آشنایی با مهم ترین جاذبه های گردشگری مونترال کانادا

به گزارش مجله پارمیسفان، جاذبه های گردشگری مونترال را بیشتر به پویایی شهر و جاذبه های طبیعی اش می شناسند. مونترال مانند شهرهای اروپایی دارای سابقه تاریخی طولانی نیست.

آشنایی با مهم ترین جاذبه های گردشگری مونترال کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مونترال (Montreal) بزرگترین شهر استان کبک در کانادا و دومین شهربزرگ این کشور (پس از تورنتو) و پانزدهمین شهر بزرگ آمریکای شمالی می باشد. بهترین زمان برای مسافرت به مونترال بهار و پاییز می باشد اما امکان تغییرات شدید دما در این دو فصل نیز وجود دارد. در این مطلب نگاهی به مهم ترین جاذبه های گردشگری مونترال انداخته ایم.

1. کلیساینوتردام

ساختمان قدیمی کلیسای نوتردام در سال 1657 ساخته شد و ساختمان جدید آن درسال 1824 با طراحی معمار آمریکایی، جیمز اودانل تکمیل شد. این کلیسا ازابتدای تاسیس تا به حال بارها بازسازی و بازسازی شده است. دکور این کلیسا توسط معمارکبکی ویکتور بورگو ساخته شده که بر اثر آتش سوزی در سال 1978 به شدت آسیب می بینداما بعدها توسط سه تن از معماران فرانسوی بازسازی و به شکل امروزی در می آید. کلیساینوتردام باشکوه ترین کلیسای مونترال به حساب می آید که جزو جاذبه های گردشگری مونترال قدیم به حساب می آید.

کلیسای نوتردام یکی از جاذبه های گردشگری مونترال

2. بندر قدیمی

مونترالقدیم در بین رودخانه سن لارنس و آسمان خراش های شهر مونترال و در جنوب جزیرهمونترال واقع شده است. مونترال قدیمی با خیابان های باریک سنگ فرش شده، ساختمان هایسنگی قرن 18، کافه ها و بیستروهای (Bistro) داخل پیاده روها،بسیاری از جهانگرد ها را به خود جذب می نماید. در فصل های گرم هنرمندان خیابانی بااجرای موسیقی و آکروبات گردشگران را سرگرم می نمایند.

بندر قدیمیدر حقیقت قسمت جنوبی مونترال قدیم است که در کنار رودخانه لارنس به طول دو کیلومترامتداد دارد. در قلب بندر قدیمی مرکز علمی مونترال (Centre des Sciences de Montreal) قرار گرفته است که در طول سال نمایشگاه هایمتفاوتی را برای بچه ها و نوجوانان به اجرا می گذارد.

نمایی از بندر قدیمی در مونترال

3. پارک المپیک

پارک المپیک مونترال محل برگزاری المپیک تابستانی سال 1976 بود. یک ورزشگاه باشکلی صدف گونه از مقاصد جذاب و دیدنی داخل این پارک است. در این مجموعه یکی از پیشرفته ترینمراکز ورزشی و آبی قرار گرفته است که 5 استخر بزرگ مسابقه و یک استخر واترپلو بخشی ازآن به شمار می فرایند. از دیگر محوطه های دیدنی این نزدیکی می توان به باغ گیاهشناسی-جانورشناسیسر پوشیده بیودوم (Biodôme) و مجموعه حشرات نگهداری شده در آن اشارهکرد.

پارک المپیک یکی از جاذبه های گردشگری معاصر مونترال

4. کلیسای جامعملکه مری

کلیسای جامع کاتولیکی مری، ملکه جهان (Mary Queen of the World) در شرق میدان کانادا قرار داشته و در سال 1894 بهعنوان نسخه کوچک تری از سن پیتر رم ساخته شد. تندیس های بزرگ این بنا، قدیسین حامیشهر را در قرن 19 به تصویر می کشند. یک مجموعه نقاشی از ژرژ دلفوس (Georges Delfosse) در داخل کلیسا، تاریخ پر فراز و نشیب مونترال رابازگو می نماید.

تصویری از بیرون کلیسای جامع ملکه مری در مونترال

5. مرکز شهرمونترال

Downtown یا مرکز شهر مونترال به خودیخود یکی از جاذبه ها گردشگری مونترال است که آن هم بسیار پر هوادار بوده چرا که این بخششهر، یک مرکز تجاری و کاری بوده، بخصوص خیابان سن کاترین در حوالی مرکز شهر بهشتیبرای دوست داران مراکز خرید است. همچنین تقریبا در سرتاسر شهر و بخصوص مرکز شهر،تجربه صرف غذا در رستوران ها را بگونه ای دیگر تجربه خواهید کرد، چرا که رستورانهای این شهر بالاترین سرانه رستوران در آمریکای شمالی را دارند بعبارتی بالاتریننسبت رستوران به جمعیت!

بنابراین دور از انتظار نیست که در این شهر بسیاری ازرستوران های فرانسوی و اروپایی، ژاپنی و … را با طیف بسیار بزرگ و متنوعی ازغذاها با کیفیت را ببینید. همچنین یکی از غذاها سنتی و مخصوص این شهر پوتین نامدارد که البته غذای ساده ای است اما هرکی از آن خورده توصیه می نماید پوتین نخوردهمونترال را ترک نکنید! این غذای ساده از سیب زمینی سرخ نموده و پنیر روی آن و همچنینسس گربوی که نوعی سس گوشت غلیظ است تشکلی می گردد.

یکی از خیابان های مرکز شهر مونترال

6. پارک مونترویال

دامنه های شیب دار مونت رویال Mont Royal مسلماً برجسته ترین و شناخته شده ترین مکاندر مونترال هستند. این منطقه حفاظت شده که در سال 1535 توسط ژاک کارتیه نامگذاریشد بیش از 343 هکتار از کوهستان های جنگلی را پوشش می دهد و فضای بزرگ و گیاهان بسیارزیاد موجود در آن محل زندگی مناسبی را برای گونه های مختلف پرنده ها و سایر حیوانات فراهم می نمایند. اولینبار فردریک لاو اُلمستد این مکان را طراحی کرد و اکنون مردم این شهر و مسافران میتوانند از فعالیتهایی نظیر اسکیت، دوچرخه سواری و قایق سواری در این مکان لذتببرند.

پارک مونت رویال یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی مونترال

کلام آخر

اگر برای بار اول است که به مونترال سفر می کنید، برای بازدید از جاذبه های گردشگری مونترال از مرکز شهر آغاز کنید. به دلیل بالا و پایین رفتن دما در طول فصول و حتی روزها بهتر است لباس گرم و مناسب همراه خود داشته باشید.

گروه گردشگری خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1255

به "آشنایی با مهم ترین جاذبه های گردشگری مونترال کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با مهم ترین جاذبه های گردشگری مونترال کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با مهم ترین جاذبه های گردشگری مونترال کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید