولیت و جانبازان و سالمندان استفاده می گردد تا ارزیابی ها در این عرصه به طور کامل صورت گیردو طبیعتا بعد از ممیزی های علمی، تخصصی و فنی که توسط کارشناسان حوزه توانبخشی در سازمان بهزیستی و ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور انجام می گیرد، اطلاع رسانی خواهد شد.

رییس سازمان بهزیستی کشور همچنین گفت: در جلسه امروز ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که در محل وزارت راه و شهزسازی برگزار گردید، علاوه بر وزیر راه و شهرسازی و معاونین، نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت تعاون، وزارت صنعت، وزارت آموزش و پرورش، بنیاد شهید و ایثارگران در سطح معاونت وزیر و همچنین از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، صدا و سیما در سطح مدیرکل، نماینده تشکل های غیردولتی جانبازان و نماینده تشکل های غیردولتی افراد دارای معلولیت و تشکل ملی افراد دارای معلولیت در جلسه حضور داشتند و نظرات خود را بیان کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1290

به "مناسب سازی سایت های اینترنتی خرید بلیط مسافرتی برای نابینایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناسب سازی سایت های اینترنتی خرید بلیط مسافرتی برای نابینایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید