روش های از بین بردن بوی سگ در خانه

به گزارش مجله پارمیسفان، خبرنگاران | سرویس خانه داری - نگهداری از سگ ها همان طور که می تواند لذت بخش باشد، مستلزم رعایت نکاتی بوده که باعث گردد بوی بد و زننده ای در محیط منزل شما نباشد. عموما بوی سگ، بوی بدی بوده و ممکن است به حدی آزاردهنده باشد که مجبور شوید خانه را ترک کنید. راهکارهای از بین بردن بوی سگ در خانه که در این مطلب ارائه شده، به شما یاری خواهد نمود که بتوانید از این بوی زننده خلاص شوید.

روش های از بین بردن بوی سگ در خانه

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

برای دسترسی سریع به محتوای مدنظرتان، از فهرست موضوعی زیر بهره ببرید.

  • از بین بردن بوی سگ در خانه
  • از بین بردن بوی سگ در سطوح مختلف
  • روش های خوشبو کردن سگ

از بین بردن بوی سگ در خانه

برای از بین بردن بوی سگ در خانه، ابتدا باید توجه کنید که علت این بو چیست؛ دلایل متعددی ممکن است وجود داشته باشد که باعث به وجود آمدن بوی سگ گردد. در ادامه بعضی از این دلایل را با هم آنالیز خواهیم کرد.

1. موی خیس

این موضوع بسیار مهمی است که بعد از حمام کردن یا شنا کردن، سگ خود را کاملا خشک کنید. چون موی خیس سگ، بوی بدی خواهد گرفت که ممکن است تمام فضای خانه را پر کند؛ چراکه موی سگ محل مناسبی برای رشد تعدادی از میکروارگانیسم ها، از جمله باکتری ها بوده و رطوبت باعث می گردد که آن ها ترکیبات بدبو را در هوا آزاد نمایند. بنابراین بعد از حمام دادن سگ خود، به خوبی او را خشک کنید.

2. گوش

گوش های سگ پر از غدد چربی بوده و ماده مومی شکل بسیار زیادی فراوری می نمایند. این ماده مومی، محل مناسبی برای زندگی و تکثیر میکروارگانیسم هاست. این موضوع اگرچه برای توله شما خطرناک نیست، ولی باعث بوی تعفن می گردد.

همان طور که گوش انسان می تواند دچار عفونت گردد، این بو هم می تواند نشانه ای از عفونت گوش باکتریایی و یا عفونت قارچی در سگ شما باشد که در سگ ها بسیار شایع است. عفونت باکتریایی نسبت به نوع قارچی، بدتر بوده و احتیاج به مراقبت بیشتری دارد. بنابراین اگر به عفونت گوش سگ خود مشکوک هستید، بلافاصله به دامپزشک مراجعه کنید.

3. دهان

بعضی از سگ ها ممکن است تنفس بدبو داشته باشند؛ خیلی از اوقات ممکن است این تنفس بدبو به دلیل مصرف غذایی باشد که سگ شما عادت دارد بخورد. توجه داشته باشید که تنفس بدبو می تواند نشانه ای از عفونت های دندانی، دیابت، یا بیماری های کلیوی نیز باشد. بنابراین اگر نفس سگ شما بویی شبیه به فلز یا پاک نماینده لاک ناخن دارد، بلافاصله این موضوع را با دامپزشک در میان بگذارید.

بیشتر بدانید: انتخاب غذای توله سگ با رعایت 10 نکته کلیدی

4. عرق کردن

سگ ها نیز عرق می نمایند؛ درست مثل ما انسان ها! اما تفاوت این است که آن ها روی قسمت هایی از بدن خود که مو دارد، عرق نمی نمایند! در واقع قسمت کف پای آن ها عرق می نماید؛ این به این معنی بوده که وقتی سگ شما خیلی عرق می نماید، در هر جایی که قدم می زند، عرق خود را بر جا می گذارد. جای تعجب نیست که این کار می تواند بوی تعفن داشته و این بو کل خانه شما را پر کند.

5. پوست

ممکن است پوست سگ شما دچار عفونت شده باشد و بوی تعفن در محیط منزل، به این دلیل باشد. این عفونت بسیار بدبو بوده و معمولا زمانی اتفاق می افتد که پوست به وسیله آلرژی و مسائل هورمونی دچار مشکل گردد. همچنین در صورت مرطوب بودن بیش از حد، پوست سگ ممکن است عفونت کند؛ پس به طور منظم پوست سگ خود را خشک کنید.

از بین بردن بوی سگ در سطوح مختلف

1. حذف بوی سگ از فرش

برای تمیز کردن و از بین بردن بوی سگ از روی فرش، به جوش شیرین احتیاج دارید. یک لایه جوش شیرین روی فرش خود بریزد و یک روز کامل صبر کنید تا جوش شیرین باعث از بین رفتن بوی تعفن و زننده آن گردد.

نکته: در صورت در دسترس نبودن جوش شیرین، می توانید به فرش شامپو بزنید.

بیشتر بخوانید: 14 کاربرد حیرت انگیز جوش شیرین

2. برطرف بوی سگ از تشک خواب

می توانید برای تمیز کردن تشک تخت دقیقا از همان روشی که برای تمیز کردن فرش یاری گرفتید، بهره ببرید. تنها چیزی که احتیاج دارید، مقداری جوش شیرین بوده که باید روی تشک بریزید و سعی کنید تشک را با یک برس تمیز کنید؛ یک شب و یا یک روز کامل صبر کنید تا جوش شیرین بتواند کار خود را انجام دهد. سپس به سادگی جوش شیرین را از روی فرش پاک کنید.

3. از بین بردن بوی سگ از کتانی

در این مورد، بهترین راه چاره برای از بین بردن بوی سگ این بوده که پودر ماشین لباسشویی را با یک چهارم فنجان سرکه سیب ترکیب کنید و روی کفش و یا حتی پیراهن خود بریزید؛ سپس آن ها را شسته و اجازه دهید زیر نور مستقیم خورشید خشک شوند. بسیاری از محصولات تمیزنماینده هم که در اغلب فروشگاه های حیوانات خانگی یافت می شوند، می توانند برای از بین بردن بوی سگ از روی کفش و کتانی و یا حتی لباس موثر باشند.

بیشتر بدانید: 15 روش ساده برای از بین بردن بوی بد کفش

4. برطرف بوی سگ از کف سالن

سگی که به طور مرتب از باغ یا حیاط وارد خانه می گردد، می تواند مواد مرطوب زیادی را به داخل خانه بیاورد؛ بنابراین پارکت، چوب، کاشی و غیره ممکن است بوی بد و زننده ای به خود بگیرند. در این گونه مواقع از تمیزنماینده ها بهره ببرید. بهترین راه چاره برای از بین بردن بوی سگ در کف سالن، تمیزنماینده های باکیفیت هستند؛ زیرا نه تنها باعث از بین رفتن بو خواهند شد بلکه به از بین رفتن باکتری و میکروب ها هم یاری خواهند کرد.

5. حذف بوی سگ از ماشین

برای از بین بردن بوی سگ در ماشین، باید از یک پاک نماینده مرغوب و باکیفیت بهره ببرید که نه تنها بوی بد را از بین ببرد بلکه باعث ایجاد یک رائحه خوشبو در ماشین شما گردد. توجه داشته باشید که مایع خوشبونماینده نباید روی ملافه سگ و یا حتی اسباب بازی او ریخته گردد.

روش های خوشبو کردن سگ

  • حمام بردن منظم

سعی کنید همواره سگ خود را تمیز کنید؛ این موضوع به خصوص برای سگ هایی که بسیار فعال هستند یا زمان زیادی را در بیرون می گذرانند، اهمیت دارد. همواره او را حمام دهید و سریع خشک کنید. از قلم نیاندازید که همه جا سگ خود را شامپو بزنید، جز گوش ها و چشم های او!

  • مسواک زدن روزانه

این امر می تواند باعث کاهش بوی تنفس بد او گردد.

  • کوتاه کردن ناخن های دست و پا

کوتاه کردن مرتب ناخن ها باعث جلوگیری از ابتلا به عفونت و قارچ می گردد.

  • شستن محل زندگی او

برای شستن سگ از هر شوینده ای مانند: آب و صابون، مایع ظرفشویی و حتی سرکه می توانید یاری بگیرید.

  • استفاده از شامپوی خوب و باکیفیت

بسته به نوع سگ خود، بهتر است با دامپزشک مشورت نموده و به تشخیص او برای سگ خود شامپو خریداری کنید.

  • تمیز کردن اسباب بازی و ملافه

این موارد را به طور مرتب تمیز کنید. به خاطر داشته باشید که ملافه و اسباب بازی کثیف نه تنها باعث ایجاد سایر بیماری ها خواهد شد، بلکه بوی تعفن و زننده ای را هم در خانه ایجاد خواهد نمود.

کلام آخر

به یاد داشته باشید که نگهداری یک سگ و یا حتی هر نوع حیوان خانگی مستلزم رعایت نکاتی است که باعث می گردد، نهایت لذت را از نگهداری آن حیوان داشته باشید. در این مطلب موارد مفیدی برای از بین بردن بوی سگ در خانه آورده شد؛ عدم رعایت این نکات ممکن است، علاوه بر ایجاد بوی بد، سایر مسائل و بیماری ها را برای شما به همراه داشته باشد. همچنین اگر دوست دارید یک سگ خانگی داشته باشید، خواندن مقاله انواع نژاد سگ به شما یاری خواهد نمود تا برای خرید یک سگ خانگی اطلاعات بیشتری داشته باشید.

برگرفته شده از: dogtipsl

منبع: setare.com
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1621

به "روش های از بین بردن بوی سگ در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های از بین بردن بوی سگ در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید