استان هایی که امروز و فردا برفی و بارانی هستند ، شدت بارش ها در 4 استان ، ورود سامانه بارشی تازه به کشور

به گزارش مجله پارمیسفان، سازمان هواشناسی در تازه ترین پیش بینی ها از شرایط جوی از بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور طی امروز و فردا و بعلاوه ورود سامانه بارشی نو از شنبه اطلاع داد.

استان هایی که امروز و فردا برفی و بارانی هستند ، شدت بارش ها در 4 استان ، ورود سامانه بارشی تازه به کشور

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد که طی روز امروز پنجشنبه 20 بهمن با گذر سامانه بارشی از نوار شمالی کشور در شمال غرب ، نواحی از غرب و مرکز کشور، دامنه های جنوبی البرز، سواحل شمالی و شمال شرق کشور بارش برف و باران، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی می گردد. در جنوب آذربایجان غربی ، گیلان، مازندران و غرب گلستان بارش شدت خواهد داشت و به جز سواحل دریای خزر در سایر منطقه ها بارش به صورت برف است.

امروز بعلاوه در شرق و جنوب شرق نیز وزش باد همراه با خیزش گرد و خاک پدیده غالب است و دریای خزر و خلیج فارس مواجند.

آدینه بارش در شمال غرب و غرب کاهش می یابد و سامانه فقط در شرق سواحل و شمال شرق کشور فعال است و سبب بارش و کاهش دما در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی ، خراسان رضوی، شرق سمنان و اصفهان، ارتفاعات البرز شرقی می گردد. این سامانه اواخر وقت از مرزهای شرقی کشور خارج می گردد.

شنبه با ورود موج بارشی جدیدی به غرب کشور در منطقه های از آذربایجان غربی ، کردستان، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی شامل کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان و چهارمحال و بختیاری و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز شامل زنجان و قزوین بارش پراکنده باران و برف رخ می دهد.

یکشنبه با نفوذ جرایانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش در استان های ساحلی شروع می گردد و گستره فعالیت این سامانه علاوه بر نوار غربی ، کل نوار شمالی کشور را دربر می گیرد.

در شمال غرب فارس ، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب و جنوب اصفهان، شرق لرستان و جنوب همدان بارش ها شدت خواهد داشت .

دوشنبه بارش در شمال شرق خوزستان، شرق لرستان، غرب و جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال غرب فارس و شمال خراسان رضوی ادامه خواهد داشت و در شمال غرب ، غرب ، دامنه های جنوبی البرز و سواحل شمالی کشور بارش پراکنده رخ می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1401 بروزرسانی: 21 بهمن 1401 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2235

به "استان هایی که امروز و فردا برفی و بارانی هستند ، شدت بارش ها در 4 استان ، ورود سامانه بارشی تازه به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان هایی که امروز و فردا برفی و بارانی هستند ، شدت بارش ها در 4 استان ، ورود سامانه بارشی تازه به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید