مالک سپیدرود کیست و چرا پنهان است؟

به گزارش مجله پارمیسفان، علی کریمی اگر به این پرسش ها پاسخ بدهد، آنگاه سوالات دیگری هم مطرح خواهیم کرد. اما پیش از سوالات بعدی که کلیدی و بحث برانگیز هستند، همه حق دارند بدانند مالک باشگاه سپیدرود کیست و چرا پنهان گردیده است؟

مالک سپیدرود کیست و چرا پنهان است؟

به گزارش مجله پارمیسفان ، علی کریمی نامی بود که طرفداران رشتی بارها و بارها در استادیوم فریاد می زدند تا به سپیدرود برشود اما کریمی با مالک وقت باشگاه مشکل داشت و با حضور او امکان بازگشت کریمی وجود نداشت. بعد از آن، نام های زیادی در مورد جانشین خداداد عزیزی مطرح شد اما در نهایت علی کریمی راهنمایی قرمزپوشان رشت را به عهده گرفت. البته با ابهامات زیادی که هنوز رفع نگردیده است. حالا از علی کریمی که همیشه دنبال شفافیت بوده، انتظار می رود در مورد این ابهامات صحبت کند تا درباره سپیدرود اطلاعات روشنی داشته باشیم. اول اینکه مالک جدید باشگاه سپیدرود رشت چه کسی است و آیا او بدهی 3 میلیارد و 300 میلیونی را پرداخت نموده که سرمربی را معرفی کرد یا نه.

بعد از اینکه خداداد عزیزی به صورت توافقی از سرمربیگری سپیدرود رشت کنار رفت، نام های زیادی در مورد گزینه های جانشینی او به گوش می رسید که مهمترین آنها علی کریمی و رضا مهاجری بودند. همان زمان خیلی زود خبر رسید کریمی به دلیل یک سری مسائل قصد ندارد برشود. به این ترتیب مذاکرات به صورت جدی با رضا مهاجری انجام شد و البته باشگاه سپیدرود بدون اینکه توافق نهایی صورت بگیرد، نام او را به عنوان سرمربی جدید باشگاه گفت. این مساله با واکنش مهاجری روبرو شد و او این خبر را تکذیب کرد اما به نظر می رسید این تکذیب خیلی زیاد طول نمی کشد و سرمربی پیشین پدیده مشهد، راهنمایی قرمزپوشان رشتی را به عهده خواهد گرفت. در واقع قرار بود با روشن شدن تکلیف مالکیت این باشگاه، مهاجری هم توافق نهایی خودش با راهنمایی سپیدرود را اعلام کند و راهی رشت شود. همه منتظر اتفاقات اینچنینی بودند که ناگهان خبر رسید علی کریمی به سپیدرود رشت برگشت. این خبر، تعجب خیلی ها را به دنبال داشت چرا که کریمی اعلام نموده بود با این شرایط به هیچ وجه برنمی شود، ضمن اینکه او نسبت به یارگیری تیم هم انتقاد داشت اما ظاهرا این بازگشت شرایط خاصی داشت. در واقع علی کریمی با شرایطی برگشت که خودش آن را به وجود آورد. یعنی با عنوان همه کاره باشگاه سپیدرود رشت.

از همان زمانی که علی کریمی به عنوان سرمربی به سپیدرود رشت برگشت، گفته می شد جادوگر فوتبال ایران قرار است هم به عنوان مالک و هم سرمربی در این باشگاه به کار خود ادامه دهد. در این رابطه هم خبر می رسید قرار است یکی از دوستان علی کریمی مالک تیم معرفی شود تا سپیدرود درگیر مسائل مالی نشود. به هر حال، تا الان تکلیف مالکیت باشگاه سپیدرود به طور شفاف معلوم نگردیده. هنوز معلوم نیست علی کریمی مالک است یا دوست او. مساله مهم دیگر هم این است که قرار بود مالک جدید بدهی 3 میلیارد و 300 میلیون تومانی را پرداخت کند و بعد مالکیت سپیدرود رشت را به دست بیاورد اما هنوز معلوم نیست این بدهی پرداخت گردیده یا نه. در واقع هیچ سند و مدرکی در مورد پرداخت این بدهی منتشر نگردیده. با این حال مالک جدید خیلی زود سرمربی تیم را معرفی کرد. یعنی هنوز دقایقی از تغییر مالکیت باشگاه سپیدرود رشت نگذشته بود که خبر رسید علی کریمی به عنوان سرمربی قرمزپوشان گیلانی قرار است کار خود را آغاز کند. اینکه چرا وضعیت مالکیت باشگاه مبهم است یا مالک جدید چرا خود را نشان نمی دهد، عجیب است. هیچ کس نمی داند چه کسی علی کریمی را به عنوان سرمربی انتخاب نموده. این ها سوالاتی است که هنوز بی پاسخ مانده و از علی کریمی توقع می رفت که تا امروز شفاف درباره این مسائل شرح می داد، به همان شیوه که خودش همیشه به درستی شفافیت مالی در فدراسیون فوتبال را طلب می کرد و ما رسانه ها نیز همراهش بودیم. علی کریمی همیشه شفاف صحبت نموده و البته مهمترین انتقادش از فدراسیون فوتبال که البته کاملا به جا و درست است، شفاف نبودن مسائل مالی در فدراسیون بوده. اینکه چرا مسائل مالی و البته دلیل یک سری انتخاب ها و انتصاب ها در فدراسیون فوتبال معین نیست. حالا از علی کریمی که همیشه نقدها درست و به جایی از فدراسیون فوتبال داشته، انتظار می رود در مورد سپیدرود رشت شفاف سازی انجام دهد. اینکه مالک باشگاه چه کسی است و آیا بدهی که مریم بخشی، مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان اعلام نموده بود باید پرداخت شود تا مالکیت به شخص دیگری انتقال یابد، کامل و دقیق پرداخت گردیده یا نه. مساله مهم دیگر این است که چرا مالک جدید نمی خواهد خودش را معرفی کند؟ آیا واقعا علی کریمی مالک است یا یک شخص دیگر به صورت ظاهری به عنوان مالک معرفی می شود؟ اگر کریمی مالک واقعی سپیدرود است چرا نمی خواهد این معامله شفاف باشد، اگر هم کریمی مالک نیست، چرا مالک جدید خودش را معرفی نمی کند و پرسش مهم تر اینکه مالک معرفی نگردیده چطور برای باشگاه این همه تصمیم (از جمله انتخاب سرمربی) گرفته است؟

علی کریمی اگر به این پرسش ها پاسخ بدهد، آنگاه سوالات دیگری هم مطرح خواهیم کرد. اما پیش از سوالات بعدی که کلیدی و بحث برانگیز هستند، همه حق دارند بدانند مالک باشگاه سپیدرود کیست و چرا پنهان گردیده است؟

9

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 3 آذر 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 30

به "مالک سپیدرود کیست و چرا پنهان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالک سپیدرود کیست و چرا پنهان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید