حدود 30 دانش آموز در ایالت کادونا در نیجریه ربوده شدند

به گزارش مجله پارمیسفان، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، افراد مسلح بار دیگر گروهی از دانش آموزان را در ایالت کادونا واقع در شمال غرب نیجریه ربودند.

حدود 30 دانش آموز در ایالت کادونا در نیجریه ربوده شدند

3 دانش آموز مطلع در این خصوص بیان کردند که حدود 30 دانش آموز شب گذشته از مدرسه ای در مجاورت یک آموزشگاه نظامی در در ایالت کادونا ربوده شده اند.

به گزارش رویترز، این چهارمین ربایش گسترده دانش آموزان در نیجریه از ماه دسامبر سال گذشته تا کنون به شمار می آید.

هر چند هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این ربایش را برعهده نگرفته است؛ اما حدود دو ماه قبل هم عناصر گروهک تروریستی بوکوحرام در ایالت کاتسینا بیش از 300 دانش آموز پسر را ربوده بودند.

این در حالیست که چندی پیش آبوتو یارو مامور پلیس نیجریه به خبرنگاران بیان کرد که تعداد دانش آموزان دختر ربوده شده در حمله افراد مسلح به مدرسه شبانه روزی در ایالت زمفارا در شمال غرب این کشور 317 نفر است.

این مامور پلیس نیجریه در این باره گفت: افراد مسلح ناشناس ساعات اولیه صبح به مدرسه شبانه روزی در ایالت زمفارا حمله کردند. در پی آنالیز شرایط حضور و غیاب در این مدرسه متوجه مفقود شدن 317 دانش آموز دختر شدیم. نیروهای امنیتی به محل وقوع حادثه اعزام و عملیات جستجو و نجات این دانش آموزان شروع شده است.

لازم به ذکر است بوکو حرام در سال 2000 اعلام موجودیت نموده و از سال 2009 تا به امروز با انجام اقدامات خشونت آمیز بیش از 20 هزار نفر را کشته است.

این گروهک تروریستی از سال 2015 در کشورهای کامرون، بنین، چاد، نیجر و نیجریه اعمال تروریستی انجام می دهد. بر اثر حملات این گروه به منطقه دریاچه چاد حداقل 2 هزار نفر کشته شده اند.

محمدو بوهاری رئیس جمهوری نیجریه که جنایت فجیع قتل عام شیعیان در زاریا را در کارنامه تاریک دوران تصدی خود دارد؛ تا کنون نتوانسته است هیچ اقدام مثبتی را برای جلوگیری از ادامه جریان های مشابه در سراسر کشورش به انجام برساند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1582

به "حدود 30 دانش آموز در ایالت کادونا در نیجریه ربوده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود 30 دانش آموز در ایالت کادونا در نیجریه ربوده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید