سندرز: اولین راه مقابله با کرونا بستن دهان ترامپ است

به گزارش مجله پارمیسفان، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، نخستین مناظره دو نفره نامزدهای اصلی دموکرات برای عهده دار شدن نمایندگی حزب در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، با توجه به شیوع کرونا تحت تدابیر بهداشتی و البته حول محور قدرت پاسخگویی آنها به چنین معضلی انجام شد.

سندرز: اولین راه مقابله با کرونا بستن دهان ترامپ است

در این میان، برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و نامزد سوسیالیست عرصه رقابت ها، تاکید نمود نخستین قدم در راه مقابله با شیوع کرونا، بستن دهان ترامپ است چراکه وی با اظهاراتش، نحوه پاسخگویی مسئولان بهداشتی کشور را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی در ادامه اضافه نمود: باید یاد بگیریم که نمی توانید به مردم آمریکا دروغ بگوییم.

سندرز همچنین بر اهمیت نظام بیمه درمانی پیشنهادی خود مبنی بر جایگزینی بیمه های خصوصی با سیستم تماماً دولتی تاکید نمود.

در مقابل، جو بایدن معاون سابق باراک اوباما و از مدعیان اصلی عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات پیش رو، با اشاره به تجربه رویارویی با بیماری ابولا در سال 2014 و دوره ای که معاون ریاست جمهوری آمریکا بود؛ از لزوم فراخواندن ارتش برای یاری به مسئولان محلی در ساخت بیمارستان و ارائه دیگر خدمات ضروری سخن گفت.

وی در این باره اضافه نمود: این شبیه جنگ است و حین وقوع جنگ، باید هرچه که ضروری است برای مراقبت از مردم انجام داد.

لازم به ذکر است این آخرین مناظره این دو نامزد دموکرات پیش از برگزاری انتخابات مقدماتی در ایالات آریزونا، فلوریدا، ایلینوی و اوهایو است.

از نکات قابل توجه در این مناظره، فاصله 6 فوتی میکروفون های این دو نامزد انتخاباتی از یکدیگر است: (یکی از توصیه های مراکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا).

لازم به ذکر است که این مناظره قرار بود در ایالت آریزونا و با حضور تماشاچی برگزار گردد اما در یکی از استودیوهای شبکه خبری سی ان ان در شهر واشنگتن دی. سی برگزار گردید و هیچ تماشاگری در استودیو حضور نداشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 904

به "سندرز: اولین راه مقابله با کرونا بستن دهان ترامپ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: اولین راه مقابله با کرونا بستن دهان ترامپ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید