نتایج یک مطالعه بزرگ؛ قهوه خور ها بیشتر از دیگران عمر می نمایند

به گزارش مجله پارمیسفان، بر اساس تجزیه و تحلیل داده های نیم میلیون رکورد در Biobank بریتانیا، دانشمندان به این نتیجه رسیدند افرادی که دو تا سه فنجان قهوه در روز می نوشند، در مقایسه با افرادی که از نوشیدنی آن خودداری می نمایند، عمر طولانی تری دارند و بیماری های قلبی عروقی کمتری نشان می دهند.

نتایج یک مطالعه بزرگ؛ قهوه خور ها بیشتر از دیگران عمر می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از rahnamato، با این همه این مطالعه هنوز درباره نوشیدن بیش از این اندازه قهوه در روز و اثرات آن بر طولانی شدن عمر تردید دارد و دانشمندان می گویند تحقیقات بیشتری باید در این زمینه صورت پذیرد. بعلاوه مهم است که این یافته ها را در مقابل مطالعات قبلی که کوچک شدن مغز و افزایش خطر زوال عقل را با عادت روزانه 6 فنجان قهوه یا بیشتر مرتبط می نماید، سنجید.

پیتر کیستلر، الکتروفیزیولوژیست موسسه قلب و دیابت استرالیا می گوید: در این مطالعه بزرگ مشاهده ای، قهوه آسیاب شده، فوری و بدون کافئین با کاهش مشابهی در بروز بیماری های قلبی عروقی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی یا هر علتی مرتبط بود. نتایج نشان می دهد که مصرف ملایم تا میانه قهوه آسیاب شده، فوری و بدون کافئین باید بخشی از یک سبک زندگی سالم در نظر گرفته گردد.

در این مطالعه، داده های بهداشتی و رژیم غذایی 449563 نفر با میانگین سنی 58 سال، برای مدت زمان حدود 12 و نیم سال مورد آنالیز نهاده شد. شرکت نمایندگان بر اساس مصرف روزانه قهوه شان و نوع قهوه ای که معمولاً می نوشیدند، گروه بندی شدند. در این مورد بعلاوه بیش از 100000 نفر گزارش دادند که اصلاً قهوه ننوشیده اند.

به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل، محققان تأثیرات سن، جنس، قومیت، چاقی، فشار خون بالا، دیابت، آپنه انسدادی خواب، شرایط سیگار کشیدن و مصرف چای و الکل را نیز در نظر گرفتند.

نتایج برای تیم تحقیق بسیار جالب توجه بود، زیرا افرادی که به نوشیدن قهوه فوری، آسیاب شده و یا بدون کافئین عادت داشتند (کسانی که دو یا سه فنجان قهوه در روز می نوشیدند)، نسبت به کسانی که قهوه نمی نوشیدند، شانس بیشتری برای زندگی طولانی تر داشتند. اینکه چه ترکیبی در قهوه وجود دارد که مسئول این فرآیند است، برای دانشمندان یک پرسش بسیار مهم بود.

کیستلر می گوید: کافئین شناخته شده ترین ترکیب در قهوه است، اما این نوشیدنی حاوی بیش از 100 جزء فعال بیولوژیکی دیگر است. این احتمال وجود دارد که ترکیبات بدون کافئین مسئول روابط مثبت مشاهده شده بین نوشیدن قهوه، بیماری های قلبی عروقی و بقا باشند.

با آنالیز عمیق تر، این تیم دریافتند که مصرف قهوه با کاهش بیماری های قلبی عروقی نیز مرتبط است و کمترین خطر در بین افرادی که دو تا سه فنجان در روز مصرف می نمایند دیده می گردد.

همانطور که بسیاری از تحقیقات قبلی نشان داده اند، قهوه یک ماده پیچیده است که به روش های پیچیده ای با بدن در تعامل است، روش هایی که دانشمندان هنوز در کوشش برای درک آن هستند.

این که این مطالعه افراد زیادی را در یک دوره طولانی تحت پوشش قرار داده، بسیار قابل توجه است، اما ما در حال حاضر تنها به ارتباط بین نوشیدن قهوه و طول عمر رسیده ایم.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1401 بروزرسانی: 9 مهر 1401 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2173

به "نتایج یک مطالعه بزرگ؛ قهوه خور ها بیشتر از دیگران عمر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج یک مطالعه بزرگ؛ قهوه خور ها بیشتر از دیگران عمر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید