خبرنگاران مردم تفت نسبت به تقسیم حوزه انتخابیه شان ناراضی هستند

به گزارش مجله پارمیسفان، یزد-خبرنگاران- رییس شورای اسلامی شهرستان تفت گفت: سال هاست به این منطقه در تقسیم حوزه انتخابیه اجحاف شده و مردم آن ناراضی و همچنان به این موصوع اعتراض دارند.

خبرنگاران مردم تفت نسبت به تقسیم حوزه انتخابیه شان ناراضی هستند

به گزارش خبرنگاران، محمدحسین بهارستان در نشست شورای اسلامی شهرستان که با حضور نماینده مردم شهرستان های یزد، اشکذر و بخش ندوشن میبد در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، اضافه نمود: تفت با حدود 300 پارچه آبادی و روستا به صورت پراکنده همیشه به بهانه نزدیکی با مرکز استان یزد مورد بی مهری واقع شده است.

وی ادامه داد: گستردگی و وجود ده ها روستای محروم در منطقه یک نماینده مستقل را می طلبد ولی از حدود 20 سال پیش، تفت از لحاظ حوزه انتخابیه در کنار شهرستانی با تقریبا 2 برابر جمعیت و بدون هیچ مرز مشترکی نهاده شد که موجب نارضایتی و اجحاف در حق مردم شهرستان، به ویژه روستاییان شد.

وی توضیح داد: اولین خواسته مردم اصلاح حوزه انتخابیه است که حدود 20 سال نسبت به این موضوع اعتراض دارند، هنوز صدای دادخواهی آنها به جایی نرسید.

رییس شورای اسلامی شهرستان تفت ادامه داد: حضور نماینده یزد به عنوان رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بارقه امیدی را در دل مردم ایجاد کرد تا این بی عدالتی در تقسیم حوزه های انتخابیه به نفع مردم اصلاح گردد.

وی خواسته دیگر مردم را اصلاح قانون تخریب باغ ها مطرح نمود و یادآور شد: در قانون باغ های عظیم 10 هزار مترمربع همچون شمال کشور با باغ های چندصد متری همچون باغ های انار تفت، یکسان دیده شد و همین موضوع سبب سوء استفاده عده ای از این راه حل قانونی شده و به قلع و قمع درختان و ساخت و ساز ویلا در باغ های انار پرداختند و اگر این فرایند ادامه یابد باید نام باغشهر را از تفت برداشت.

همچنین نماینده بخش مرکزی شهرستان تفت در این نشست به موضوع فعالیت معدن مس دره زرشک پرداخت و گفت: حدود 20 سال است که کارشناسان محیط زیست و وزارت نیرو نظر کارشناسی دادند که بهره برداری از این معدن به ضرر منطقه و مردم شهرستان و استان یزد است.

سید محسن شجاع الساداتی افزود: مسوولان همیشه بر نظر کارشناسی تأکید دارند ولی مانند کسی است که آن قدر استخاره می نماید تا خوب بیاید! و مدام کارشناسان را عوض می نمایند تا یکی نظر موافق بدهد.

وی با بیان اینکه معادن وجب به وجب شهرستان تفت را شخم زدند، گفت: تعیین نیست که درآمد حاصل از این معادن به کجا می رود و فقط آثار مخرب آن برای منطقه باقی ماند.

غلامرضا رکوعی نماینده شهر نیر در شورای شهرستان هم در این نشست خواستار حمایت از طرح همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی با شاغلان در صحن مجلس شد.

محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر هم در این نشست قول مساعد داد تا مطالبه های مردم تفت که از سوی نمایندگان شورای این شهرستان مطرح شد را آنالیز و پیگیری کند.

مرکز شهرستان 50 هزار نفری تفت در 20 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد واقع شده است.

استان یزد با یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت چهار نماینده در مجلس یازدهم دارد، تفت که در حد فاصل یزد و اشکذر واقع شده است، یا شهرستان میبد یک نماینده دارد.

به گزارش خبرنگاران، محمدحسین بهارستان در نشست شورای شهرستان تفت با نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: تفت با قریب به 300 پارچه آبادی به صورت پراکنده همیشه به بهانه نزدیکی مرکز شهرستان به مرکز استان مورد نامهری نهاده شده است.

رئیس شورای شهرستان تفت ادامه داد: گستردگی و وجود ده ها روستای محروم در شهرستان خود یک نماینده مستقل را می طلبد ولی از حدود 20 سال پیش تفت در حوزه انتخابیه در کنار شهرستانی با تقریبا سه برابر جمعیت و بدون هیچ مرز مشترکی نهاده شده که موجب نارضایتی و اجحاف در حق مردم شهرستان، به ویژه روستاییان تفت شده است.

وی توضیح داد: اولین خواسته مردم شهرستان تفت اصلاح حوزه انتخابیه است که حدود 20 سال این اعتراض به صورت مداوم وجود داشته است ولی هنوز صدای دادخواهی مردم تفت به جایی نرسیده است.

رییس شورای شهرستان ادامه داد: حضور نماینده یزد به عنوان رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بارقه امید را در دل مردم تفت ایجاد نموده تا این بی عدالتی در تقسیم حوزه های انتخابیه به نفع مردم اصلاح گردد.

وی خواسته دیگر مردم تفت را اصلاح قانون تخریب باغ ها مطرح نمود و اضافه نمود: در قانون باغ های عظیم چند ده هزارمتری همچون شمال کشور با باغ های چندصد متری همچون باغات انار تفت، یکسان دیده شده و همین سبب سوء استفاده عده ای از این راه حل قانونی شده و به قلع و قمع درختان و ساخت و ساز ویلا در باغات انار تفت روی آوردند و اگر این روال ادامه یابد باید نام باغشهر را از تفت برداشت.

نماینده بخش مرکزی در این نشست هم به موضوع معدن مس دره زرشک پرداخت و گفت: حدود 20 سال است که کارشناسان مختلف محیط زیست و وزارت نیرو نظر کارشناسی دادند که بهره برداری از این معدن به ضرر منطقه و مردم شهرستان و استان است.

سید محسن شجاع الساداتی افزود: مسئولان مختلف همیشه بر نظر کارشناسی تأکید دارند ولی مانند کسی است که آن قدر استخاره می گیرد تا خوب بیاید! و مدام کارشناسان را عوض می نمایند تا یکی نظر موافق دهد.

وی با بیان اینکه معادن وجب به وجب شهرستان تفت را شخم زده اند، گفت: تعیین نیست که درآمد حاصل از این معادن به کجا می رود و فقط اثرات مخرب آن برای منطقه باقی مانده است.

غلامرضا رکوعی نماینده شهر نیر در شورای شهرستان هم در این نشست خواستار حمایت از طرح همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی با شاغلین در صحن مجلس شد.

محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر هم در این نشست قول مساعد داد تا مطالبه های مردم تفت که توسط شورای این شهرستان مطرح شد را آنالیز و پیگیر کند.

مرکز شهرستان 50 هزار نفری تفت در 20 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1584

به "خبرنگاران مردم تفت نسبت به تقسیم حوزه انتخابیه شان ناراضی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم تفت نسبت به تقسیم حوزه انتخابیه شان ناراضی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید