جدیدترین مدل های نورپردازی منزل

به گزارش مجله پارمیسفان، نورپردازی منزل یکی از مهمترین نکاتی است که باید برای زیباسازی دکوراسیون داخلی انجام داد. علاوه بر زیباسازی دکوراسیون منزل، روی مود و خلق و خوی افراد هم تأثیرگذار است. در این بخش به جدیدترین مدل نورپردازی منزل می پردازیم که در هر قسمت نکات خاص خود را دارد.

جدیدترین مدل های نورپردازی منزل

جدیدترین و زیباترین مدل های نورپردازی منزل

هر یک از قسمت های منزل اصول خاص خود را برای نورپردازی دارد. نورپردازی منزل مسکونی شامل میزان نور طبیعی و نور مصنوعی است که در خانه وجود داشته باشد. حتما به این موضوع دقت کنید که اهمیت و تأثیر مثبت نور طبیعی به مراتب بیشتر از نور مصنوعی است.

  • نورپردازی سقف منزل: برای نورپردازی سقف منزل می توان از چراغ های سقفی توکار، لوستر، کناف و لامپ فانتزی و غیره استفاده نمود. از لوستر برای نورپردازی منزل لاکچری استفاده می نمایند. چراغ های سقفی توکار و کناف در نورپردازی منزل مدرن بیشترین تناسب را دارند. لامپ فانتزی برای نورپردازی سقف اتاق خواب استفاده می گردد. انواع لامپ ها بجز لامپ های رشته ای قدیمی یا فلورسنت همگی برای نورپردازی پذیرایی منزل توصیه می شوند. امروزه کناف سقف محبوبیت بسیار بیشتری دارد چون نورهای مخفی رنگی هالوژن ها در پشت کناف زیبایی دکوراسیون داخلی منزل را چندین برابر می نمایند.
  • نورپردازی دیوار و ستون منزل: نورپردازی دیوار منزل نسبت به سقف اهمیت کمتری دارد ولی چنانچه از تابلوهای مختلف و دیوارکوب های گوناگون استفاده می کنید، باید به این نوع نورپردازی توجه ویژه ای داشته باشید. تابلوهای هنری و دیوارکوب های صنایع دستی و نقاشی های دیواری برای زیباتر نشان داده شدن باید نورپردازی تأکیدی با نور ملایم داشته باشند. نورپردازی ستون منزل برای جلوه و نمود بیشتر طراحی ها و رنگ آمیزی خاص آن و حتی دیوارکوب هایی که بر روی ستون منزل نصب می گردند بسیار مهم هستند.
  • نورپردازی کف خانه: نورپردازی کف خانه بیشتر از همه در مکان هایی استفاده می گردد که تردد کمتری داشته باشند. این مورد برای خانه هایی که کف پوش دارند استفاده می گردد. معمولا برای نورپردازی کف قسمت گوشه های منزل و با کاربرد کمتر در پذیرایی و اتاق خواب از لامپ های مخفی استفاده می نمایند.
  • نورپردازی سرویس بهداشتی منزل: نورپردازی سرویس بهداشتی منزل خیلی مهم است و نکات آن به طور کلی متفاوت از هر قسمت دیگری است. نورپردازی منزل برای آینه سرویس بهداشتی باید به گونه ای باشد که چشم فرد را اذیت نکند و سایه ایجاد نگردد. شدت نور چراغی که برای سرویس بهداشتی استفاده می گردد باید ملایم باشد بجز مواقعی که سرویس بهداشتی مساحت زیادی داشته باشد. از نورهای رنگی در سرویس بهداشتی خودداری کنید چون فقط هدف اصلی شما باید روشن کردن فضا باشد. برترین گزینه برای نورپردازی سرویس بهداشتی و حمام استفاده از لامپ های هالوژن در سقف کاذب است.
  • نورپردازی آشپزخانه: آشپزخانه یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش های منزل است. آشپزخانه محلی است که خانم ها بیشتر وقت خود را در آنجا صرف می نمایند و حتی گفتگوهای روزانه همسران هم در این بخش انجام می گردد. پس با نورپردازی زیبای خانه در بخش آشپزخانه، تأثیر مثبتی بگذارید. نورپردازی آشپزخانه مربوط به تأمین نور در بخش کابینت و کشوها، نورپردازی کانتر آشپزخانه با چراغ های زیر کابینتی یا پایین تاب، نورپردازی بخش جزیره با یاری لامپ های خطی یا لوسترهای با سایز مناسب، نورپردازی قسمت تاج کابینت به شکل بالا تاب که باعث روشن شدن سقف آشپزخانه هم می شوند. نورپردازی توکار آشپزخانه برترین گزینه است چون چرکی و کثیفی را به خود جمع نمی نمایند. در نورپردازی منزل ال ای دی و لامپ هالوژن تأثیر بسزایی دارند.

نکات بسیار مهم در نورپردازی منزل:

  • طیف رنگی که برای نورپردازی استفاده می کنید بسیار مهم است. نور زرد باعث تیره تر شدن فضا و در نتیجه کوچکتر نشان داده شدن آن می گردد. نور سفید باعث می گردد تا فضای محیط برای شما دلبازتر و بزرگتر باشد. اما استفاده از این چراغ ها به تنهایی مناسب نیست. طبق اصول جدیدترین نورپردازی منزل باید کاری کنید تا ترکیبی از نورهای سفید (مهتابی) و زرد (خورشیدی) بکار رفته باشند.
  • زمانی می توانید ادعا کنید که نورپردازی شیک خانه را رعایت نموده اید که علاوه بر نورپردازی مصنوعی، نور طبیعی کافی هم وارد فضای منزل گردد. اصلا فکر نکنید که نورپردازی مصنوعی قوی و زیاد در سراسر منزل، جایگزین نور طبیعی خواهند شد.
  • وقتی صحبت از نورپردازی دکوراسیون منزل می گردد، علاوه بر نور طبیعی باید به انواع نورپردازی منزل از نوع مصنوعی توجه داشته باشید. نورپردازی عمومی برای روشن کردن کل فضا، نورپردازی تأکیدی برای روشن کردن قسمتی از منزل مثل دیوارکوب یا تابلو و نورپردازی عملی برای روشن کردن بخش های بسیار مهم مثل آشپزخانه با اصول ویژه استفاده می گردد.
منبع: اتاق
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1758

به "جدیدترین مدل های نورپردازی منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین مدل های نورپردازی منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید