قهرمانی نباید به هیچ تیمی تقدیم گردد، احتیاج به تصمیم عجولانه نیست

به گزارش مجله پارمیسفان و به نقل از سایت باشگاه استقلال، احمد سعادتمند مدیرعامل این باشگاه با بیان این جمله که؛ به هیچ عنوان با تقدیم قهرمانی به هیچ تیمی موافق نیست و مقابل این ایده بسیار غلط خواهئ ایستاد، افزود: شرایط لیگ سال جاری نامشخص است و شیوع بیماری کرونا نه تنها ادامه مسابقات را در شرایط فعلی ناممکن نموده است بلکه امکان به انتها رساندن این مسابقات در ماه های آینده را نیز زیر سوال برده است. هر چند همه مدیران، سرپرستان، سرمربیان و بازیکنان تیم های حاضر در لیگ این حق را دارند که نظر خود پیرامون شرایط لیگ نیمه کاره ای که داریم را بیان نمایند اما کسی اجازه ندارد نظر خود را نظرقطعی و تنها راه درست بداند. بنده بنا به درخواست طرفداران عزیز استقلال در این مورد قطعاً واکنش نشان خواهم داد.

قهرمانی نباید به هیچ تیمی تقدیم گردد، احتیاج به تصمیم عجولانه نیست

وی اضافه کرد: به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال تاکید می کنم مطلقاً با اعلام سرانجام لیگ و قهرمانی تیم دیگر موافقت نخواهم کرد چرا که فاصله امتیازی و میزان بازی های مانده به نوعی است که قهرمانی هیچ تیمی مسجل نیست.

مدیرعامل استقلال توضیح داد: در خصوص سرنوشت لیگ نظرات بسیار صریحی دارم. اول اینکه برای اعلام نظر نهایی تصمیمات و نقطه نظرات مشترک از سوی FIFA و AFC و سازمان بهداشت جهانی برای کل جهان متصور خواهد بود سپس مصوبات ستاد کرونا کشور نیز در این زمینه برای ادامه مسابقات و حتی تمرینات لازم الاجراست. در حال حاضر تمام لیگ های جهان تعطیل شده اند و هیچ نیازی به تصمیم عجولانه نیست. شاید بتوان کرونا را مهار و مسابقات را دوباره برگزار کرد؛ اگرچه باور این موضوع سخت به نظر می رسد.

سعادتمند خاطرنشان ساخت: نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که در خصوص تعیین سرنوشت لیگ با احترام به اهداف و کوشش تمامی باشگاه ها و هزینه های مرتبط و نگاه طرفداران؛ تنها کنندگان تیم های حاضر در مسابقات می توانند و باید تصمیم بگیرند.

وی بیان داشت: بر این باورم که بهترین تصمیم آن است که ابتدا چند راهکار را به عنوان راه های احتمالی رفع کردن این مشکل و معضل در نظر بگیریم و بعد در مجمعی که تنها 16 مدیرعامل تیم های لیگ فزونی در آن حق رای دارند، در خصوص بهترین راه ممکن رای گیری گردد. با در نظر دریافت اینکه فدراسیون فوتبال فعلاً رئیس ندارد و اینکه هر تصمیمی که خارج از رای گیری مدیران باشگاهی اتخاذ گردد سبب ایجاد حرف و حدیث های فراوانی خواهد شد، توصیه می کنم از رای گیری استفاده گردد.

سعادتمند توضیح داد: قهرمانی هیچ تیمی در لیگ ایران مسجل نشده و من از منافع باشگاه استقلال دفاع می کنم. پیش از این نیز فرصت بود تا در چنین موردی صحبت کنم اما بر این باورم که بهتر است مسئولان محترم باشگاه های حاضر در مسابقات تا زمانی که تکلیف برگزاری ادامه مسابقات، تعیین نشده چه به لحاظ بین المللی و چه ملی سکوت کنند و با صحبت های غیرضروری و بعضاً غیرمسئولانه خود سبب ساز ایجاد آشفتگی در خاطر طرفداران تیم های دیگر نشوند.

مدیرعامل آبی ها تاکید نمود: به اعتقاد من بهتر است سازمان لیگ یا فدراسیون از باشگاه ها و همچنین صاحب نظران فوتبال بخواهند تا نظرات و پیشنهادهای خود در خصوص بحران به وجود آمده و راه های رفع کردن آن را آماده و تقدیم کنند تا بتوان به مدل های تصمیم گیری تعیینی رسید که قابلیت رای گیری را داشته باشند.

وی در سرانجام گفت: ضمن تبریک فرا رسیدن پنجاهمین سالگرد نخستین قهرمانی استقلال و اولین قهرمانی کننده ای از کشورمان در مسابقات قاره ای به طرفداران استقلال و خانواده عظیم فوتبال ایران، بر این باورم که تصمیم گیری در خصوص موضوعی به این اهمیت، باید دور از سیاست های تبلیغاتی و هوادارپسند اتخاذ گردد و از مسئولان باشگاه های مختلف می خواهم که از گفتن سخنان غیر ضروری خودداری کنند و ضمن رعایت و الزام به تصمیمات ستاد کرونا براساس منطق و حق قانونی باشگاه ها اقدام کنند. زیبایی فوتبال به بازی های هیجان انگیز آن و شور طرفداران بوده و قهرمانی در آن نیز می بایست در زمین فوتبال تعیین گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 969

به "قهرمانی نباید به هیچ تیمی تقدیم گردد، احتیاج به تصمیم عجولانه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی نباید به هیچ تیمی تقدیم گردد، احتیاج به تصمیم عجولانه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید