خبرنگاران برگزاری چهارمین دوسالانه شعر کردی منال بصورت مجازی

به گزارش مجله پارمیسفان، ایلام - خبرنگاران - مدیرکل فرهنگ و ارساد اسلامی ایلام با اشاره به برگزاری چهارمین دوسالانه شعر کردی منال گفت: بخشی از این جشنواره بصورت مجازی برگزار می گردد.

خبرنگاران برگزاری چهارمین دوسالانه شعر کردی منال بصورت مجازی

عمران خود آموز روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار مجله پارمیسفان اضافه نمود: این جشنواره با مشارکت انجمن شعر و ادب ایوان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایوان و حمایت این اداره کل به منظور کشف و معرفی استعدادهای نو در حوزه شعر کردی کودک و ایجاد انگیزه در شاعران کردی سرا برای خلق آثار ادبی فاخر در این حوزه و پاس داشت و تقویت زبان مادری برگزار می گردد.

وی ادامه داد: این جشنواره شامل دو بخش شاعران بزرگسال شعر کودک و شاعران کودک و نوجوان است.

وی گفت: بخش جنبی جشنوارە شامل مسابقه شعرخوانی بچه ها به صورت مجازی به وسیله ارسال فایل ویدئویی به نشانی مجازی دبیرخانه جشنواره برگزار و با رأی هیات داوران از برگزیدگان این بخش قدردانی خواهد شد.

خودآموز به طراحی پوستر جشنوار نیز اشاره نمود و اضافه نمود: علاقەمندان بە شرکت در بخش طراحی پوستر می توانند آثار خود را با موضوع جشنواره شعر کردی منال به وسیله کانال مجازی جشنوارە بە دبیرخانە ارسال نمایند.

وی گفت: اشعاری در جشنوارە پذیرفتە می شوند کە با یکی از گویش های زبان کردی و با رسم الخط استاندارد این زبان در قالب فایل word به همراه فایل صوتی یا تصویریِ خوانش اشعار به دبیرخانه جشنواره ارسال شوند.

وی با ذکر اینکه شاعران می توانند با ارسال حداقل سه و حداکثر پنج اثر (بدون محدودیت قالب های شعری) در جشنوارە شرکت نمایند، آخرین مهلت ارسال را سرانجام خرداد ماه و اختتامیه را فصل تابستان مطرح نمود.

جشنواره دوسالانه شعر کردی منال از سال 92 در ایلام کلید خورده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 خرداد 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 953

به "خبرنگاران برگزاری چهارمین دوسالانه شعر کردی منال بصورت مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برگزاری چهارمین دوسالانه شعر کردی منال بصورت مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید