جهش سوال برانگیز آمار مبتلایان کرونا در ژاپن پس از تعویق مسابقات المپیک

به گزارش مجله پارمیسفان، ژاپن روز پنجشنبه از ثبت بیش از 500 مورد ابتلا به ویروس کرونا اطلاع داد که افزایش قابل توجه شیوع کرونا در آن کشور را نشان می دهد و این حدس را تقویت نموده که دولت برای اینکه مسابقات المپیک برگزار گردد، آمار قربانیان و متبلایان را کمتر اعلام می کرد.

جهش سوال برانگیز آمار مبتلایان کرونا در ژاپن پس از تعویق مسابقات المپیک

به گزارش گروه بین الملل مجله پارمیسفان، از زمان به تعویق افتادن بازی های المپیک توکیو، این تعداد از ابتلا در عرض یک روز سابقه نداشته است. این در حالی که به نظر می رسید دولت ژاپن توانسته شیوع ویروس کرونا کنترل کند.

به گزارش ای بی سی نیوز، علی رغم اپیدمی جهانی، برگزار نمایندگان المپیک مصمم به برگزاری این مسابقات بر اساس برنامه ریزی قبلی در 14 جولای بودند اما گستردگی شیوع ویروس باعث شد تا مقامات ژاپن و کمیته بین المللی المپیک 24 مارس (پنج فرودین) تصمیم گرفتند برگزاری این مسابقات را به سال بعد موکول نمایند.

تا پنج فروردین تنها 1140 مورد ابتلا به ویروس کرونا در ژاپن گزارش شده بود اما این آمار پنجشنبه شب گذشته به 5500 مورد افزایش یافت.

تا به امروز 100 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ژاپن جان خود را از دست داده اند که 11 مورد مربوط به کشتی تفریحی پرنس دیاموند می گردد. تمامی سرنشینان این کشتی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که در حدود 700 نفر می شوند.

افزایش قابل توجهی تعداد مبتلایان و قربانیان این حدس را تشدید را نموده که دولت ژاپن حقیقت را درباره گستردگی شیوع ویروس کرونا نگفته است. چند تن از شهروندان ژاپنی به ای بی سی نیوز گفتند که فکر می نمایند دولت برای اینکه مسابقات المپیک توکیو را برگزار کند، عمدا آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را کمتر اعلام نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 970

به "جهش سوال برانگیز آمار مبتلایان کرونا در ژاپن پس از تعویق مسابقات المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش سوال برانگیز آمار مبتلایان کرونا در ژاپن پس از تعویق مسابقات المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید