کوچک ترین جزیره مسکونی جهان

به گزارش مجله پارمیسفان، این جزیره با نام جاست روم ایناف به معنای جزیره ای به کوچکی یک آلونک شناخته می گردد که این نام گذاری شایسته و بجاست. این جزیره در مجاورت خلیج الکساندریا در استان نیویورک واقع شده است و قسمتی از مجمع الجزایر هزار جزیره است. جالب است بدانید که این مجمع الجزایر در واقع از 1864جزیره تشکیل شده است. شماردن این قطعه درزمره جزائر تنها بر اساس رسم محلی آنجاست که زمین هایی که در طول سال از سطح رودخانه بالاتر هستند و می توانند حداقل دو درختچه یا درخت را در خود جای دهند جزیره نامیده می شوند.

کوچک ترین جزیره مسکونی جهان

در دهه پنجاه میلادی بود که خانواده سایزلند کوچک ترین جزیره کانال را خریداری کردند و آن را جزیره هاب نامیدند. آنها یک خانه و درخت در آن بنا کردند و این مکان را با نام جاست روم ایناف نامگذاری کردند. این نامگذاری نشان می دهد که حس شوخ طبعی آنها قطعا عالی بوده است و تا به امروز این جزیره به همراه خانه و درخت به جای مانده اند.

جزیره مجاور جزیره جاست روم ایناف با نام هارت آیلند

جزیره مجاور آن با نام هارت آیلند محل قلعه پر زرق و برق بولت کسل Boldt Castle است. این قلعه سابقا محل زندگی جورج بولت میلیونر آمریکائی بوده است. این عمارت در حال حاضر یک جاذبه توریستی محلی به تعداد می رود.

اما صرف نظر از زیبایی این قلعه، نمی توانیم بگوییم که می تواند از جاست روم ایناف کوچک ترین جزیره دنیا، گوی سبقت را برباید.

منبع: گردشبان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1774

به "کوچک ترین جزیره مسکونی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچک ترین جزیره مسکونی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید