علی هاشمی: نمی خواهم حسرت مدال المپیک 2020 به دلم بماند

به گزارش مجله پارمیسفان، وزنه بردار دسته 109 کیلوگرم ایران گفت: اگر در مسابقات جهانی شرکت کردم برای دریافت امتیاز المپیک بود و می خواهم المپیک ریو را جبران کنم.

علی هاشمی: نمی خواهم حسرت مدال المپیک 2020 به دلم بماند

علی هاشمی در تبادل نظر با مجله پارمیسفان درباره کوشش خود برای اینکه جزو دو نفر اعزامی به المپیک 2020 باشد، اعلام کرد: هدف اصلی من المپیک 2020 است. از مسابقات دنیای هم برگشتم درمانم را همانند قبل ادامه دادم و برای جام فجر و مسابقات قهرمانی آسیا 2020 تلا ش می کنم مدال و امتیاز خوبی بگیرم.

او در خصوص اینکه رقابت در دسته 109 کیلوگرم سنگین است و کار سختی در صورت حضور در المپیک خواهد داشت، تاکید نمود: درست است. رقابت در این وزن سنگین است. البته اگر در همین مسابقات دنیای بدنم آماده بود و وزنه هایی که قبل از قهرمانی آسیا زده بودم را تکرار می کردم دوم یا سوم می شدم. می دانم المپیک رویداد بزرگی است و باید با قدرت شرکت کنم. حسرت المپیک ریو که به دلم ماند چون می توانستم مدال بگیرم اما نشد اما در المپیک 2020 می خواهم جبران کنم و نمی خواهم حسرت مدال این المپیک هم به دلم بماند.

قهرمان وزنه برداری دنیا درباره اینکه در بحث شانس اعزام به المپیک بیشتر وزن 96 و فوق سنگین در نظر گرفته می گردد و کمتر صحبت از وزن 109 کیلوگرم است، توضیح داد: خدا را شکر رنکینگ من خوب است و هدف من هم المپیک است. من اگر امتیاز المپیک را نمی خواستم در دنیای شرکت نمی کردم چون با همان وزنه هایی هم که زدم ، کمرم مرا اذیت کرد. برای سهمیه المپیک همه چیز به امتیازبندی بستگی دارد و این را همه می دانیم که فقط خودمان هستیم که باید کوشش کنیم تا سهمیه المپیک بگیریم.

هاشمی در خصوص مسابقات دنیای 2019 که مقام هفتم را کسب کرد نیز گفت: مسابقات دنیای در سال قبل از المپیک در بالاترین سطح خود برگزار می گردد و مسابقات سال جاری هم در سطح بالا و خوبی برگزار گردید. انتظار داشتم با وضعیت بدنی بهتری روی تخته بروم اما آسیب دیدگی هایی که داشتم مانع کارم شد. از این رو بیشتر به دنبال دریافت امتیاز المپیک بودم و اگر شرکت نمی کردم و امتیاز نمی گرفتم به مشکل برمی خوردم همانطور که برای بعضی دیگر از وزنه بردارها مشکل ایجاد شد.

او در پاسخ به این پرسش که چرا در لیگ قرارداد نبسته است، توضیح داد:چند نفر بودند که در لیگ خوب قرارداد بستند اما پیشنهادی که به من شد در شان یک ورزشکار تیم ملی نبود. اگر من با آن مبلغ قرار داد می بستم با نفراتی که در تیم ملی نیستند و تنها امیدشان لیگ است چقدر می خواستند قرارداد ببندند؟ احتمالا همین طور پیش برود قید لیگ را می زنم. سال گذشته و سال جاری که قرارداد نبستم و اگر شرایط به همین شکل باشد سال آینده هم قرار داد نخواهم بست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 576

به "علی هاشمی: نمی خواهم حسرت مدال المپیک 2020 به دلم بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی هاشمی: نمی خواهم حسرت مدال المپیک 2020 به دلم بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید