تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (3)

به گزارش مجله پارمیسفان، خبرنگاران: به جذاب ترین بخش سفر شکم گردی مان در پایتخت رسیدیم؛ یعنی غذا های خوشمزه و رستوران های خوب ایرانی! بخش بهترین رستوران های ایرانی تهران در چندین مطلب پشت سر هم آماده شده است و ترتیب چینش آن ها ارتباطی به امتیاز این رستوران ها و بهتر و بدتر بودنشان ندارد، بلکه فقط گزارشی در جهت معرفی این رستوران های خوب است که برایتان آماده شده است.

تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (3)

این مطلب شامل معرفی رستوران های ایرانی ای است که بهترین خدمات و خوشمزه ترین غذا ها را اعم از انواع کباب های ایرانی، خورش ها و خوراک های خوشمزه و سایر جزئیاتِ لذیذ از ذائقه بینظیر ما ایرانی ها در اختیارتان قرار خواهد داد. با ما همراه باشید:

1. رستوران شرف الاسلامی

رستورانی اصیل و خوش سابقه که خیلی ها آن را اولین چلوکبابیِ تهران می دانند. حاج حسن شرف الاسلامی که از تجار نامی دوره قاجار و پهلوی بود، در سال 1317 این رستوران را در قلب بازار تهران در جلوخان غربی افتتاح کرد و امروزه نزدیک به یک قرن است که همچنان بهترین است و برو بیاب آن روز ها را دارد.

بی نظیرترین ته چین ایران در این رستوران انتظار شما را می کشد تا به شما ثابت کند ته چین خوب یعنی چه! کباب های فوق العاده در کنار باقالی پلو با گردنِ هیجان انگیز و سایر غذا های اصیل ایرانی در این رستوران با بهترین کیفیت پخت و تقدیم مشتریان می گردد.

شرف الاسلامی به خاطر سابقه و شهرتی که دارد، و همنین فضای شلوغ و پر رفت و آمد بازار، همواره غلغله و پر از مشتری است، پس پیش از عزیمت به شرف الاسلامی باید خود را آماده ایستادن در یک صفِ بلند بالا که در انتهایش یک غذای خوشمزه منتظر شماست، نموده باشید.

یکی دیگر از نکات جالب و جذاب شرف الاسلامی روش سنتی سفارش و تحویل غذا و استفاده از ژتون های فلزی است که برایتان جالب خواهد بود. پس هر وقت هوس بازارگردی کردید، چیزی بهتر از یک ناهار رویایی در قدیمی ترین و دوست داشتنی ترین رستوران تهران نیست.

آدرس:

خیابان 15 خرداد، بازار بزرگ، جنب جلوخان غربی، مسجد امام، ط. زیرزمین، سرای قیصریه، پلاک 7.

2. رستوران دیوان

دیوان، رستورانی عالی در محله فرشته تهران است، تمام تلاشش هم این است که ناشناخته و خاص بماند. رستورانی که برای خیلی از آدم ها، حتی آن هایی که ادعای رستوران گردی حرفه ای دارند، شاید ناشناخته باشد، چون ناشناخته بودن بخشی از سیاست مدیران این رستوران است.

آن ها معتقدند مشتری خاص خودشان را دارند و نیازی به تبلیغ بیشتر نیست. از طرف دیگر، مشتریان پروپاقرص این رستوران کسانی هستند که ترجیح می دهند در رستورانی دنج و تا حدودی خصوصی رفت و آمد داشته باشند. رستورانی که هر میز آن یک میز VIP محسوب می گردد. اولین نکته قابل توجه رستوران دیوان، دکوراسیون شیک، لوکس و جدا قابل تحسین این رستوران است.

اینجا حتی در کنار غذای خوشمزه در محیطی خاص، لوکس و رویایی پذیرایی می شوید. وجه تمایز رستوران دیوان، منو و غذا های این رستوران است. اینجا شما با سوشی، استیک و... پذیرایی نمی شوید. غذا های این رستوران، غذا های ایرانی است که به شیو های مدرن سرو می شوند.

بعضی غذا ها هم ترکیبی از ایرانی و فرنگی است مثل رول لواش به جای اسپرینگ رول یا سالاد سبزی خوردن به جای سالاد سزار و یونانی. مدیران رستوران دیوان که از مدیران باسابقه و مجرب ایرانی در حوزه رستوران داری هستند، سبک رستوران خود را آشپزی مدرن ایرانی اعلام نموده اند.

خیلی ها معتقدند در زمان حضور در ایران باید حتما دیوان را تجربه کرد. اغلب این مشتریان به دکوراسیون و پذیرایی این رستوران بالاترین امتیاز را داده اند. اگر تصمیم گرفته اید به دیوان سر بزنید، حواستان باشد که کارت بانکی تان قابلیت تحمل یک شوک عظیم را خواهد داشت، یا خیر!

آدرس:

فرشته، خیابان فیاضی، مجتمع سام سنتر، طبقه 8

3. رستوران نایب (وزراء)

نایب غلامحسین (نایب بزرگ) در سال 1254 همراه خانواده به تهران مهاجرت کرد، حمام ابتدای بازار صحاف ها را خرید و خزینه هایش را پر کرد، سالن بزرگ حمام با فرش های زر بفت مفروش شد تا بازاری ها برای اولین بار ترکیب برنج، کره و کباب را تجربه نمایند.

غذای ابداعی نایب چنان اهمیتی یافت که امروزه چلو کباب غذای ملی و نام نایب یک برند برتر در صنایع غذایی است. از سال 1254 تا کنون 5 نسل یکی پس از دیگری مسئولیت اجرای طرحی ارزشمند در زمینه تهیه و عرضه غذای ملی ایران را در برترین سطح ممکن از هر نظر در خاندانی کهنسال به عهده می گیرد تا تحت عنوان چلوکبابی های نایب (مجاز) در حد استاندارد های غذایی زمان خود مطابق سلیقه و ذائقه ایرانیان فعالیت نماید. این متن گوشه ای از تاریخچه رستوران نایب و موسس آن بود که خواندید.

متنی که یک گواهِ خوب برای این ادعاست که نایب اولین و قدیمی ترین چلوکبابی تهران است. سال های سال است که نایب جزو یکی از بهترین و نامدار ترین رستوران های تهران بوده است و همچنان با حفظ همان اسم و رسم و کیفیت مشغول به خدمات رسانی به شهروندان در چندین شعبه مختلف در سرتاسر تهران مشغول است.

شعبه ای از رستوران نایب که مد نظر ماست و در لیست بهترین رستوران های ایرانیِ تهران قرار گرفته است، رستوران نایب شعبه خیابان وزراء است. شعبه ای که با فضای داخلی و نمای بیرونی اش در کنار کیفیت خدمت رسانی و سابقه ای که در بین سایر شعبه ها دارد به معروف ترین نایب تهران تبدیل شده است. درباره نایب خیلی نمی گردد قلم زد، باید خودتان بروید تا یک رستوران اصیل و فوق العاده را از نزدیک لمس کنید.

آدرس:

خیابان شهید بهشتی، خیابان وزرا (خالد اسلامبولی)، کوچه 11.

4. رستوران قناری

رستوران قناری یکی از قدیمترین رستوران های تهران می باشد که نزدیک به نیم قرن پیش در خیابان سمیه (ثریای سابق) به نام ماژستیک شروع به کار کرد و از خیلی سال قبل به رستوران قناری تغییر نام داده است.

نکته جالبی که در این رستوران نمایان است حضور آدم هایی از نسل گذشته است که هنوز برای تجدید خاطرات به این رستوران می آیند. اگر شما از جمله افرادی می باشید که می خواهید از غذای خوب در محیطی دنج و آرام لذت ببرید این رستوران دارای فضایی دنج و کیفیت غذایی خوبی می باشد.

چون معمولا بیشتر رستوران های ایرانی که به شما معرفی کردیم غذا هایی کبابی را بهتر از سایر غذا ها طبخ می نمایند ما خورشت های این رستوران را به شما پیشنهاد می کنیم و به خاطر این خورشت های ایرانی خوشمزه آن را در لیستمان قرار داده ایم. قیمت های قناری کمی از حد معمول رستوران های هم سطحش بیشتر است، ولی با توجه به حجم و کیفیت غذایی که در این رستوران سرو می گردد مورد قبول می باشد.

آدرس:

خیابان سمیه، بین خیابان های مفتح و فرصت، پلاک 92

5. رستوران اقدسیه

اگر در حال گشت و گذار در حوالی اتوبان ارتش و میدان اقدسیه بودید و ناگهان جمعیت زیادی را دیدید که در مقابل یک رستورانِ شلوغ و پر همهمه صف کشیده اند، مطمئن باشید آن جا یکی از بهترین و خوش نام ترین رستوران های شمال تهران است که از قدیم نام رستوران اقدسیه را حفظ نموده است.

رستورانی با ظاهری ساده و میز و جایگاه هایی قدیمی که مشتریانش هیچ کاری با این سادگی ندارند و بخاطر غذا های فوق العاده اش ساعت ها صف می ایستند و سر و دست می شنمایند. غذا هایی لذیذ و با کیفیت با قیمت هایی که به طور باورنکردنی ای مناسب هستند که یکی از دلایل اصلی پیروزیت این رستوران همین قیمت ها بوده است.

در اقدسیه منتظر یک سرویس دهیِ فوق العاده نباشید، چون آنقدر شلوغ است که اگر خودتان پیگیری نکنید کسی به فکر شما نیست، اگر هم باشد با کلی تاخیر غذایتان آماده خواهد شد. با همه این کاستی ها اقدسیه آنقدر خوب بوده است که روز به روز به شمار مشتریانش بیافزاید و پیروز تر از قبل گردد.

آدرس:

خیابان اقدسیه (موحد دانش)، نرسیده به میدان اراج، پلاک 8

6. رستوران ممتاز

رستوران ایرانی بعدی، رستوران ممتاز است با فضایی دخمه مانند که یادگار 50 سال پیش است. این رستوران در قلب خیابان جمهوری و در پاساژ مرکزی قرار گرفته است و اگر کاسب آن اطراف باشید، ناهارتان جور است. ظهرها وقتی وارد پاساژ مرکزی می شوید معمولا یه صف طولانی می بینید، دنباله صف را که بگیرید به رستوران ممتاز خواهید رسید.

رستوران ممتاز دارای دو قسمت مجزاست که شامل لژ خانوادگی و رستوران اصلی می گردد. تمام غذا ها در دیس های استیل سرو می شوند و میز و جایگاه ها همان فرم کلاسیک خود را دارند.

منوی رستوران ممتاز شامل باقالی پلو با گوشت، باقالی پلو با ماهی قزل آلا، زرشک پلو با مرغ، چلو با جوجه سرخ شده، کباب بره، جوجه کباب، کباب برگ و خوراک گردن است. از جمله غذا های معروف رستوران ممتاز تهران باقالی پلو با ماهی است، که یک پرس باقالی پلو به همراه یکی و نصفی ماهی قزل آلای کاملا سرخ شده و ترد سرو می گردد.

آدرس:

خیابان جمهوری، نرسیده به لاله زار، پاساژ مرکزی، پلاک 1516منبع: برترین ها
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 750

به "تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (3)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانگردی؛ بهترین رستوران های ایرانی (3)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید