اشتراک گذاری اکانت بازی رایانه ای، غیرقانونی است

به گزارش مجله پارمیسفان، معاون نظارت بنیاد ملی بازی های رایانه ای با تاکید بر لزوم توجه کاربران به ضوابط مالکیت امتیاز بازی، در مورد بعضی سودجویی ها مبنی بر تقویت اکانت ها (cheat boosting) بوسیله برنامه های جانبی و کدهای تقلب و فروش آن به بازیکنان هشدار داد.

اشتراک گذاری اکانت بازی رایانه ای، غیرقانونی است

به گزارش روز سه شنبه بنیاد ملی بازی های رایانه ای، عقیل منصوری معاون نظارت بنیاد با اشاره به اینکه بازی های رایانه ای از دیرباز در کنار سایر جنبه های آموزشی و فرهنگی به عنوان یک تفریح مهیج شناخته می شدند، توضیح داد: امروزه بازی های رایانه ای به عنوان یکی از مهارت های درآمدزا مطرح است. برهمین اساس، شاهد آن هستیم که امتیاز بازی و هزینه های مادی و معنوی (اعم از پول، مهارت، وقت) که برای رسیدن به آن صرف می گردد، به عنوان یک دارایی مورد معامله قرار می گیرد.

منصوری با بیان اینکه طبق قوانین داخلی بیشتر بازی ها، به اشتراک گذاری نام کاربری و رمز با دیگران غیرمجاز شناخته شده و مسئولیت استفاده از آن بر عهده سازنده حساب کاربری بازی است، اضافه کرد: خرید و فروش اکانت به مثابه اشتراک گذاری اکانت است و در صورت شناسایی، غالبا بازی سازها اقدام به مسدود نمودن آن خواهند کرد. خانواده ها و خریداران این حساب های کاربری، باید اطلاع داشته باشند که خریداری یک اکانت و رمز به معنای قانونی بودن بهره برداری از آن بازی نیست.

معاون نظارت بنیاد با بیان اینکه بیشتر بازی سازان، به شدت با متقلبین مبارزه می نمایند و در صورت استفاده از برنامه جانبی، دیگر اکانت های فرد متقلب را نیز مسدود می نمایند، گفت: افرادی که به فراوری و عرضه اکانت مشغول هستند نیز ممکن است در معرض خطر باشند.

او با تاکید بر آن که امتیاز بازی متعلق به کسی است که مهارت و هوش انجام مراحل آن را داشته باشد، اضافه کرد: سودجویان برای کسب درآمد اقدام به عمل تقویت اکانت ها (cheat boosting) به وسیله برنامه های جانبی و کدهای تقلب و سپس فروش آن می نمایند، که معمولا پس از مدتی مسدودیت دائم اکانت را در پی خواهد داشت.

همچنین باید در نظر داشت کاربر با خرید اکانت، به علت وجود امکان بازپس گیری اکانت توسط صاحب اولیه اکانت (که ایمیل اصلی را در اختیار دارد) خواسته یا ناخواسته احتمال خطر از دست دادن آن و هدر رفتن پولش را می پذیرد.

معاون نظارت بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: دسترسی به اکانت های هک شده یا دزدی به علت احتمال تغییر رمز عبور توسط صاحب اکانت، پس از مدتی ممکن نخواهد بود و حتی در مواردی مشاهده شده بعضی از فروشندگان سودجو، رمز اکانت های فروخته شده را تغییر می دهند که طبعا دسترسی به آن برای خریدار قبلی اکانت غیر ممکن می گردد.

او با توصیه به گیمرها (بازیکن های بازی های رایانه ای) برای توجه به شرایط قانونی استفاده از بازی های رایانه ای از نظر قوانین کشور و همچنین قوانین داخلی بازی ها تاکید نمود: بالا بردن امنیت اکانت و استفاده از تایید دو مرحله ای، دسترسی هکرها به آن را به حداقل می رساند، همچنین باید دانست رسیدگی مراجع قانونی در مورد اعمالی که افراد درباره بازی های غیرمجاز انجام می دهند و پول هایی که رد و بدل می شوند، مشمول پیچیدگی هایی است که بهتر است افراد سراغ چنین تجربه ای نروند.

به گزارش ایرنا، خرید و فروش اکانت های بازی های اینترنتی، در فضای مجازی رونق زیادی دارد. به طوری که بعضی اکانت های این بازی ها چند میلیون تومان نیز به فروش می رسد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1371

به "اشتراک گذاری اکانت بازی رایانه ای، غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتراک گذاری اکانت بازی رایانه ای، غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید