سرفه های مزمن خبر از یک بیماری کشنده می دهند

به گزارش مجله پارمیسفان، بنیاد ریه آلمان هشدار داد که سرفه مزمن ممکن است نشانه بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD) باشد که این یک بیماری جدی و تهدید کننده علیه جان انسان است.

سرفه های مزمن خبر از یک بیماری کشنده می دهند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

این بنیاد توضیح داد که انسداد مزمن ریوی به معنای باریک شدن مجاری تنفسی به دلیل فرآیند های التهابی و سپس آسیب به ریه است که سیگار کشیدن دلیل اصلی این بیماری خطرناک است.

سرفه اگر بیش از یک سال ادامه داشته باشد، مزمن محسوب می شود. علاوه بر سرفه مزمن، علائم این بیماری تنگی نفس و وجود خون در مخاط است. بیماری انسداد مزمن ریوی را نمی توان به طور کامل درمان کرد، اما می توان پیشرفت آن را از طریق دارو های گشاد کننده برونش و ترک سیگار متوقف کرد.

دلایل دیگر سرفه مزمن

در همین حین الکساندر میاسنیکف پزشک روسی می گوید که سرفه مزمن همیشه با بیماری های تنفسی مرتبط نیست. یکی دیگر از دلایل سرفه مداوم می تواند ریفلاکس باشد، در نتیجه اسید کلریدریک از معده به مری پمپاژمی شود که گیرنده های زیادی برای سرفه در مری وجود دارد و هنگام تحریک پذیری، فرد شروع به سرفه می کند.

این متخصص اظهار کرد: سرفه می تواند با بیماری قلبی همراه باشد. برای مثال، تجمع مایعات در پریکارد بر گیرنده ها تأثیر می گذارد و باعث ایجاد رفلکس محافظتی می شود.

به گفته میاسینکف، گوش بیماران مبتلا به سرفه مزمن و سینوس های فک بالا نیز باید مورد بررسی قرار گیرد، زیرا التهاب مزمن یا آلرژیک در این مناطق می تواند باعث برونکوسپاسم شود.

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، این پزشک توصیه کرد که از معاینه پزشکی سالانه غافل نشوید و کمتر عصبانی شود و سطح رطوبت را حداقل 60 درصد در اتاق حفظ کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1550

به "سرفه های مزمن خبر از یک بیماری کشنده می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرفه های مزمن خبر از یک بیماری کشنده می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید