کم شدن تعرفه استانداردسازی هتل ها

به گزارش مجله پارمیسفان، مرتضی رحمانی موحد از کاهش تعرفه استانداردسازی هتل ها به منظور ترغیب بهره برداران این تاسیسات و ابلاغ بخشنامه آن در آینده نزدیک اطلاع داد.

کم شدن تعرفه استانداردسازی هتل ها

معاون گردشگری کشور در جمع اعضای هیئت رئیسه جامعه هتلداران کشور بر حفظ شاخصه رقابت پذیری صنعت گردشگری کشور به عنوان عامل موفقیت در بازار داخلی و بین المللی تاکید نمود.

مرتضی رحمانی موحد در نشستی با حضور اعضای هیئت رئیسه جامعه هتلداران ایران که با هدف تصمیم گیری مشترک درباره امور جاری صنعت هتلداری تشکیل شده بود، گفت:

افزایش آمار گردشگران خارجی به عنوان دستاورد دولت تدبیر و امید حاصل حفظ شاخص رقابت پذیری در بازار صنعت گردشگری کشورمان است که به هیچ عنوان نباید آن را از دست بدهیم.

وی با بیان این که برای حفظ این شاخصه باید همه اجزای بخش خصوصی در کنار یکدیگر قرار بگیرند، اضافه نمود:

ارتباط مستمر اجزای چرخه صنعت گردشگری باید به صورت بلند مدت حفظ گردد و چنانچه با نگاه کوتاه مدت به آن نگریسته گردد، آسیب خواهد دید.

رحمانی موحد بعلاوه از هتلداری به عنوان صنعتی سنگین یاد کرد و گفت: صبوری، انعطاف پذیری، دانش و بهره مندی از فنون مدیریت لازمه پیشبرد این بخش است تا بتواند نقش مهم و شایسته خود را در صنعت گردشگری کشور اعمال کند.

معاون گردشگری با اشاره به این که امروزه ارائه خدمات ترکیبی در هتل ها از اهمیت بسیاری برخوردار است، بیان نمود که در اختیار قرار دادن خدمات ترکیبی شامل اقامت، بازدید از مراکز تفریحی و نیز تورهای گردشگری می تواند مجذوب کنندهیت هر چه بیشتر هتل ها را برای گردشگران در پی داشته باشد.

وی اضافه نمود که بعلاوه چنانچه با خلاقیت و ابتکارات مدیریتی رویدادهای مناسبتی و مجذوب کننده به امور جاری هتل ها اضافه گردد، می توان در راستای حفظ و تقویت شاخصه رقابت پذیری کوشش کرد.

رحمانی موحد در ادامه با اشاره به سیاست سازمان در کاهش تصدی گری، این موضوع را یکی از برنامه های اجرایی مهم در دست انجام بیان نمود و اضافه نمود:

ورود امور تصمیم گیری به بخش خصوصی در قالب بخش فعال و یا تشکل حرفه ای یکی از مهم ترین تصمیم های جاری است که می تواند در آینده موضوعاتی از جمله نرخ سالیانه هتل ها جزوی از آن به شمار می آید.

او با بیان این که در پی اقدام کاهش تصدی گری و تقویت امور حاکمیتی سازمان تا کنون فضای مطلوبی برای فعالیت بخش خصوصی ایجاد شده است، اظهار کرد که احتیاج است چالش های پیش رو با استقامت و پالایش از میان برداشته گردد تا خروجی مطلوب قابل انتظار رویت گردد.

در این جلسه جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران ایران، به همراه اعضای هیئت رئیسه جامعه هتلداران کشور هر یک با مطرح کردن مسائل جاری این حوزه از جمله نحوه تصویب قوانین و امور اجرایی به وسیله جامعه و انتقال آن به استان ها، آنالیز درخواست بخش خصوصی به منظور مشارکت، تاثیر خانه مسافرها در جذب گردشگران، نحوه اخذ مالیات و نیز اندازه افزایش نرخ سالیانه هتل ها را به بحث گذاشتند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1965

به "کم شدن تعرفه استانداردسازی هتل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم شدن تعرفه استانداردسازی هتل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید