انتقاد روزنامه اطلاعات از علی دایی

به گزارش مجله پارمیسفان، روزنامه اطلاعات نوشت:هفته گذشته علی دایی که مدت ها در هیچ کنفرانس خبری شرکت نکرده بود، در یک نشست رسانه ای غیر منتظره تمام قد از مبلغ قرارداد میلیاردی بازیکنان فوتبال دفاع کرد و آن را حق بازیکنان دانست! علی دایی بدون اینکه هیچ اشاره ای به نحوه تنظیم قرارداد ها داشته باشد فقط از آن دفاع کرد. آیا علی دایی نمی داند که هنگام تقسیم مبلغ قرارداد بازیکن فوتبال ته صف ایستاده و قبل از او کسانی هستند که سهم خود را از این گونه قرارداد ها بر می دارند؟

انتقاد روزنامه اطلاعات از علی دایی

هیچکس منکر حق و حقوق بازیکن فوتبال نیست. در ژاپن هم بازیکنان فوتبال جزو اقشار پر درآمد جامعه هستند، ولی کل مبلغ قرارداد را بازیکن دریافت می کند و از روی همان مبلغ، درصد تعیینی را به مدیر برنامه های خود می دهد و مالیات آن هم تعیین است.

آیا علی دایی اطلاع ندارد در هر قرارداد خارج از عرف و دارای به قول خود فوتبالی ها آبشن دار در فوتبال ما چندین نفر سهم دارند و بازیکن فقط یکی از این چندین نفر است؟

اگر کسی که این دفاع تمام قد را کرده بود علی دایی نبود، می شد حدس زد که کاسبان این وضع آشفته، یکی از اسطوره های معتبر فوتبال را تحت فشار گذاشته اند تا با پا گذاشتن روی اعتبار خود این نابسامانی را توجیه کند، ولی علی دایی همیشه نشان داده است که فرد توصیه پذیری نیست و اگر نظری می دهد دقیقاً شخصی است و هیچ پشت پرده ای وجود ندارد. دفاع از قرارداد های خارج از عرف فوتبال در هر شرایطی دفاع از سیستم حاکم دلالی این روز های فوتبال است و ناخواسته دفاع از ناحق محسوب می شود.

آیا آقای دایی این را می داند که اگر چنگال دلالی از روی دوش فوتبال برداشته شود، مبلغ تمام این قرارداد ها به یک سوم کاهش پیدا می کند؟

اگر می داند پس چرا از این شرایط دفاع می کند و اگر نمی داند کافی است نگاهی به اخبار رسانه ها بیندازد.

در ورزش این کشور مگر کشتی گیرانی مانند حسن یزدانی و امیرحسین زارع افتخار کمی کسب کرده اند که حتی 10 درصد مبلغ قرارداد یک فوتبالیست معمولی را هم دریافت نمی کنند؟

آیا افتخارات تیم ملی والیبال کمتر از فوتبال است که بازیکنان آن حتی در رؤیای خود هم چنین قرارداد هایی را نمی بینند؟

باز هم تأکید می کنیم که دعوا بر سر مبلغ درآمد خالص بازیکنان فوتبال نیست، بلکه درباره مشکل سهم کسانی است که نه فقط به فوتبال کمکی نمی کنند، بلکه مانند غده سرطانی به جان این فوتبال افتاده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2126

به "انتقاد روزنامه اطلاعات از علی دایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد روزنامه اطلاعات از علی دایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید