در این زمان ها به هیچ وجه چای سبز ننوشید!

به گزارش مجله پارمیسفان، اگر از مسائل بی خوابی رنج می برید، شما نباید پیش از خواب چای سبز بنوشید. علی رغم آنکه این چای به خواص آرامبخشی معروف است، اما مشوق مناسبی برای خواب نیست، زیرا حاوی ماده کافئین بوده و می تواند ترشح میلاتونین را کاهش دهد که این موضوع مانع از خواب راحت و مناسب خواهد بود.

در این زمان ها به هیچ وجه چای سبز ننوشید!

نوشیدن چای سبز برای سلامتی مفید است و می تواند به لاغری یاری کند، اما نوشیدن آن در زمان های خاص، توصیه نمی گردد.

چای سبز حاوی فواید بسیار زیادی است که می تواند سلامت انسان را تقویت کند و این فواید فقط به کاهش وزن محدود نیست؛ بلکه می تواند به پوست و مو نیز طراوت ببخشد.

زمان نوشیدن چای سبز بسیار مهم است؛ به گونه ای که بعضی اوقات نوشیدن آن بیشتر از آنکه مفید باشد مضر است، بنابراین باید بعضی اوقات که در این گزارش به آن اشاره می گردد از نوشیدن چای سبز پرهیز کرد.

اگر از مسائل بی خوابی رنج می برید، شما نباید پیش از خواب چای سبز بنوشید. علی رغم آنکه این چای به خواص آرامبخشی معروف است، اما مشوق مناسبی برای خواب نیست، زیرا حاوی ماده کافئین بوده و می تواند ترشح میلاتونین را کاهش دهد که این موضوع مانع از خواب راحت و مناسب خواهد بود.

شاید تا به حال گمان می کردید نوشیدن چای سبز با معده خالی می تواند منجر به شروع فرآیند متابولیسم و سوخت و ساز غذا گردد، اما واقعیت غیر از این است؛ به گونه ای که آنتی اکسیدان قوی و بولیفینول موجود در چای سبز اسید معده را افزایش می دهد که این حالت ممکن است باعث ناراحتی معده گردد.

اگر عادت دارید که داروهایتان را با یک فنجان چای میل کنید، باید این کار را متوقف کنید؛ چراکه خوردن دارو همراه و یا پس از نوشیدن چای سبز زیانبار بوده و ترکیب مواد شیمایی موجود در دارو ها با چای سبز موجب ترش کردن می گردد؛ بنابراین همواره توصیه می گردد داروهایتان را فقط با آب میل کنید.

چای سبز به فرآیند هضم غذا یاری می نماید، اما اگر شما همراه غذا یا بلافاصله پس از آن این چای را بنوشید مانع از جذب عناصر غذایی برای بدن شده که در دراز مدت منجر به کمبود بسیاری از مواد مغذی و مورد احتیاج در بدنتان خواهد شد؛ در نتیجه توصیه می گردد دستکم بین وعده غذایی و نوشیدن چای سبز یک ساعت فاصله بیندازید.

منبع: فرادید
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2208

به "در این زمان ها به هیچ وجه چای سبز ننوشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این زمان ها به هیچ وجه چای سبز ننوشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید