مجهز شدن هتل های ایتالیا به نمازخانه و غذای حلال

به گزارش مجله پارمیسفان، برای جذب گردشگران مسلمان، هتل های لوکس ایتالیایی خود را مجهز به غذای حلال، نمازخانه، جانماز و جهت قبله در اتاق ها و حتی ارایه سحری در ماه مبارک رمضان می نمایند.

مجهز شدن هتل های ایتالیا به نمازخانه و غذای حلال

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

تاکنون در شهر فلورانس در شمال ایتالیا 15 هتل 4 و 5 ستاره خود را با احتیاج مشتریان مسلمان خاورمیانه ای تطبیق داده اند.بر اساس مطالعات به عمل آمده، گردشگران عرب مسلمان حاضر هستند برای سفرهای خود از 10 تا 100 هزار یورو در سال هزینه نمایند و از جمله شهرهای مورد علاقه این گردشگران شهرهای فلورانس، ونیز، رم و میلان هستند که خود یک بازار جذاب برای هتل هایی است که در حال حاضر در فلورانس تصمیم گرفته اند به طرح موسوم به محبت آمیز با مسلمانmuslim friendly بپیوندد.

به گفته فرانچسکو بکی رئیس اتحادیه هتلداران شهر فلورانس نزدیک به یک است که در این زمینه کار شده است. در این زمینه و برای درک بهتر چگونگی مجهز کردن هتل ها با امام جماعت شهر فلورانس و استانداری صحبت شده و تاکنون به این طرح 15 هتل 4 و 5 ستاره پیوسته اند و این تعداد یقینا بیشتر خواهد شد .

بر اساس این طرح، بعضی نکات و جزئیات مهم برای مسلمانان، مانند مجهز کردن اتاق هتل ها به فرش جانماز، نشان دادن جهت قبله در اتاق ها، ارایه غذای حلال و حتی سحری در ماه رمضان را در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه اضافه نمود:

سعی داریم برای پذیرش مشتریان مسلمان خود امکانات اقامتی را ایجاد کنیم، امکاناتی که پیشتر بسیاری از شهرها در دنیا، فراهم نموده بودند. برای شهر ما گردشگران خاورمیانه ای مهم محسوب می شوند و با گردشگران خودی تفاوت زیادی دارند. در صورت مجهز بودن هتل ها به نمازخانه و غذای حلال، این گردشگران خوب هزینه می نمایند.

بکی بیان نمود که در سال بیش از 30 هزار گردشگر براساس آمارهای موجود از کشورهای خاورمیانه ای مانند کویت، عمان، قطر، سوریه، امارات، عربستان، ایران، عراق، بحرین، اردن و یمن به این شهر سفر می نمایند.

یک باشگاه ورزشی خاص خانم های مسلمان در شهر فلورانس باز شده است تا به آنها اجازه دهد با آزادی کامل و در ساعاتی مشخص ورزش نمایند بدون اینکه مردی وارد این باشگاه ها گردد.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 607

به "مجهز شدن هتل های ایتالیا به نمازخانه و غذای حلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجهز شدن هتل های ایتالیا به نمازخانه و غذای حلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید