زائرانی که گذرنامه یا برگ ترددشان گم شده چه کار نمایند؟

به گزارش مجله پارمیسفان، معاون عملیات ناجا اعلام نمود: محدودیتی برای بازگشت زائرانی که گذرنامه یا برگ ترددشان را گم نموده باشند به کشور وجود ندارد.

زائرانی که گذرنامه یا برگ ترددشان گم شده چه کار نمایند؟

به گزارش گروه اجتماعی مجله پارمیسفان، سردار حسین ساجدی نیا در خصوص آخرین وضعیت پایانه های مرزی اظهارداشت: از دو روز پیش بار برگشت زائران به کشور شروع شده و برابر آمار های ما نسبت بازگشت و رفت در مزر ها یک پنجم رفت و چهار پنجم برگشت است و به عبارتی دیگر در تمامی مرز ها تعداد ورود به کشور عراق کمتر شده است.

وی با بیان اینکه مشکل خاصی برای تردد در مرز های چهارگانه وجود ندارد، اضافه نمود: تهمیدات لازم برای بازگشت زوار به کشور نیز اتخاذ شده است و ماموران پلیس و دیگر دستگاه ها در آماده باش کامل هستند.

معاون عملیات ناجا در خصوص افرادی که ممکن است گذرنامه یا برگ تردد خود را گم نموده باشند نیز گفت: اگر زائران گذرنامه یا برگ تردد خود را گم کرد باشند می توانند به سرکنسولگری کشورمان در شهر های کربلا، نجف، بغداد، سامرا و کاظمین رفته و مشکل خود را حل کنن. اما اگر این افراد به مرز هم بیایند مسئله ای برایشان وجود نداشته و ماموران مرزبانی و پلیس گذرنامه مشکل را مرتفع خواهند و مانعی برای ورود به کشور وجود ندارد.

ساجدی نیا در خصوص زائران گمشده گفت: در کنسولگری ها تمهیداتی برای یافتن افراد مفقودی نیز پیش بینی شده و سامانه هایی داریم که اگر افراد به کشور بازگشته باشند، اطلاعات آنان را اعلام نمایند تا خانواده شان نگران نباشند، همکاری های لازم با کشور عراق نیز در این زمینه وجود دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 547

به "زائرانی که گذرنامه یا برگ ترددشان گم شده چه کار نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زائرانی که گذرنامه یا برگ ترددشان گم شده چه کار نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید