شرایط بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در نوروز 1400 اعلام شد

به گزارش مجله پارمیسفان، با توجه به فعالیت موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تهران در ایام نوروز 1400 در پی بخشنامه صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین ضوابط کاری ابلاغ شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بازدید از موزه های مجموعه نیاوران با در نظر دریافت شیوه نامه های بهداشتی از ساعت 9 تا 19 در سه نوبت با سقف پذیرش محدود، طبقه بندی شده است.

شرایط بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در نوروز 1400 اعلام شد

امیر رضا شریف نیا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با اعلام این خبر گفت: با توجه به بحران ویروس کرونا محدودیت هایی در بازدیدها اعمال شده و به منظور حفاظت پیشگیرانه در سلامت کارکنان، بازدیدکنندگان و صیانت از آثار موزه ای و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این مجموعه و پیشگیری از ازدحام گردشگران، با در نظر دریافت ظرفیت پذیرش محدود، در ایام نوروز 1400 میزبان علاقه مندان خواهیم بود.

بلیت خریداری شده در هر نوبت صرفا در همان نوبت دارای اعتبار است

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران اضافه کرد: مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با اتکا به کارشناسی اجرا شده از اول تا دوازدهم فروردین ماه از ساعت 9 صبح تا 19 در سه نوبت مختلف با ظرفیت پذیرش روزانه 1500 نفر پذیرای گردشگران است و فروش بلیت ورودی تا ساعت 17:30 انجام خواهد شد. از این رو با اجرای طرح نوبت دهی فروش بلیت در این مجموعه، به منظور کنترل ظرفیت ورودی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بازدیدکنندگان باید به ساعت درج شده بر روی بلیت توجه کرده و در هنگام بازدید، زمان خود را مدیریت کنند، چرا که بلیت خریداری شده در هر نوبت صرفاً در همان نوبت دارای اعتبار است.

امکان خرید بلیت از گیشه و اینترنت فراهم است

شریف نیا گفت: با توجه به اینکه علاوه بر امکان خرید بلیت الکترونیکی از طریق گیشه های فروش در مبادی ورودی مجموعه نیاوران، امکان خرید بلیت به صورت اینترنتی نیز فراهم است، گردشگران می توانند به منظور پیشگیری از ازدحام جمعیت در مبادی ورودی و به حداقل رساندن تماس های فیزیکی، با اطلاع از زمان بندی فروش بلیت موزه های این مجموعه، نسبت به خرید اینترنتی اقدام کنند.

پیش از مراجعه حضوری، پروتکل های بازدید از مجموعه را بخوانید

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با بیان این که انتظار می رود در ایام نوروز مخاطبان و علاقه مندان موزه ای با مسئولیت اجتماعی بیشتری به بازدید از موزه ها بیایند و در پاسداری از میراث فرهنگی و جلوگیری از گسترش این بیماری همگام باشند، گفت: گردشگران باید پیش از مراجعه حضوری به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، شیوه نامه های بهداشتی و ضوابط بازدید درج شده در وبسایت این مجموعه و همچنین صفحه رسمی اینستاگرام به آدرس niavaran.mu را دقیق مطالعه کرده و موارد آن را حین بازدید رعایت کنند.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در تاریخ های 30 اسفند 99 و سیزدهم فروردین 1400 تعطیل بوده و امکان پذیرش گردشگران را ندارد.

شیوه نامه بهداشتی بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در ایام نوروز 1400

شیوه نامه بهداشتی ویژه بازدید از این مجموعه برای مدت زمان بحران بیماری کرونا تدوین شده توسط کمیته مدیریت بحران و حفاظت پیشگیرانه معاونت میراث فرهنگی به این شرح است:

- در صورت مراجعه حضوری بلیت خود را به صورت الکترونیکی و با کارت بانکی تهیه کنید. علاوه بر این امکان تهیه بلیت به صورت اینترنتی نیز فراهم است.

- به منظور کنترل ظرفیت ورودی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بلیت خریداری شده در هر نوبت صرفاً در همان نوبت دارای اعتبار است. (عدم حضور به موقع به منزله انصراف از بازدید است و امکان بازدید در نوبت های بعدی به هیچ عنوان مقدور نمی باشد)

- زمان بازدید و ضوابط را در شبکه های الکترونیکی موزه از پیش مطالعه کنید.

- بروشورهای کاغذی به دلیل جلوگیری از انتقال آلودگی جمع آوری شده است. اطلاعات را از سایت و سایر فضاهای مجازی مجموعه مطالعه کنید.

- استفاده از ماسک در تمام مدت حضور در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران الزامی است.

- فاصله گذاری اجتماعی (حداقل دو مترمربع) را در طول بازدید، با بازدیدکنندگان و کارکنان موزه رعایت کنید.

- بازدید گروهی به همراه تور به دلیل کم شده فاصله اجتماعی مشخص شده با سایر بازدیدکنندگان ممنوع است.

- راهنمایان موزه با حفظ فاصله گذاری اجتماعی تنها جوابگوی سوالات محدودی است و امکان شرحات کامل در خصوص موزه و آثار میسر نیست.

- حتی المقدور از به همراه آوردن بچه ها زیر 7 سال خودداری شود. در صورت همراه بودن بچه ها در بازدید، از ماسک استفاده کرده و مانع از تماس سطوح، نشستن و لمس آثار توسط بچه ها شوید و از خارج شدن آنها از جهت بازدید و خوردن و آشامیدن در طول بازدید جلوگیری شود.

- با کارکنان جهت بررسی دمای بدنتان در بخش های ورودی موزه، همکاری لازم را داشته باشید.

- در صورت مشاهده علائم بالینی این بیماری در شما، برای حفظ سلامت کارکنان موزه و سایر بازدیدکنندگان از ورود شما به موزه جلوگیری می شود.

- از آوردن نوشیدنی و خوراکی به داخل موزه خودداری کنید.

- از مواد ضدعفونی کننده شخصی در فضای موزه به دلیل تأثیر احتمالی تخریبی بخار و گازهای متصاعد شده بر آثار، خودداری کنید.

- در جهت مشخص شده حرکت کنید.

- به فاصله مشخص شده از آثار توجه کرده و آن را رعایت کنید.

- فیلمبرداری و عکسبرداری غیرحرفه ای صرفاً در محوطه باز مجموعه مجاز بوده و در داخل موزه ها به دلیل کم شدن فاصله اجتماعی مشخص شده با سایر بازدیدکنندگان هرگونه تصویربرداری ممنوع است.(هرگونه فیلمبرداری و عکسبرداری حرفه ای با تجهیزات جانبی بدون اخذ مجوزهای لازم ممنوع است)

- در طول جهت بازدید، سطوح دیوار، درها، نرده ها، حفاظ های شیشه ای و غیرشیشه ای، تابلوهای معرفی و زیرنویس ها و ... را به منظور عدم انتقال آلودگی لمس نکنید.

- تزئینات وابسته به معماری و آثار را لمس نکنید.

- از نشستن در جهت بازدید خودداری کنید.

- در هنگام بازدید در صورت توقف برای مکالمه، روبه روی هم قرار نگیرید، بلکه کنار هم با حفظ فاصله گذاری بایستید.

- در هنگام استفاده از سرویس های بهداشتی موزه، موارد بهداشتی را رعایت کنید.

- در هنگام بازدید در صورت مشاهده عدم رعایت ضوابط توسط سایرین، موارد را به مراقبان موزه اطلاع دهید.

- در صورت عدم رعایت این ضوابط بهداشتی، از ورود یا ادامه بازدید شما جلوگیری می شود.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1595

به "شرایط بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در نوروز 1400 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در نوروز 1400 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید