استاندار: محدودیت های شهرستان های قرمز هرمزگان ابلاغ شد

به گزارش مجله پارمیسفان، خبرنگاران/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: محدودیت های شهرستان های دارای شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا از سوی کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، تصویب و ابلاغ شد.

استاندار: محدودیت های شهرستان های قرمز هرمزگان ابلاغ شد

فریدون همتی عصر امروز(13 تیرماه) در جمع خبرنگاران، اضافه نمود: این محدودیت ها از روز شنبه 14 تیر به مدت یک هفته در شهرستان های دارای شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا در هرمزگان شامل، بندرعباس، بندرلنگه، میناب، رودان، حاجی آباد، قشم و بستک به مدت یک هفته اعمال می گردد و در صورت احتیاج تمدید خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس محدودیت های ابلاغی در این یک هفته، فعالیت آکادمی های فنی و حرفه ای، زبان سراها و سایر آکادمی ها و کتابخانه ها ممنوع و تعطیل است، توضیح داد: در این مدت فعالیت سینماها، تئاتر و مراکز مشابه، موزه، باغ موزه ها و شهربازی ها نیز ممنوع است.

همتی با بیان اینکه دیگر محدودیت ها شامل تعطیلی تالارهای پذیرائی، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، کافه ها، قهوه خانه و چاپخانه ها است، اعلام کرد: فعالیت مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدنسازی و باشگاه ها و فعالیت های ورزشی پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه نیز ممنوع است.

وی ادامه داد: همچنین مساجد و مصلی ها نیز تعطیل هستند و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها ممنوع است و نماز آدینه نیز برگزار نمی گردد.

همتی اعلام کرد: مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان نیز همچنان اعمال می شوند که بر این اساس در همه محیط های کار مشاغل مختلف از جمله ادارات، بنگاه های تولیدی و مالی، فعالیت های عمرانی و اصناف مختلف استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است و در این راستا نظارت های گسترده در استان انجام و با متخلفین برخورد خواهد شد.

عالی ترین مقام دولت در هرمزگان اظهار کرد: ناظرین و بازرسان به صورت گسترده در سطح استان فعال هستند و با هر بنگاه، صنف و مجموعه ای که پروتکل ها را رعایت نکند، برخورد قانونی همچون پلمب آن واحد صورت می گیرد.

وی اضافه نمود: در راستای مقابله با ویروس کرونا، رفت وآمد و تردد به تمامی روستاهای استان هرمزگان کماکان با محدودیت جدی روبرو است و از هرگونه سفر غیرضروری به روستاها جلوگیری می گردد و تنها برای انجام پروژه های عمرانی و فعالیت های مختلف شغلی، افراد مربوطه می توانند با رعایت دقیق تمامی پروتکل های بهداشتی در روستاها حضور یافته و به فعالیت بپردازند.

همتی با بیان اینکه در همه ادارات استان هرمزگان، مدیران ضمن موافقت با مرخصی دو هفته ای برای همه کارمندان دارای بیماری زمینه ای، افراد با سن بالای 50 سال و زنان باردار، شرایط فعالیت این افراد به صورت دورکاری را فراهم نمایند، بیان کرد: ارائه خدمات به ارباب رجوع نیز بیشتر به وسیله میز خدمت الکترونیکی انجام گردد و مردم نیز از این شیوه غیرحضوری برای انجام امور اداری خود استفاده نمایند تا شاهد خلوت بودن، ادارات باشیم.

وی اعلام کرد: بازاریان و افراد مسئول مجتمع های تجاری، مراکز خرید و پاساژها در هرمزگان، باید نظارت دقیقی داشته باشند تا فردی بدون ماسک وارد این مجموعه ها نگردد و همه در این اماکن حتماً از ماسک استفاده نمایند.

همتی توضیح داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هرگونه تجمع افراد و توقف خودرو در سواحل به ویژه ساحل شهر بندرعباس ممنوع است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این تجمعات جلوگیری و با توقف خودروها برخورد و آن ها را جریمه کند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری هر نوع تجمع و مراسم عروسی و ختم در سراسر استان هرمزگان با توجه به شیوع بیماری کرونا، همچنان ممنوع است، اضافه نمود: نیروی انتظامی باید تذکرهای لازم را در این خصوص مطرح و با نظارت جدی از برگزاری این مراسمات و تجمعات جلوگیری کند.

استاندار هرمزگان اعلام کرد: مردم نیز در صورت مشاهده این مراسمات به مراجع مربوطه اطلاع دهند و در روستاها دهیاران باید در این زمینه نظارت های گسترده داشته باشد و فرمانداران و بخشداران نیز به طورجدی در این خصوص ممنوعیت را اعمال نمایند.

وی در سرانجام با بیان اینکه این محدودیت ها برای تمامی استان ها و شهرستان های دارای شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا به صورت یکسان تصویب و ابلاغ شده است، اضافه نمود: ابتدای هفته جاری پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای ادارات و مشاغل پرخطر و اعمال محدودیت های شدید در هرمزگان را به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا ارائه کردیم که کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی این ستاد، تنها با موارد فوق الذکر موافقت و آن ها را ابلاغ کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1127

به "استاندار: محدودیت های شهرستان های قرمز هرمزگان ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار: محدودیت های شهرستان های قرمز هرمزگان ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید