ریزترین کپی بزرگ کشف شد، جانوری که شرایط غیرعادی دارد!

به گزارش مجله پارمیسفان، محققان گونه جدیدی از کپی های بزرگ را شناسایی نموده اند که حدود 11 میلیون سال پیش زندگی می کردند. آن ها متوجه شده اند که شرایط زندگی این میمون ها تا حدودی غیرعادی بوده است.

ریزترین کپی بزرگ کشف شد، جانوری که شرایط غیرعادی دارد!

تینا مزدکی- گونه منقرض شده ای از میمون ها (کپی های بزرگ) بانام علمی Buronius manfredschmidi تنها 10 کیلوگرم وزن داشت. همین موضوع باعث شد که این میمون به عنوان کوچک ترین کپی بزرگ شناخته گردد. کپی های بزرگ یا انسان نماها، خانواده ای از نخستی ها هستند که شامل انسان های امروزی و نزدیک ترین خویشاوندان زنده آن ها یعنی بونوبوها، شامپانزه ها، گوریل ها، اورانگوتان ها و بعلاوه تعدادی از گونه های منقرض شده هستند.

در این پژوهش، تیمی به رهبری مادلین بومه از دانشگاه ابرهارد کارلز در توبینگن، آلمان و دیوید بگون از دانشگاه تورنتو، فسیل های گونه های ناشناخته قبلی را مطالعه کردند. بقایایی که بر اساس آن این میمون به عنوان کوچک ترین کپی بزرگ توصیف شده است. بقایای آن در سایت فسیلی Hammerschmiede در باواریا، ایالتی در جنوب شرقی آلمان کشف شد که شامل دو دندان جزئی و یک کشکک یا کاسه زانو می گردد.

این سایت فسیلی بیشتر به خاطر بقایای یک میمون بزرگ دیگر که منقرض شده معروف است، درواقع میمون Danuvius guggenmosi برای اولین بار در این مکان کشف شد. این میمون حدود 11.6 میلیون سال پیش در دوران میوسن زندگی می کرد، دورانی که از 23 میلیون تا 5.3 میلیون سال پیش ادامه داشت. فسیل های کوچک ترین میمون بزرگ Buronius manfredschmidi از همان لایه زمین شناسی بیرون آمد که میمون Danuvius guggenmosi می آید و این نشان می دهد که این دو میمون بزرگ تقریباً در یک زمان زندگی می کردند.

فسیل کوچک ترین میمون بزرگ Buronius manfredschmidi

این یافته دانشمندان مهم است زیرا قبلاً هیچ مکان فسیلی مربوط به میوسن در اروپا یافت نشده بود که حاوی بیش از یک گونه از کپی های بزرگ باشد. در این مطالعه، محققان بقایای Buronius manfredschmidi را تجزیه وتحلیل کردند. استخوان ها نشان می دهد که این میمون کوهنورد ماهری بوده که رژیم غذایی او عمدتاً از غذاهای نرم مانند برگ ها تشکیل شده است.

نویسندگان بعلاوه وزن بدن حیوان را بر اساس میزان فسیل های موجود تخمین زدند. به نظر می رسد کشکک کوچک ترین میمون بزرگ Buronius manfredschmidi ازنظر خصوصیات با میمون Danuvius guggenmosi و درواقع همه میمون های شناخته شده دیگر تفاوت دارد. علاوه بر این، ضخامت نسبی مینای دندان در دندان های Buronius manfredschmidi نازک است، این در حالی است که ضخامت مینای دندان میمون Danuvius guggenmosi دو برابر آن است.

منبع: newsweek

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 خرداد 1403 بروزرسانی: 19 خرداد 1403 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2337

به "ریزترین کپی بزرگ کشف شد، جانوری که شرایط غیرعادی دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزترین کپی بزرگ کشف شد، جانوری که شرایط غیرعادی دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید