جدیدترین واکنش سمیرا زرگری به قانون ممنوع الخروجی زنان

به گزارش مجله پارمیسفان، تیم های ملی اسکی آلپاین مردان و زنان ایران در رقابت های مارپیچ بزرگ و کوچک مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی کورتینا ایتالیا شرکت کرده اند که کار دختران اسکی باز روز گذشته (شنبه) با برگزاری مارپیچ کوچک به پایان رسید.

جدیدترین واکنش سمیرا زرگری به قانون ممنوع الخروجی زنان

سمیرا زرگری، سرمربی تیم زنان که به دلیل ممنوع الخروجی توسط همسرش امکان حضور در مسابقات و همراهی ملی پوشان را نداشت در مورد عملکرد دختران اسکی باز در قهرمانی دنیا گفت: بدنسازی آنها در زمان قرنطینه و ارتباطمان مجازی بود، با این حال خیلی خوب کار کردند اما پیست ها به خاطر شیوع کرونا دیر باز شدند و شرایط تمرین نداشتیم، حتی مجبور شدیم به پیست پولادکف شیراز برویم و دو هفته تمرین کنیم . زمانی که اردوی شیراز را آغاز کردیم چندین مسابقه دنیای برگزار شده بود در حالی که اسکی بازان ایران هر سال به اروپا می رفتند و مدتی تمرین می کردند. همچنین شرایط یخ پیست های مسابقات دنیای را در ایران نداریم و دختران روز قبل از مسابقه حتی یک دور هم اسکی نکرده بودند.

او افزود: همیشه تعداد اسکی تمرین و مسابقه برای ورزشکاران ایرانی کم بوده است، در صورتی که ورزشکاران خارجی حداقل سه اسکی برای تمرین و مسابقه دارند، چون پیست یخ است، اسکی کند می شود اما بچه های ما با همان اسکی تمرین، مسابقه هم می دهند. تیم ایران هیچوقت skiman نداشته که اسکی بچه ها را درست کند و آنها خودشان باید این کار را انجام دهند. البته مربی کمک می کند اما یک مربی نمی تواند همه کارها را با هم انجام دهد. امیدوارم روزی این کم و کسری ها جبران شود.

تیم ملی باید یک پیست اختصاصی داشته باشد

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین زنان ایران به لزوم اختصاص یک پیست به تیم ملی اشاره کرد و گفت: فدراسیون باید یک پیست اختصاصی برای تیم ملی درست کند و روی آن آب بپاشد که شرایط پیست مثل کشورهای اروپایی شود تا ورزشکارانمان در مسابقات برون مرزی خیلی اذیت نشوند. صدف ساوه شمشکی خیلی خوب اسکی می کرد اما فشار یخ به حدی زیاد بود که در اواسط جهت ACL او آسیب دید. صدف در مارپیچ بزرگ یکی از خوش تکنیک ترین ورزشکاران ایران است، گفته شده که دو هفته دیگر بهبود پیدا می کند و امیدوارم به زودی مصدومیتش برطرف شود تا برای سهمیه المپیک رقابت کند.

او ادامه داد: آرزوی تک تک اسکی بازان ایران است که حقوق داشته باشند، باشگاه ها و کمپانی های قوی به لیگ وارد شوند و تیم ملی پیستی اختصاصی داشته باشد که روی آن آب بپاشند و مانند پیست های اروپایی یخ داشته باشند تا در مسابقات به این اندازه فشار تحمل نکنند چون زندگی خود را برای اسکی گذاشته اند.

پیام های تبریک زیادی از کشورهای اروپایی داشتم

زرگری در مورد بهبود تکنیک دختران اسکی باز در مسابقات دنیای گفت: تکنیک دختران ما خیلی خوب شده و پیام های زیادی از یورواسپورت، سرمربیان اروپایی و کشورهای دیگر دارم. آنها به من تبریک گفتند که تکنیک دختران ایران تغییر کرده است. علاوه بر این در سال های قبل و در هر مانش 6-7 ثانیه با پسران اختلاف داشتیم اما الان در مسابقات داخلی این اختلاف خیلی کم شده و حتی نفرات اول برابر با پسران شده اند.

او افزود: نتایجی که می گیریم برایم خیلی عالی است. ورزشکار و مربی مقصر نیستند بلکه بودجه لازم داریم. الان یک جفت اسکی نزدیک به 30 میلیون تومان است و فدراسیون نمی تواند اسکی زیادی برای آنها دریافت کند. ورزشکاران دو اسکی برای مارپیچ بزرگ و کوچک گرفتند و برخی از آنها اسکی های سال های قبل را برای تمرین برده بودند.

گاهی نفرات اول هم به خط سرانجام نمی رسند

سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین زنان در مورد اینکه عاطفه احمدی پیروز به اتمام مسابقه خود در مارپیچ کوچک نشد، در حالی که در مارپیچ بزرگ به عنوان اولین زن ایرانی به دور دوم رسیده بود، گفت: وزن عاطفه عقب افتاد و تعادلش بهم خورد. پاهایش به گونه ای پیچ خورد که تا یک ساعت استرس داشتم و می گفتم آسیب دیده است اما بدنسازی خوبی داشت و آسیب ندید. هر کسی آنگونه زمین می خورد پایش می شکست اما برای عاطفه اتفاقی نیفتاد و این نشان دهنده پیشرفت دخترانمان است. او یکی از ورزشکاران آینده دار است و اگر برنامه ریزی دقیقی برایش انجام شود، راحت می تواند نزدیک به 30 نفر برتر دنیا قرار بگیرد. تمریناتش را برای من فرستاده که مثل اروپایی ها در یخ تمرین می کند. از طرفی این اتفاق در ورزش اسکی طبیعی است و نفرات اولی داریم که به خط سرانجام نرسیده اند.

او در مورد دیر اعزام شدن ملی پوشان به مسابقات گفت: وقتی فشار مسابقات زیاد است باید زودتر اعزام می شدند اما این اتفاق نیفتاد و فکر می کنم به خاطر بودجه بود.

چشم دنیا به دختران ایران بود

زرگری در پاسخ به این سوال که آیا انتظارات شما از دختران اسکی در این مسابقات برآورده شد؟ گفت: بله، همین که می بینم تکنیک آنها در سطح اروپایی ها شده، برایم کافی است. نتیجه کارم را دیدم و در سال های آینده هم خواهم دید.

سرمربی تیم ملی در مورد نحوه ارتباط خود با دختران اسکی باز گفت:در پیست، در حال مسابقه، قبل از بازی، شب موقع خواب، صبح وقتی بیدار می شدند، در تمام این اوقات با آنها از طریق تماس تصویری ارتباط داشتم و سعی می کردم انرژی خود را برایشان بفرستم. شادمان بودم نه تنها ایران بلکه یک دنیا چشم شان به این دختران بود و خیلی از این ماجرا شادمان شدم.

او در پاسخ به این سوال که آیا این توجه به خاطر حواشی ناشی از ممنوع الخروجی شما بوده است؟ گفت: شاید کسی اسکی دختران ایران را نگاه نمی کرد اما الان معلوم شد که آنها چقدر تلاش می کنند. خیری بود و از این بابت خیلی شادمان هستم.

زرگری در مورد اضافه شدن حامد کیاشمشکی به کادر فنی تیم ملی در زمان مسابقه و هدایت دختران اسکی باز در مارپیچ کوچک قهرمانی دنیا، بیان نمود: آقای کیاشمشکی قبلا همکار من بود. همه چیز را به او انتقال می دادم و خیلی کمک کرد.

از دفتر رئیس کمیته ملی المپیک قول کمک دادند

زرگری در مورد احساسش از اینکه در مسابقات حضور نداشت، گفت: چهار شب است که نخوابیده ام. استرسی که داشتم خیلی بیشتر از زمانی بود که در مسابقات حضور داشتم چون در کنار ملی پوشان نبودم و شرایط سخت بود اما بعد از هر سختی، آسانی است.

او در پاسخ به این سوال که آیا هنوز زمان آن نرسیده که در مورد دلایل ممنوع الخروجی تان صحبت کنید؟ بیان نمود: از دفتر آقای صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک با من تماس گرفته اند و قول کمک داده اند، منتظرم ببینم چه می شود. امیدوارم این قانون حداقل برای زنان و ورزشکارانی که در عرصه های بین المللی فعالیت دارند، برداشته شود تا برای کشور افتخارآفرینی کنند. همچنین امیدوارم صدایم به گوش مسئولان رسیده باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1537

به "جدیدترین واکنش سمیرا زرگری به قانون ممنوع الخروجی زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین واکنش سمیرا زرگری به قانون ممنوع الخروجی زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید