گره کور نود باز می گردد؟

به گزارش مجله پارمیسفان، اصرار ها بر بازگرداندن نود به آنتن تلویزیون و پافشاری مدیران شبکه سه بر حذف آن باعث شد تا پرونده این برنامه پرمخاطب ورزشی این بار روی میز نمایندگان ملت قرار گیرد.

گره کور نود باز می گردد؟

به گزارش گروه ورزشی مجله پارمیسفان، برنامه نود با اجرای عادل فردوسی پور قریب به بیست سال در زمره یکی از پرمخاطب ترین برنامه های تلویزیونی قرار داشت و حالا نزدیک به دو سال است که اختلاف نظرها، علاقمندان به فوتبال را از تماشای این برنامه محروم نموده است.

در دو سالی که از حذف نود از آنتن تلویزیون می گذرد، بسیاری از اهالی ورزش، هنرمندان و حتی خود تلویزیونی ها به شکل های مختلف مخالفتشان را با این تصمیم اعلام نموده اند. در این جهت بعضی حتی از آنتن زنده تلویزیون برای حمایت از نود و فردوسی پور استفاده کردند، بسیاری از رسانه ها بارها و بارها با یاد کردن از این برنامه، آن را یکی از مطالبات جدی مردم و فوتبال کشور خواندند، با این حال تا به امروز هیچ کدام از این کوشش ها که گاه به شکل پادرمیانی و گاه به صورت اعتراض جدی مطرح شده است، بر تصمیم مدیران شبکه سه برای حذف نود تاثیری نگذاشته است.

در این دو سال عادل فردوسی پور برخلاف بعضی همکارانش که رفتن را بر ماندن ترجیح دادند (مزدک میرزایی)، ماند و سکوت و گریز از حاشیه ها را انتخاب کرد.

مجری نود را در روزهای اجباری فاصله دریافت از دوربین های استودیو 11 ـ استودیویی قدیمی که زمانی محل ضبط برنامه نود بود ـ فقط با صدا می توان دنبال کرد؛ همکاری با شبکه نمایش خانگی برای فراوری مستندهای ورزشی و همچنین دیگر شبکه سیما (شبکه ورزش) برای فراوری فوتبال 120 در کنار دانشگاه و تدریس، نمونه هایی از این دست فعالیتها بوده است.

اما در شرایطی که بسیاری با مصداق قرار دادن مَثَل از دل برود هر آنکه از دیده برفت فراموشی نود را پیش بینی می کردند، این برنامه همچنان به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم، حالا از سوی نمایندگانشان در مجلس شورای اسلامی مطرح می گردد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی روز گذشته از برنامه این فراکسیون برای برگزاری جلسه ای با رئیس سازمان صدا و سیما جهت پخش مجدد برنامه نود با حضور عادل فردوسی پور خبر داده است.

محمد مهدی فروردین در گفت وگویی پخش مجدد این برنامه را یک مطالبه مردمی می داند که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی شعار مجلس یازدهم را شفاف سازی عنوان می نماید و از این جهت آن را همسو با رویکرد برنامه نود می داند.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس در این زمینه پیشنهادی هم دارد؛ اینکه نقاط ضعف برنامه نود رصد شده و به دنبال اصلاح باشند و در عین حال تاکید می نماید، باید از نقاط مثبت این برنامه استفاده کرد و امیدواریم مجددا برنامه نود با مجری گری عادل فردوسی پور به آنتن برگردد.

حال باید دید وعده مجلسی ها برای رایزنی با مسوولان صداوسیما با هدف بازگرداندن نود آیا از مرحله برنامه ریزی به مرحله اجرایی هم خواهد رسید تا شاید آن موقع بتوان به باز شدن گره کور پخش نشدن نود به دست نمایندگان ملت امیدوار بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1160

به "گره کور نود باز می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گره کور نود باز می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید