بدترین محل های نگهداری مسواک

به گزارش مجله پارمیسفان، محل نگهداری مسواک یکی از مهم ترین نکات بهداشت و سلامت دهان و دندان است، زیرا قرار دادن مسواک در مکانی مرطوب و آلوده موجب تجمع و رشد باکتری ها روی مسواک می گردد.

بدترین محل های نگهداری مسواک

به گزارش خبرنگاران به نقل از بهداشت نیوز ،نگهداری مسواک احتیاج به دقت بالایی دارد. اگر بدون دقت به محل نگهداری مسواک و بهداشت آن همچنان مسواک خود را استفاده می کنید باید بدانید که در معرض ابتلا به صد ها بیماری کشنده هستید.

هشدار: این داستان باعث می گردد که شما بخواهید یک مسواک جدید بخرید - و سپس آن را در داخل خانه خود بگذارید.

تحقیقات جدید نشان داده اند که یک دستشویی دارید که همه آن را به اشتراک می گذارید، به احتمال زیاد مدفوع یکی از افراد روی مسواکتان وجود خواهد داشت.

نگرانی اصلی، وجود مدفوع روی مسواک نیست، بلکه وقتی یک مسواک با مدفوع فردی دیگر آلوده می گردد، حاوی باکتری ها، ویروس ها یا انگل هایی می گردد که بخشی از پوشش طبیعی شما نیستند.

محققان 135 مسواک را در دستشویی هایی گذاشتند که 5 نفر از آنجا استفاده می کردند. سپس مسواک ها مورد آزمایش قرار گرفتند و دانشمندان دریافتند که حداقل 60 درصد از آن ها آلوده به باکتری مدفوع شده بود - حتی اگر آن ها را با آب داغ یا آب گرم آبکشی نموده باشند و حتی اگر افراد روی مسواکشان در و پوشش گذاشته باشند.

تغییر 80 درصدی باکتری در یک مسواک حاصل از افراد دیگر وجود داشت. این اتفاق می افتد، چون مدفوع می تواند توسط سیفون توالت تا شش فوت پاشیده گردد - و مسواک می تواند به عنوان راهی برای انتقال باکتری ها استفاده گردد.

استفاده از کاور و پوشش مسواک برای محافظت از یک مسواک در برابر ورود و رشد باکتری کارایی ندارند، بلکه آن ها فضایی را ایجاد می نمایند که در آن باکتری ها می توانند به دلیل مرطوب بودنشان خوب رشد نمایند و مسواک کامل خشک نمی گردد.

هیچ وقت مسواک ها را در این مکان ها قرار ندهید:

1. نزدیک به بچه های کوچک:

بچه ها هر چیزی را در دهان خود قرار می دهند، زیرا آن ها کنجکاو و هیجان زده هستند تا زندگی را کشف نمایند. مهم است که مسواکتان را دور از دسترس بچه هاتان قرار دهید تا از اتفاقات بدی مانند خفگی یا بیماری آن ها جلوگیری کنید.

2. کنار توالت:

شما می دانید که باکتری ها در دستشویی پیدا می شوند، بنابراین مسواک خود را نزدیک به آن نگذارید که باعث آلودگیشان گردد. حتی مسواک در پیشخوان دستشویی هم می تواند آلوده نماینده باشد. شما می توانید درپوش توالت را زمانی که استفاده نمی کنید، بگذارید.

3. کنار سطل زباله:

از گذاشتن مسواکتان کنار سطل زباله خودداری کنید. مانند دلایلی که در مثال های دیگر شرح دادیم، ذرات می توانند جهت خود را به مسواک شما پیدا نمایند و منجر به ورود باکتری بیشتری شوند. آن را دور از سطل آشغال نگه دارید، چون ما همه غذا، آشغال و چیز های کثیف را در آن می ریزیم.

4. کنار ظرفشویی:

سینک ظرف شویی آشپزخانه ما محل شستن و پاک کردن کثیفی و باکتری ها و غذا است. اگر مسواک خود را کنار ظرف شویی آشپزخانه رها کنید، به طور بالقوه از باکتری ها برای رسیدن به مسواک خود استفاده می کنید. اگر دندان های خود را در آشپزخانه می گذارید، بهتر است که یک روکش برای مسواک خود بگذارید یا مسواک را در یک کشو قرار دهید.

5. نزدیک به حیوان خانگی خانواده تان:

مسواک خود را نباید کنارحیوانات قرار دهیم، زیرا آن ها میکروب ها و باکتری های زیادی را حمل می نمایند و می توانند برای سلامتی شما بد باشند. علاوه بر این، بسیاری از حیوانات خانگی سعی در بازی کردن، خوردن یا جویدن مسواک دارند و فکر می نمایند که این یک اسباب بازی است.

بهترین مکان برای نگهداری مسواکتان یک مکان خشک و تمیز مانند کابینت و یا کمد است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1421

به "بدترین محل های نگهداری مسواک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین محل های نگهداری مسواک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید