عیسی آل کثیر در دربی؛ شدنی است؟

به گزارش مجله پارمیسفان، چند روز پیش بود که یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس پس از شکست تیمش در فینال لیگ قهرمانان آسیا و بازگشت به تهران مصاحبه تندی علیه مسئولان باشگاه انجام داد و در آن به انتقاد از عملکرد مدیریت باشگاه به خاطر از دست دادن چند ستاره از جمله بشار رسن پرداخت.

عیسی آل کثیر در دربی؛ شدنی است؟

او در بخشی از صحبت هایش هم به محرومیت عیسی آل کثیر مهاجم جنوبی تیمش توسط ای اف سی اشاره نمود و این سوال را پرسید که چرا برای عیسی آل کثیر تیم حقوقی خوب تشکیل ندادند؟ اگر تیم حقوقی خوبی داشتیم این رای کمیته انضباطی می شکست. البته گل محمدی در حالی این پرسش را عنوان نمود که به نقل از رسانه های مختلف باشگاه پرسپولیس حتی برای شکستن رای و دریافت دستور موقت برای بازی در فینال به دادگاه عالی ورزش هم مراجعه نموده بود که درخواست شان رد شده بود.

حالا و پس از انتقاد های یحیی گویا باشگاه پرسپولیس دوباره برای شکستن رای آل کثیر به تکاپو افتاده تا شاید این بازیکن به دربی رفت سرخابی برسد یا محرومیت اش کمتر گردد. باشگاه پرسپولیس در صدد است که با پیگیری پرونده مهاجم تیمش در دادگاه عالی ورزش، حکم برطرف محرومیت این مهاجم را دریافت کند. بر اساس حکم کمیته انضباطی ای اف سی، عیسی آل کثیر 6 ماه از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم است و نمی تواند تیمش را همراهی کند و طبق این حکم محرومیت این بازیکن تا 2 آوریل (13 فروردین 1400) برقرار است. در همین حال باشگاه پرسپولیس پرونده ای در کاس باز نموده تا با ارائه لوایحی جدید بتواند حکم کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا را نقض کند.

در این باره یک کارشناس حقوقی گفت: در مورد دستور موقت جهت توقف محرومیت عیسی آل کثیر باید گفت که چنین موضوعی در مقررات کاس وجود دارد، اما صدور دستور موقت مستلزم داشتن دلایل قوی است. قبلا هم نوشته بودیم همین که در بازی با یک تیم که مردمان کشورش چشم بادامی هستند این حرکت اتفاق افتاده، ای اف سی آن را برای محرومیت کافی می داند و به قصد و نیت بازیکن کاری ندارد. نکته مهم تر که گویا در جلسه استیناف ای اف سی هم مورد پرسش از آل کثیر و آنالیز قضات پرونده قرار گرفته، این بوده که چرا بعد از صدور رای بدوی ای اف سی، عیسی مجددا در بعضی عکس های منتشر شده خارج از زمین فوتبال همین حرکت را تکرار نموده است؟ آن ها این نکات ریز را هم تداوم رفتار اشتباه بازیکن و دهن کجی به رای صادره می دانند. با چنین شرایطی، اخذ دستور موقت تقریبا نشدنی بود و حتی در کاس در ماهیت دعوی هم شانس چندانی برای تغییر رای قائل نبودم، اما امیدوارم برای برطرف محرومیت یا کاهش آن ادله محکمه پسندی ارائه گردد و رای تغییر کند.

منبع:خراسان

منبع: فرارو
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1420

به "عیسی آل کثیر در دربی؛ شدنی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عیسی آل کثیر در دربی؛ شدنی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید