فرصت های توسعه گردشگری در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش مجله پارمیسفان، مدیرکل دفتر امور مالی استانداری مرکزی گفت: فرصت های توسعه گردشگری در استان مورد توجه قرار گرفته و شرایط مالکیت آب گرم محلات معین گردد.

فرصت های توسعه گردشگری در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش خبرنگاران از اراک، محمود نعمتی ظهر امروز در کارگروه تخصصی امور مالی و تولیدی استان مرکزی که در استانداری مرکزی برگزار گردید با اشاره به نامعین بودن شرایط تملک مجموعه تفریحی آب گرم محلات گفت: به منظور معین شدن شرایط مالکیت مجموعه تفریحی آب گرم محلات ضروری است نقطه چشمه و همین طور دبی خروجی آب در بخشی که آب از معدن بیرون می آید توسط امور آب معین گردد.

وی اضافه نمود: ضروری است تا برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه مطالعات مورد احتیاج انجام گردد و با توجه به میزان آب و شاخص ها و تعاریفی که در قوانین مربوط به امور آب وجود دارد نوع مالکیت این منطقه معین گردد تا بتوانیم تصمیم گیری های لازم را انجام دهیم.

مدیرکل دفتر امور مالی استانداری مرکزی توضیح داد: این منطقه از اهمیت بالایی در استان برخوردار است و با استفاده از ظرفیت آن می توان در راستای رونق گردشگری و همچنین ایجاد فرصت های شغلی و افزایش درآمد استان استفاده کرد.

نعمتی بیان نمود: هتل موجود در مجموعه گردشگری آب گرم محلات خود یک بستر مناسب برای توسعه و جذب توریست و رونق گردشگری در این منطقه است و نباید این ظرفیت ها را نادیده گرفت.

وی ادامه داد: در رابطه با زمین واقع در طرح جامع منطقه نمونه گردشگری آن چه که معین است اینکه بنیاد مسکن زمینی به مساحت 230 هکتار را اعلام نموده است و این در حالی است که میزان زمین تحویل شده بدون معارض 45 هکتار است و مابقی به بنیاد مسکن تحویل داده نشده و درگیر تداخل بین مستثنی با منابع طبیعی است.

مدیرکل دفتر امور مالی استانداری مرکزی مطرح نمود: این بخش از مجموعه گردشگری نمونه فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری است که ضروری است تا شرایط مالکیت آب و زمین در این بخش معین گردد و بتوانیم از فرصت های سرمایه گذاری پیش رو به درستی در راستا رونق و توسعه گردشگری استفاده کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 761

به "فرصت های توسعه گردشگری در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت های توسعه گردشگری در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید