انجام بیمه تکمیلی دانشجویان در آینده نزدیک، آیین نامه مستقل دانشجوی نمونه تدوین می گردد

به گزارش مجله پارمیسفان، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از تدوین آیین نامه دانشجوی نمونه مختص دانشجویان وزارت بهداشت و مستقل از وزارت علوم اطلاع داد و گفت: با توجه به این که در آیین نامه فعلی انتخاب دانشجوی نمونه(مشترک بین وزارت علوم و بهداشت) امتیازاتی وجود دارد که مغایر با خط قرمزهای وزارت بهداشت در حوزه آموزش است، با موافقت معاونت آموزشی وزارت بهداشت تا سال آینده آیین نامه ای مستقل از وزارت علوم در جشنواره دانشجوی نمونه تدوین می گردد تا امتیازات قابل وصول برای دانشجویان نمونه وزارت بهداشت در نظر گرفته گردد.

انجام بیمه تکمیلی دانشجویان در آینده نزدیک، آیین نامه مستقل دانشجوی نمونه تدوین می گردد

به گزارش خبرنگاران، دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ضمن بیان این مطلب در مورد مسائل و درخواست های دبیران شورای مرکزی شورای صنفی دستیاران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی PH.D، گفت: دانشجویان دکترا و دستیاری در حقیقت دانشجویان ما در خط مقدم جبهه درمان هستند، به واقع نه تنها در شرایط کرونا بلکه این عزیزان در همه شرایط در صف اول حفظ سلامت مردم قرار دارند که شایسته است از این حضور صمیمانه تقدیر و تشکر گردد. این در حالی است که بنیه علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور را دانشجویان PH.D بر دوش کشیده و تقویت می نمایند؛ کوشش هایی چون فراوری مقاله، ارتقاء در رنکینگ های علمی و ... از جمله این کوشش ها و خدمات است و بر این اساس این دو گروه برای ما بسیار دارای اهمیت هستند.

عزت نفس دانشجویان دستیاری برای ما دارای اهمیت است

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این که عزت نفس دانشجویان دستیاری برای ما دارای اهمیت بسیار است، گفت: این عزیزان در حقیقت به نوعی همکاران ما محسوب می شوند؛ یکی از مطالبات مهم دانشجویان دستیاری تعهد محضری است که از این دسته از دانشجویان گرفته می گردد. دستیاران عزیز اعتقاد دارند این تعدنامه یک طرفه است و بر این اساس بنا شد تا بندهایی از این تعدنامه که عملا تا به امروز اجرا نشده اما عزت نفس دستیاران را زیر سؤال می برد، اصلاح گردد.

لاری در مورد کم بودن میزان حق الزحمه دستیاران دانشجو، گفت: موضوع وام دانشجویان دستیاری و دکتری به همین دلیل مطرح شد. در این مقاطع دانشجویان ما متوسط یک میلیون و 800 هزار تومان حق الزحمه دریافت می نمایند که برای گذراندن امورات این دانشجویان کافی نیست. ما به دنبال این هستیم تا در هیأت امنا این موضوع را مطرح نموده و بر اساس مطالبه ای که این عزیزان داشتند 50 درصد این حق الزحمه افزایش پیدا کند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این که موضوع بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری از دیگر مطالبات دانشجویان و در دست اقدام است، ابراز داشت: کوشش داریم تا این عزیزان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار بگیرند تا بر این اساس واژه حقوق به دریافتی آنان تعلق گرفته و از مزایای بازنشستگی و سنوات بهره مند شوند. این مهم در دل وام دستیاری است که پیروز به اجرای آن شدیم و مذاکراتی با بیمه تأمین اجتماعی انجام داده ایم تا بر اساس اطلاعات دانشجویان دستیاری، بتوانیم در راستای بیمه تامین اجتماعی نیز اقدام کنیم.

شروع ثبت نام بیمه سلامت دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی

وی ادامه داد: به دنبال موافقت معاونت آموزشی وزارت بهداشت تا سال آینده آیین نامه ای دانشجوی نمونه وزارت بهداشت، مستقل از وزارت علوم در جشنواره دانشجوی نمونه تدوین می گردد تا امتیازات قابل وصول برای دانشجویان نمونه وزارت بهداشت در نظر گرفته گردد.

به گزارش مفدا، لاری در ادامه در مورد طراحی و تدوین آیین نامه دانشجویان نمونه وزارت بهداشت، مستقل از آیین نامه دانشجویان نمونه وزارت علوم، گفت: در حال حاضر آیین نامه مشترکی در مورد دانشجویان نمونه با وزارت علوم وجود دارد که بر اساس آن متعهد شده ایم که امتیازاتی را به دانشجویان نمونه اختصاص دهیم که عملاً این اتفاق رخ نمی داد. به عنوان مثال بندی در آیین نامه دانشجویان نمونه فعلی وجود دارد که بر اساس آن فردی که دانشجوی نمونه می گردد، به استناد این پیروزیت می تواند به صورت استریت (بدون آزمون از فوق لیسانس به دکتری) صندلی علمی خود را تغییر دهد. این در حالی است که در وزارت بهداشت با توجه به این که در حوزه سلامت و جان مردم تعهد و مسؤولیت دارد، برگزاری آزمون جهت شناسایی بهترین ها در این حوزه، خط قرمز است و هرگز از آن کوتاه نمی آییم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: به دنبال پی گیری چرایی این موضوع، متوجه شدیم خواسته ها و امتیازاتی که دانشجویان وزارت بهداشت به دنبال آن هستند با دانشجویان وزارت علوم متفاوت است؛ بنابراین اولین قدم این است که این آیین نامه تغییر پیدا کند. بر این اساس و با اخذ موافقت معاونت آموزشی وزارت بهداشت، بنا شد تا آیین نامه ای مستقل از وزارت علوم طراحی گردد و در این راستا با دانشجویان نمونه دوره های قبل و مسؤولان معاوت آموزشی وزارت بهداشت، جلساتی برگزار گردد. لاری اعلام کرد: در این جلسات به دنبال قرار دادن امتیازاتی هستیم که برای دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت مهم است و البته قابل وصول است تا قول های غیر قابل اجرا داده نگردد.

وی در انتها اعلام کرد: در ادامه کوشش داریم تا برای دانشجویانی که بر اساس این آیین نامه بنا بود به صورت استریت وارد دوره دکتری شوند نیز تسهیلاتی قائل شویم. بر این اساس برای دانشجویانی که سابق بر این به وسیله جشنواره نمونه برگزیده شده اند جلساتی گذاشته و تصمیم بر این شد تا این عزیزان در آزمون دکتری شرکت نمایند اما ویژه دیده شوند تا قولی که داده شده اجرایی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1197

به "انجام بیمه تکمیلی دانشجویان در آینده نزدیک، آیین نامه مستقل دانشجوی نمونه تدوین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام بیمه تکمیلی دانشجویان در آینده نزدیک، آیین نامه مستقل دانشجوی نمونه تدوین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید